16. 8. 2022 | Tomáš Taybner

Bruslaři si poradili s Libercem. Rozhodl dvougólový Jan Stránský

přát. 2, úterý 16. 8. 2022
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. - Bruslaři po čtvrteční prohře se Slavií nastoupili k prvnímu letošnímu derby se svým tradičním rivalem. Liberečtí do Mladé Boleslavi přivezli i svou nejnovější posilu - Michaela Frolíka. Ten už ve 3. minutě smutně sledoval Davida Šťastného, který otevřel skóre utkání. Do konce periody ještě stihl vyrovnat Sebastian Čederle, ale to bylo od Tygrů všechno. Bruslaři naopak přidali ještě dvě branky, obě byly značky Jan Stránský. Domácí kapitán se trefil ve druhé i třetí třetině, čímž utkání rozhodl. Další zápas sehrají Boleslavští v úterý 23. srpna, kdy se představí na ledě Pardubic.
Ml. Boleslav: Novotný (Stuchlík) – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Åberg, Fořt, Lantoši – Kousal, Najman O. (A), Šťastný – Lunter, Kotala, Stránský (C) – Beránek, Bičevskis, Eberle
Liberec: Neužil (Kváča) – Derner, Melancon, Rosandič, Ivan, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Najman A., Bulíř (C), Frolík – Jiruš, Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, Jelínek (A), Čederle – Dlouhý, Šír (A), Jenčovský
Branky a nahrávky: 4. Šťastný (Najman, Lintuniemi), 32. Stránský (Pýcha, Lunter), 55. Stránský (Kotala, Lunter) – 18. Čederle. Rozhodčí: Hodek, Horák – Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1.

Podobně jako v prvním přípravném utkání se domácí fanoušci dočkali gólu velmi brzy. Tvrdá rána Martina Pláňka ještě v brance neskončila, ale pak to přišlo. V čase 3:45 rozjel Ondřej Najman pěknou žabičkou Davida Šťastného, jenž z pravé strany prostřelil Jakuba Neužila - 1:0. Do zápasu se postupně dostávali také hosté a po nepřesné rozehrávce od Filipa Novotného na nějakou dobu obsadili útočné pásmo, ale ke střeleckému pokusu jejich aktivita nevedla. Ve 12. minutě to zkoušel Adam Dlouhý, jenže Filip Novotný mu skórovat nedovolil. Středočeši si pak vyzkoušeli přesilovou hru, ale výsledkem byla jen rána Matěje Stříteského z levého kruhu. V 18. minutě přišel gól hostujícího týmu a nutno říct, bylo to z čista jasna. David Štich na modré čáře špatně vystihl vyhozený kotouč a v následném sprintu o kotouč ho předčil Sebastian Čederle, jenž si následně položil Filipa Novotného a vyrovnal. Liberečtí si pak zkusili také přesilovku, avšak před koncem první dvacetiminutovky se o ohrožení domácí klece postaral jen Petr Jelínek, který tečoval pokus Michala Bulíře.

Bruslaři zkraje druhé periody ubránili zbytek přesilové hry Liberce a ihned po jejím skončení hrozili v útočném pásmu. Jan Eberle se dostal ke střele ze slotu, jenže ta Jakuba Neužila z míry nevyvedla. Ve 23. minutě nahodil Adam Jánošík kotouč na branku a Jakub Neužil musel kotouč rychle přikrýt před dotírajícím Davidem Šťastným. Aktivitu Bruslařů pak mírně narušilo vyloučení Tomáše Fořta, ale domácí hokejisté se činili i v oslabení. Kupříkladu Maris Bičevskis, jenž svou střelou pod nohou jednoho z libereckých obránců pořádně protáhl strážce hostující klece. Ve 31. minutě našel Ondřej Najman hezkým pasem volného Radka Jeřábka, jehož pokus skončil těsně vedle levé tyčky liberecké branky. V čase 31:45 se po krátkém tlaku Bruslařů odhodlal vypálit Jan Stránský a byl z toho gól. Střela vousatého forvarda se schovala za změť těl hráčů v předbrankovém prostoru, takže to pro Jakuba Neužila byla takřka neřešitelná situace. Na sklonku 36. minuty se po delší době musel předvést také Filip Novotný, jenž úspěšně zastavil střelu Vojtěcha Jiruše z pravé strany. O minutku později našel Pavel Kousal zpoza branky volného Pontuse Åberga a ten už puk zvedal těsně pod břevno branky Liberce, jenže Jakub Neužil dokázal na poslední chvíli zasáhnout maskou.

Bruslaři nastoupili do třetího dějství v přesilovce, kterou si přenesli z konce periody druhé. Ve zbylém čase početní převahy byla k vidění pouze střela do boční síťky z hole Pontuse Åberga. V 44. minutě to od modré čáry zkoušel Radek Jeřábek, jehož projektil zastavil Jakub Neužil lapačkou. Na druhé straně byl blízko ke gólu Michael Frolík, který si s pukem dojel do mezikruží a následně orazítkoval levou tyčku domácí svatyně. O minutku později se do obrovské šance dostal Tomáš Filippi. Ten po pasu od Martina Faško-Rudáše mohl střílet ze slotu do odkryté klece, ale Filip Novotný jako zázrakem udržel kotouč před brankovou čarou. Liberecký nátlak neslábl a po jednom z vhazování se ke střele dostal Sebastian Čederle, jenž trefil jen rameno Filipa Novotného. Ve 49. minutě z levé strany pálil David Aubrecht, jenže trefil jen připraveného gólmana Bruslařů. V 52. minutě hasil obětavý Adam Jánošík akci Adama Dlouhého, který hledal svého spoluhráče u pravé tyčky. O dvě minuty později se do samostatného nájezdu hnal Lukáš Derner, jehož bekhendový blafák Filip Novotný nezbaštil. Na druhé straně měl po pasu Davida Šťastného obrovskou šanci Pavel Kousal, jenže ani jeho střela v brance neskončila i tentokrát za to mohl zákrok brankáře - Jakuba Neužila. V čase 54:19 zakončil ťukec celé útočné trojky Jan Stránský. Kapitán Bruslařů dostal na levý kruh ideální pas od Jakuba Kotaly, který neomylně uklidil do liberecké klece - 3:1. Na sklonku 58. minuty to v přesilové hře opět zkoušel Michal Bulíř, jenž vsadil na svou doménu - střelu zápěstím. Filip Novotný však vytáhl pohotový zákrok a skóre se tak neměnilo.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: "Pro nás to bylo druhé přípravné utkání. V obměněné sestavě oproti tomu prvnímu. Chtěli jsme co nejdřív vidět všechny hráče, hlavně ty nové, kteří přišli v posledních měsících. Myslím si, že na jejich první utkání to vůbec nebylo špatné, i když tam samozřejmě momentálně vidíme spoustu věcí, které musíme do začátku soutěže odstranit a pracovat na nich. Myslím si, že jsme byli lepší než Liberec, výsledek hodnotit nechci."

Patrik Augusta, Bílí Tygři Liberec: "Nejsme spokojení s porážkou. Jinak to utkání hodnotím jako takové letní, myslím si, že moc tutových šancí k vidění nebylo. Aspoň tedy do třetí třetiny, kdy přišlo na řadu takové ostřelování branek. Soupeř měl optický tlak a proměnil šance, které měl, kdežto my ne."