24. 3. 2019 | Michal Konvalina

Bruslaři srazili Tygry 4:1 a snížili stav série

ČF3 (ČT), neděle 24. 3. 2019
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. - Třetí čtvrtfinále přivedlo sérii Bruslařů s Tygry poprvé do Boleslavi. Liberec přesvědčivě vyhrál oba domácí duely a rázně vykročil do semifinále. Třetí zápas měl dost odlišný průběh. Po bezbrankové první třetině padly v prostředním dějství tři branky. Bruslaři vedli 2:1 a výsledek ještě narostl v závěru, kdy Tygři hráli power play a domácí je potrestali dvěma góly do prázdné. Série bude za stavu 2:1 pro Liberec pokračovat v pondělí večer.
Ml. Boleslav: Krošelj – Němeček, Kovačevič, Kotvan, Kurka, Hrdinka, Pláněk, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, Zohorna, Šťastný – Pacovský, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
Liberec: Will – Derner, Kolmann, Šmíd (A), Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, Hudáček, Ordoš – Kvapil, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Vlach, Redenbach, Valský
Branky a nahrávky: 26. Vondrka (Kotvan, Skalický), 35. Zohorna (Pláněk, Látal), 58. Klepiš, 59. Pacovský (Musil) – 31. Ordoš (Redenbach, Kolmann). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc Vlach (LIB) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200. Střely na branku: 26:28. Zblokované střely: 11:6. Hity: 8:6. Vhazování: 26:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Zápas začal ve velmi solidním tempu. Už po minutě střílel Hudáček z osy kluziště a trefil tyčku domácí brány. Další šanci hostí měl Kolmann, jeho rána skončila jen na výstroji Krošelje. Chybu v rozehrávce na druhé straně málem využil Klepiš, který zachytil puk a napálil ho na Willa, ten sklapl betony včas. Pacovský pak po zisku puku nestřílel přesně a na druhé straně zastavil Birnerovu střelu pozorný Krošelj. V deváté minutě šel za zákrok na Ševce pykat Klepiš. V oslabení čelili Bruslaři několika nebezpečným situacím, Krošelj ale vytasil pár povedených zákroků a s přispěním spoluhráčů udržel bezbrankový stav.

Dobrou práci odvedla druhá lajna domácích a jejich ofenziva vyvrcholila Hrdinkovou střelou od modré, kterou Will schoval ve výstroji. Pět minut před koncem se puk zčistajasna dostal mezi kruhy k Procházkovi, jehož ránu Will jen vyrazil, Zohorna ale skákavý puk nedokázal ze vzduchu nasměrovat do branky. Velikou šanci měli v závěru třetiny i Tygři, po Birnerově ráně dorážel Hudáček, odkrytou část domácí klece však minul. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé části domácí vstoupili v početní výhodě, při ní se ovšem v podstatě nedostali do útočného pásma. Po pěti odehraných minutách se už Bruslaři k ohrožení Willovy brány dostali. Nejprve po Najmanově nahrávce tečoval Flynn těsně vedle, potom tečoval Kotvanovu ránu od modré čáry Michal Vondrka a stejně jako v minulém utkání pod Ještědem vstřelil úvodní gól. Následovala šance Procházky, kterou Will zneškodnil lapačkou. Pak byl za hru vysokou holí vyloučen Flynn a hosté hráli podruhé v utkání početní výhodu. Krošelj ustál nepřehlednou situaci na brankovišti a lapil ránu Ševce. Potom pláchli do úniku dvou proti jednomu Vondrka s Pláňkem, k pořádnému zakončení se ale vůbec nedostali. Slovinský gólman v domácích barvách si poradil i s dalšími pokusy Tygrů, kteří nevyužili ani druhou přesilovku.

Necelou minutu po jejím skončení už se radovali. Redenbach nahrál z levého kruhu na zadní tyč, kde se zjevil nepokrytý Jan Ordoš, který prostřelil padajícího Krošelje. Boleslav rovněž pohrdla druhou početní výhodou v utkání, z následného tlaku se však znovu ujala vedení. Pláňkovu bombu Will jen vyrazil a pohotový Radim Zohorna zametl puk do branky. Víc už se ani v závěrečné přesilovce Boleslavi nestalo, takže po čtyřiceti minutách platil stav 2:1.

Ve třetí třetině domácí dál tlačili, gól ale málem padl na druhé straně, když Krošelj nerozehrál ideálně a namazal Ordošovi. Tygři nabídnutou šanci nezakončili dobře, na druhé straně se podobně vedlo i Dlapovi, jehož ránu z mezikruží kryl Will. V polovině třetí části ujel po levé straně Hudáček, natlačil se před branku, jenže kličku přetáhl a z úhlu potom mířil jen do boční sítě. Emoce rozvířil důrazný zákrok na Vondrku a následný útok Liberce, kdy nejprve Kvapila odzbrojil Kovačevič a následně před Lencem dobře zakročil Krošelj. Následovala přesilovka pro hosty. Ti zahrozili hned v jejím úvodu, jenže nedokázali nasměrovat puk do branky. Krošelj si potom poradil s pokusy Ševce i Kvapila. Těsně před návratem Pacovského byli navíc domácí posláni do tří, podrážením se provinil Ondřej Dlapa. Tuto v součtu dlouho přesilovku si však Tygři vlastní vinou zkrátili. Ševc nezachytil puk na modré čáře a potom musel zachytávat unikajícího Skalického, což dokázal jen nedovoleným zákrokem. Při hře ve čtyřech ani následné boleslavské přesilovce se nic nestalo.

Tři minuty před koncem stáhl trenér Pešán ze hry Willa a hosté hráli v šesti. Šťastný prokličkoval půl hřiště, jenže branku netrefil. To se povedlo až chvilku po něm Jakubu Klepišovi, který se jako poslední dotkl puku předtím, než si jej liberecká obrana pod tlakem Procházky sama poslal do branky. Vzápětí navíc Liberečtí opět zkusili power play, jenže Musil sebral puk a po modré čáře ho nahrál Dominiku Pacovskému, který se neomylně trefil. Závěr zpestřila bitka Vlacha s Klepišem a své k tomu ještě chtěl říct liberecký zadák Doherty. Nicméně nic víc už se nestalo a domácí zapsali důležitou výhru 4:1.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Já jsem hrozně rád, že bylo vyprodáno a že jsme pro naše diváky předvedli bojovný výkon. Samozřejmě jsme rádi za to vítězství, jsme trochu zpátky v té sérii.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): V zápase jsme působili trochu bohorovně. Nebyli jsme ostří do brankoviště soupeře. Soupeřův brankář měl podle mě velmi lehkou práci. Ty nejvyloženější šance, které jsme měli, jsme nejenže nezakončili správně, my jsme je nezakončili vůbec – dva na nulu, dva samostatné nájezdy bez zásahu domácího brankáře. Myslím, že v tomhle byl rozdíl. Domácí dali jednoduché, „playoffové“ góly. My jsme i ty nejvyloženější šance promrhali, zakončili lehce a bohorovně. To není cesta, jak porazit Boleslav.