31. 1. 2021 | Jiří Michal, Adéla Kvapilová, foto: Petr Tibitanzl

Bruslaři v gólově bohatém utkání potvrdili roli favorita a nad Motorem zvítězili 6:2

41., neděle 31. 1. 2021
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č e s. B u d ě j o v i c e – Bruslaři si po dvou prohrách chtěli napravit reputaci a nedělní duel k tomu doslova vybízel. V rámci utkání 41. kola zavítali do jižních Čech, kde se střetli s domácím výběrem Českých Budějovic, kterému momentálně patří poslední příčka tabulky. Ale jak se říká, není radno soupeře podceňovat. Úvodní dějství vyšlo Mladé Boleslavi na výbornou, když do něj vstoupila v gólovém stylu a na počátku prostřední periody vedla už o čtyři branky. Druhá dvacetiminutovka přinesla několik zápletek, přesto po jejím konci svítil stav ve prospěch Středočechů. V závěrečné třetině se podruhé prosadil Jan Stránský, čímž navýšil na konečných 6:2 z pohledu Bruslařů. Mladá Boleslav tak i na počtvrté vyzrála na budějovický Motor a připisuje si cenné tři body.
Č. Budějovice: Strmeň – Slováček, Plášil, Vydarený (C), Kubíček, Štencel, Lytvynov – Forman, Toman, Doležal – M. Novák (A), Přikryl, Alderson – Jonák, Voženílek, Holec – Beránek, P. Novák, Ville
Ml. Boleslav: Růžička – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Branky a nahrávky: 28. Voženílek (Doležal), 32. Plášil (Holec, Voženílek) – 10. Stránský, 13. Bernad (Dlapa, Šťastný), 17. Allen (Zbořil, Lunter), 21. Šťastný (Zbořil, Hrbas), 31. Kotala (Cienciala, Jääskeläinen), 50. Stránský (Flynn). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Komárek, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 27:34. Zblokované střely: 19:8. Hity: 4:4. Vhazování: 32:41. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.

Utkání začaly oba týmy aktivně, ovšem první velkou příležitost si připsal domácí Motor. Miroslav Forman si nabruslil z levého kruhu a nastřelil tyčku. České Budějovice pokračovaly nadále velmi aktivně a měly k dispozici několik šancí. K větší příležitosti se hosté dostali až o něco později, Jan Strmeň však ukázal velmi pohotovou lapačku. V osmé minutě fauloval ve středním pásmu Jakub Strnad a Motor dostal k dispozici první početní výhodu. Ta však měla pro domácí velmi hořký průběh. Po minutě a dvaceti sekundách ujel Jan Stránský a mezi kruhy propálil Jana Strmeně. Druhou příležitost domácí dostali hned poté, jelikož na trestnou lavici usedl Ondřej Dlapa. Ani tato početní výhoda však ke gólu nevedla. Pokračovalo se nadále ve hře na obě strany. Tu přerušil až větší tlak Mladé Boleslavi, kdy od pravého kruhu zamířil David Bernad a vystřelil pro hosty dvoubrankové vedení. Velký závar Motoru čtyři minuty před koncem periody také za zády Jana Růžičky neskončil. Ne nadarmo se říká nedáš – dostaneš, a to v tomto duelu platilo dvojnásob. Ihned poté se hosté vydali do útoku a mezi kruhy se k puku dostal exbudějovický obránce Conor Allen a poslal kotouč do šibenice Strmeňovy branky. Do konce třetiny už v Budvar aréně žádnou větší šance nenastala, a tak do kabin odcházeli s tříbrankovým vedením hosté.

Vstup do druhé periody se Motoru vůbec nepovedl. Již 35 vteřin po vhazování dorazil puk v brankovišti David Šťastný a počtvrté dnes rozesmutnil domácí střídačku. K velkému obratu se na ledě neschylovalo. Boleslav předváděla velkou herní pohodu a Motor do větších šancí nepouštěla. Po několika minutách hosté trochu polevili a třetí faul Bruslařů zaznamenal Ondřej Dlapa. Domácí si v přesilovce vytvořili dobrý tlak, a nakonec za něj byli odměněni gólem. Daniel Voženílek si našel puk před brankovištěm a dokázal ho protlačit až za záda Růžičky. Dlouho se v plném počtu na obou stranách nehrálo. Před komerční přestávkou se provinil Šimon Kubíček a hosté dostali první možnost v podobě přesilové hry. K úlevě českobudějovických fanoušků se Mladá Boleslav k větší příležitosti nedostala, a tak se skóre neměnilo. To však již neplatilo pro 31. minutu, kdy po pěkné kombinaci Jakub Kotala nasměroval puk za záda Strmeně. Na odpověď Motoru se tentokrát nečekalo dlouho. Karel Plášil se prokličkoval až před Jana Růžičku a zavěsil pod horní tyč. Pokračovalo se v méně zajímavé hře na obou stranách, až necelých pět minut před koncem ujel hostující obraně Gabin Ville, jehož šanci Jan Růžička zlikvidoval. O chvíli později dostal nabito Daniel Voženílek a střelou z první nastřelil tyč. Hůře mohlo být pro Jihočechy 40 vteřin před sirénou, kdy ujel Pavel Kousal, ovšem přestřelil domácí svatyni, a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:5.

Třetí třetinu oba týmy začaly aktivně, ovšem ani na jedné straně to k větší příležitosti nevedlo. Až o chvíli později se hosté dostali do tlaku a drželi Motor ve svém obranném pásmu, zvýšit vedení se jim ale nepovedlo. Další příležitost k navýšení náskoku Mladá Boleslav dostala po faulu Romana Přikryla, který hasil nedovoleným zákrokem situaci ve středním pásmu. Motor i toto oslabení zvládl a mohl se snažit o vyrovnání, ovšem vše přerušila chyba časomíry, která hlásila technické problémy. Po menší přestávce se opět hrálo a Středočeši se mohli opět radovat. Jan Stránský z pravé strany dostal pěknou přihrávku a Jan Strmeň byl na jeho pokus krátký. Bruslařský klub nadále pokračoval ve své herní pohodě a Motor moc do šancí nepouštěl. V posledních pěti minutách utkání se domácí snažili vytvořit závar v útočné třetině, Mladá Boleslav však hru zkušeně kontrolovala a Motor do větší příležitosti nepustila. Naopak dokázala několikrát zahrozit. Těsně před koncem se na ledě ještě strhla menší šarvátka, rozhodčí ale situaci rychle uklidnili a rozdali po jednom trestu na obou stranách. Vše vypadalo, že se již bez větších příležitostí utkání pouze dohraje, ovšem několik sekund před koncem měl ještě velkou šanci Conor Allen při akci dva na jednoho, Jan Strmeň ale už další puk ve své síti nepřipustil. Mladá Boleslav tak počtvrté v sezóně porazila Jihočechy a vrací se domů s plným bodovým ziskem.

Václav Prospal (Madeta Motor České Budějovice): Soupeř byl po všech herních činnostech lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Z naší strany to nemělo s extraligovým hokejem nic společného. Výsledek je pro nás ještě milosrdný.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Důležité bylo, že jsme v první třetině dokázali dát tři góly. Pak už jsme vývoj zápasu kontrolovali, i když domácí korigovali. Jsme rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce.