3. 1. 2017 | Zdena Bobková

Bruslaři v retro utkání přetlačili Pardubice 5:1!

35. (TV), úterý 3. 1. 2017
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. – První duel roku 2017 a skvělý začátek Bruslařského klubu, který si na domácím ledě poradil s pardubickým Dynamem. V televizním utkání dokázali Bruslaři svého soka nejenom přestřílet, ale pěti góly smazaly Dynamo z ledu. Rozhodla především první třetina, ve které si Středočeši dokázali vybudovat třígólový náskok, který už prakticky nepustili. Bruslaři navíc celý duel odehráli ve speciálních retro dresech z 60. let, které měly netradičně modrou barvu.
Ml. Boleslav: Lukáš – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Voráček, Holub, Trončinský, Bernad, Kurka – Lenc (A), Musil, Hyka – Pabiška (A), Klepiš, Pospíšil – Látal, Žejdl, Jonák – Jiránek, Volf, Ďurač.
Pardubice: Růžička (21. Hübl) – Havlík, Schaus, Čáslava (A), Leduc, Ovčačík, Ščotka, Nedbal – Johnson, Tomášek, Sýkora (A) – Rolinek (C), Nahodil, Klimenta – M. Kaut, Redenbach, Mallet – Starý, T. Kaut, Zadina – Bárta.
Branky a nahrávky: 5. Trončinský (Hyka, Musil), 8. Voráček (Jonák, Hanzlík), 20. Žejdl (Štich, Jonák), 49. Hyka (Lenc), 53. Musil (Hyka, Kurka) – 28. Leduc (Čáslava). Rozhodčí: Čech, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 856. Střely na branku: 48:25. Zblokované střely: 11:8. Hity: 5:7. Vhazování: 33:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Domácí si na úvod vytvořili dvě šance, Musil to lišácky zkoušel zpoza brány a po něm Pabiška z levého kruhu. Pak se ale ke slovu dostali i hosté – Johnson měl rychlost, ale jeho únik už byl za hranicí ofsajdu. Po čtyřech minutách hry se na trestnou poroučel obránce Schaus. Prakticky se ani nestihl posadit a za 11 vteřin už byl zpátky na ledě. Boleslavská přesilovková pětka si stihla párkrát přihrát a Marek Trončinský od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Boleslav ale držela soupeře pod tlakem a Východočechům činil přechod před Lukáše veliké problémy. Zato domácí zanedlouho přidali další trefu a opět z hole obránce. Tomáš Voráček byl zaparkovaný na modré u hostující střídačky a po Jonákově přihrávce bez zbytečných průtahů vypálil. Kotouč před Růžičkou chytl malou faleš a pardubický gólman tak na změnu dráhy kotouče už nestihl zareagovat.

Pardubice dokázaly rychle reagovat, Alexandre Mallet si nabruslil až před Lukáše, ale ten velice jistě zasáhl. V další přesilovce si domácí nevytvořili výraznější šance a Dynamo obětavě vyhazovalo kotouče z útočného pásma. Po přesilovce se do dobré pozice dostal Kaut, ale místo střely zvolil zbytečně přihrávku. Na druhé straně doklepával kotouč za Růžičku Hyka, ale na pardubického gólmana neuspěl. Když už se zdálo, že se první třetina dohraje v poklidu, přišla pro Pardubické poměrně studená sprcha v podobě třetí branky. Lukáš Žejdl si sjížděl před bránu, rukavicí si zpracoval kotouč a plácl do puku a ten k překvapení Martina Růžičky skončil v síti, přesně 2,2 vteřiny před koncem první části hry.

Od druhé třetiny se do brány Dynama postavila čerstvá posila, brankář Jaroslav Hübl. Domácí si tlak z prvé třetiny přetáhli i do té další, ale vzdor Dynama byl o poznání lepší, přesto se však v lepší gólové pozici ocitla znovu Boleslav, konkrétně Vít Jonák, který pálil z mezikruží, ale jeho střela prošla nad břevnem pardubické brány. Tlak hostí se stupňoval a dostalo se i na přesilovou hru. Lukáš se držel stále v pozoru, ale během první části prakticky zasahovat nemusel, i proto byla rána v podobě branky Jeromeho Leduca poměrně překvapivá. Lukáš na jeho střelu ale vůbec neviděl a kotouč mu prošel mezi betony. Poté ale Dynamo udělalo velikou chybu, když si nepohlídalo Jakuba Klepiše, který ujel na Hübla, ale svůj bekhend už nedotáhl do konce. Tlak domácích pokračoval, po Lencově nepříjemné ráně za Hüblem zazvonila tyč.

Dynamo si ve druhé části druhé dvacetiminutovky zahrálo další přesilovou hru, po faulu Lence. V ní měl parádní příležitost Johnson, ale v poslední moment nepřehodil Lukášův beton. Do další výraznější šance se už ale svěřenci trenéra Rohlíka nedostali. Zato domácí mohli minutu a půl před druhou sirénou přidat další branku. Po ose Hyka – Pabiška, se do pěkné pozice dostal Musil, ale nedokázal trefit prázdnou bránu. Na konci třetiny sehráli ještě svěřenci trenéra Výborného část přesilové hry, ale drtivou většinu si přenesli do závěrečné periody.

Dělená přesilovka však nepřinesla ani náznak náporu, kterým by Bruslaři dokázali Pardubickým zavařit. Místo toho si nedovoleně počínal Stříteský a Pardubice tak měli další příležitost udělat něco s nepříznivým skóre. Redenbach byl v dobré palebné pozici a Lukáš dokázal poskakující kotouč usměrnit. A Dynamo mohlo udeřit zanedlouho znovu a znovu z hole tohoto kanadského centra. Se běžícím časem se Dynamo dostávalo do varu a Lukáš si připisoval jeden zákrok za druhým. Ten proti nájezdu Nicholase Johnsona, který pláchl Žejdlovi se Štichem, byl obzvlášť důležitý.

To i proto, že pak už na ledě jasně dominovali domácí. Čtvrtou trefu přidal Tomáš Hyka, který propálil Hübla pod lapačku. Pátý hřebíček do pardubické rakve přidal Pavel Musil, který tak stanovil konečné skóre poměrně jednoznačného utkání na 5:1 pro domácí tým.

Boris Žabka, BK Mladá Boleslav: My jsme měli dobrý nástup do zápasu, dobrou první třetinu. Objevily se tam gólové prostory a jednoduchost, nahazování beků od modré, dobře jsme clonili před bránou, dali jsme z toho dva góly. Pak to naskočilo, vytvořili jsme si nějaké další šance. Ve druhé třetině soupeř snížil a dostali jsme se malinko pod tlak. Nechtěli jsme se dostat do krizové situace, protože jsme to možná měli trochu v hlavách a ztratili jsme takhle některé poslední zápasy doma. Musím pochválit kluky za to, že jsme to zvládli. Je vidět, že se ta kabina uzdravuje a že tam ten bojovný duch je a že tomu štěstí jdeme naproti a že se nám to vrací. Podařilo se nám vstřelit čtvrtý gól a zápas jsme kontrolovali do konce.

Pavel Rohlík, HC Dynamo Pardubice: Pro nás to byl jednoznačně velice špatný zápas, už od první třetiny, kdy jsme obdrželi tři branky. Bylo to pak velice těžké otáčet. Boleslav se proti nám prezentuje aktivním hokejem, kdy nastřelují kotouče a protečovávají to do třetiny. Nám ta hra nevyhovuje a nebyli jsme se schopni srovnat. Boleslav měla brejky a my jsme měnili třikrát taktiku, sestavu, ale dnes se nám v ničem nedařilo od první minuty. Byl to špatný zápas. Chtěl bych se omluvit, i za sebe. Neházím to na hráče, je to i moje vina, hlavně moje vina, já jsem za to zodpovědný. Mrzí mě to, byl to z naší strany špatný zápas.