11. 8. 2016 | Jitka Čechová

Bruslaři vrátili Liberci přátelskou porážku

přát. 5, čtvrtek 11. 8. 2016
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Vzdor předem domluveném testování prodloužení (a vlastně včetně něj) tří hráčů proti třem si Bruslaři připsali proti Liberci odvetné přátelské vítězství. V základní hrací době rozhodl o vítězství Boleslavských v posledních sekundách Lenc, v prodloužení se zase blýskl Žejdl.
Ml. Boleslav: Lukáš – Stříteský, Voráček, Trončinský, Kučný, Hanzlík, Pastor, Krejčí – Orsava, Žejdl, Lenc – Hyka, Urban, Pacovský – Látal, Volek, Pospíšil – Vampola
Liberec: Will – Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Jánošík, Starosta – Lakatoš, Bulíř, Svačina – Radivojevič, Bližňák, Bartovič – Krenželok, Jelínek, Stránský – Vlach, Vantuch, Ordoš
Branky a nahrávky: 20. Pacovský (Stříteský, Vampola), 60. Lenc (Trončinský) – 10. Šimek. Rozhodčí: Souček, Lacina – Kovačík, Kettner. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:0.

Začátek zápasu asi nelze popsat jako vyloženě opatrný, snahu hráčů bylo vidět na obou stranách – stejně tak ale spoustu nepřesností. Například nepřesná přihrávka na Žejdla připravila mladoboleslavského útočníka o samostatný únik na branku. Lukáš zas nemusel zasahovat proti Bližňákovi, který zamířil úplně mimo branku. Nikterak zvlášť nepomohly ani přesilové hry, byť Bruslařům se v této herní disciplíně dařilo o něco více. Bylo to ovšem málo platné, protože Vampola, který se ocitl v doposud největší šanci, po své akci na brankovišti fauloval a za počtu čtyř hráčů proti čtyřem otevřel skóre utkání Radim Šimek střelou mezi Lukášovy betony.

Vyrovnávací akci měl o chvilku později na holi Pacovský, finální kličku ale nedotáhl do konce. Domácí začali tlačit na pilu očividně odhodlaní vyrovnat, zastavovaly je ale nadále vlastní nepřesnosti i organizovaná obrana hostů. Diváky nadzdvihli ze sedadel až dvojitý faul Vlacha a následná potyčka Urbana s Vantuchem. Závěrečné okamžiky ale přeci jen patřily Boleslavským. Liberec hrál totiž poslední minutu pouze ve třech a byť proti dělovce od modré v podání Stříteského se Will ještě blýskl lapačkou, na střelu Dominika Pacovského z kruhu už nestačil. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný 1:1.

I na začátku druhé třetiny narazili Liberečtí na svou nedisciplinovanost, znovu šli do čtyř nejprve kvůli Jánošíkovi a prakticky hned po jeho návratu kvůli Jelínkovi. Ani prodloužená hra ve dvojnásobné početní převaze ale Bruslařům mnoho gólových příležitostí nepřinesla, naopak v jednom z vlastních oslabení unikl Bulíř a Lukáš se hodně zapotil, aby situaci zachránil.

Situace se posléze trochu obrátila, dva fauly po sobě předvedli boleslavští Pastor a Urban. Ani Liberečtí ale nedokázali daných situacích využít a v tahu na branku jim mnohé chybělo. Závěrečné minuty druhé třetiny se obešly bez faulů a mírnou převahu v nich měla Mladá Boleslav. Lenc například na brankovišti promáchl a nevyužil tak odkrytého prostoru. Druhá třetina tedy zůstala bezbranková a stav vyrovnaný.

Začátek třetí třetiny pokračoval v podobném duchu, spousta nepřesností a promarněných šancí. Ze začátku usedli na trestnou lavici Volek a Voráček a Plutnar se po vybraní oddechového času Libercem pokoušel v solidní příležitosti o branku, leč všechno marné. Ze hry měli o něco víc Severočeši, tím spíš když usedl pro Boleslavské potřetí v pořadí na trestnou lavici Orsava. Ale jak už se několikrát ukázalo, přesilové hry neměly tentokrát hrát nikterak velký prim.

Nadále pokračující třetí třetina odrážela obecný a celkový obraz hry, což obsahovalo spolehlivé gólmany, fungující obranu a chybky v útoku. Snahy na obou stranách tak nadále vycházely na prázdno a začínalo být celkem jasné, že vzdor tomu, že na tom obě strany byly předem domluvené, bude zkrátka a dobře nezbytné prodloužení. Jenže pak přišlo nečekané rozuzlení. Radan Lenc se dostal za hostující obranu a pár vteřin před koncem poslal puk nad lapačku svého velkého kamaráda Willa.

Ve zmíněném prodloužení usedl na trestnou lavici jeden z Libereckých a hra se tak poměrně brzy přeměnila v systém čtyř proti třem. A právě tato herní situace nakonec rozhodla: Willa překonal Lukáš Žejdl a potvrdil tak vítězství Bruslařů v základní hrací době.