2. 12. 2011 | Pavel Kortus ml., Daniel Langer, Pavel Kortus

Bruslaři se v Budějovicích prezentovali kvalitním výkonem, na body to ale nestačilo

27. (TV), pátek 2. 12. 2011
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č e s. B u d. - Tým z města automobilů v televizním utkání na ledě Jihočechů předvedl hodně bojovný výkon a dlouho sahal po bodech. MOUNTFIELD ale školil v produktivitě a navíc v brance domácího týmu čaroval člen širšího kádru české reprezentace Jakub Kovář. Objektivní pozorovatel musel uznat, že Bruslařský klub byl po většinu utkání lepším týmem. České Budějovice začaly plnit roli favorita až v závěrečné třetině, kdy dokázaly rozbíjet akce Středočechů a držet je mimo prostory, odkud hrozilo budějovické brance nebezpečí. V závěru ještě dramatizoval Balaštík, na vyrovnání to ale nestačilo a Boleslav tak musela litovat nevyužitých příležitostí.
Č. Budějovice: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Červený, Kotalík, Gulaš - L. Květoň, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný.
Ml. Boleslav: J. Hübl – Hay, Chaloupka, Drábek, Beňovič, Rýgl, Koma, Mozík, Baldwin – Bahenský, Hrdel, Mikulík – Balaštík, Cetkovský, Tomas – Jiránek, Stieler, Demel – Goertzen, D. Vrbata, Lenc.
Branky a nahrávky: 19. Gulaš (Kotalík), 28. Ptáček (Kotalík, Gulaš), 53. Kašpařík (Martynek) - 26. Tomas (Hay, Balaštík), 59. Balaštík (Mikulík). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3558. Střely na branku: .

MOUNTFIELD byl po dlouhé době kompletní. Nechyběl tedy ani Lukáš Květoň, jenž se vrátil po zranění. Boleslavští dorazili na jih Čech bez kapitána Výborného, obránců Čutty se Žabkou nebo útočníků Podkonického se Svačinou. Středočeši začali svižně. Kapitán Balaštík vyslal nezištnou přihrávkou do přečíslení Stielera s Tomasem, ale střelu druhého jmenovaného bravurně zkrotil Kovář.

Českobudějovický brankář se musel vyznamenat i při další velké šanci soupeře. Jan Novák doslova namazal kotouč na hůl Davidu Stielerovi, který faulován domácího fantóma nepřekonal. Jihočeši se před Hüblovu branku propracovávali ztěžka. Do výraznějšího náporu se dostali až v první početní výhodě. Ale Šimánek kotouč v dobré pozici minul a Červeného dorážka si branku soupeře také nenašla.

S přibývajícími minutami se hra vyrovnala. Do zajímavého přečíslení tři na jednoho se po patnácti minutách dostali domácí. S chutí hrající Lukáš Květoň vybídl ke skórovaní Milana Gulaše, kterému však kotouč nesedl ideálně a Hübl zákrok zvládl. Horké chvilky připravili svěřenci Petra Nováka domácím v přesilovce pět na tři. Kanonýr Balaštík v ní trefil tyč. V pokračující klasické početní výhodě nebezpečně pálil Drábek a následně dorážel Tomas. Všechny pokusy Jakub Kovář zvládl.

První branka padla v čase 18:12. Milan Gulaš projel s pukem na holi celou útočnou třetinu, natlačil se před obránce a okolo brankáře Hübla nezadržitelně skóroval. Tím také určil výsledek po první třetině na 1:0.

I do druhé části vstoupili lépe hosté. Při svém prvním střídání si druhá formace vytvořila dvě obrovské příležitosti. Nejprve Tomas po přiťuknutí Balaštíka minul Kovářovu branku, přestože byl sám mezi kruhy. Puk se však vrátil před branku, kde osamoceného Cetkovského zázračně vychytal Kovář. Zaslouženého vyrovnání se Boleslav dočkala v 26. minutě. Při přesilové hře vypálil od modré Hay, Kovář kotouč vyrazil pouze k volnému Romanu Tomasovi, pro kterého nebyl problém vyrovnat.

I po vstřelené brance hosté nadále zlobili. Jiránkův únik se značnými obtížemi řešil Kovář. Boleslav přibrzdilo zbytečné vyloučení Stielera, při kterém se domácí podruhé v utkání ujali vedení. Dvě minuty po vyrovnání napřáhl od modré František Ptáček a tvrdou ranou prostřelil Hübla – 2:1. Středočeši se i nadále pokoušeli o vyrovnání, průnik Bahenského musel faulem likvidovat Kotalík.

Jakub Kovář v utkání předváděl neskutečné kousky. Přesilovkovou střelu Tomase vyrazil, následnou dorážku Bahenského tygřím skokem také zlikvidoval. Činit se musel i brankář Bruslařského klubu. Při střele Martynka měl i trochu štěstí. Domácí brankář Kovář často přiváděl k zoufalství především Zdeňka Bahenského. V další obrovské příležitosti reprezentační brankář reflexivně zakročil. Po dvou třetinách tak svítil na ukazateli skóre stav 2:1 pro domácí.

Úvod závěrečné třetiny byl oboustranně opatrný. Za MOUNTFIELD to zkoušela nejčastěji aktivní druhá formace, Gulašovi scházely k druhému zásahu centimetry. Jihočeši si těsný náskok celkem v klidu hlídali a nepouštěli soupeře do výraznějších šancí. Hostující obraně zle zatápěla také čtvrtá formace domácích. Aktivní David Kuchejda měl několik zajímavých příležitostí.

Klid na hokejky dala Jihočechům 53. minuta a souhra Pavla Kašpaříka s Rostislavem Martynkem. Po vyhraném vhazování přistrčil Martynek kotouč Kašpaříkovi a ten zvýšil na 3:1. Středočeši se ještě pokusili vyrovnat, ale pokus Cetkovského budějovický brankář vytěsnil. Při vyloučení Vydareného hosté sáhli ke hře bez brankáře. Tu přetavili ve druhou branku v čase 58:10, kdy po závaru před brankou dotlačil kotouč za Kováře Jaroslav Balaštík.

To bylo ze strany Boleslavi vše a utkání tedy skončilo výhrou MOUNTFIELDU 3:2.

František Výborný, České Budějovice: Báli jsme se, že hráči podcení boleslavský tým. A bohužel to měli v hlavách celých 60 minut. V prostřední části nás soupeř přestřílel poměrem 20:6 a museli jsme hráčům říct, že je to ostuda. Za body jsme ale rádi.

Petr Novák, Mladá Boleslav: Mužstvo podalo vyrovnaný a cílevědomý výkon. Byl to nejlepší zápas, který pod mým vedením zatím sehrálo. Ve druhé třetině jsme bohužel neproměnili šance, měli jsme dát jeden, nebo dva góly. Cíl získat alespoň bod jsme nesplnili, ale z předvedené hry rozhodně nejsme zklamaní.