21. 3. 2019 | Vojtěch Drbohlav, Vojtěch Tůma, Vojtěch Tůma

Bruslaři znovu prohráli, Liberec dominoval v přesilovkách

ČF2 (ČT), čtvrtek 21. 3. 2019
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Vstup do druhého utkání čtvrtfinálové série vyšel mladoboleslavským hokejistům fantasticky, už po jednatřiceti vteřinách je do vedení poslal kapitán Vondrka. I ve zbytku úvodního dějství byli Bruslaři favorizovanému Liberci vyrovnaným soupeřem, ovšem nevyužili dvojnásobnou přesilovku a navíc dvakrát inkasovali. Na začátku prostředního dějství se prosadili Lenc s Jelínkem a s nadějemi hostů to rázem vypadalo bledě. Jiskřičku naděje ještě pro Bruslaře vykřesal Radim Zohorna, během závěrečné třetiny ale Bílí Tygři přidali ještě další dva góly, a i druhý zápas série tak skončil jejich přesvědčivým vítězstvím.
Liberec: Will – Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, Kvapil – Zachar, Jelínek (C), Krenželok – Valský, Redenbach, Vlach
Ml. Boleslav: Růžička – Němeček, Kovačevič, Kotvan, Kurka, Bernad, Pláněk, Hrdinka – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, Zohorna, Šťastný – Pacovský, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 10. Jelínek (Ševc, Krenželok), 19. Filippi (Birner, Kvapil), 22. Lenc (Filippi, Kvapil), 24. Jelínek (Šmíd, Hudáček), 49. Birner (Kvapil, Ševc), 51. Hudáček – 1. Vondrka (Klepiš), 29. Zohorna (Kotvan). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 32:30. Zblokované střely: 12:6. Hity: 10:13. Vhazování: 40:22. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Podobně špatně, jako Mladá Boleslav vstoupila do druhého čtvrtfinálového zápasu zcela opačně, než jak začala o den předtím. Už po 31 sekundách totiž Bruslaři vedli, a to zásluhou kapitána Michala Vondrky, kterému puk ještě z brankoviště nahrál Pavol Skalický a zkušený šéf boleslavské kabiny nádhernou střelou překonal Romana Willa v libereckém brankovišti. I v nadcházejících minutách měli Bruslaři o něco více ze hry, po (neúspěšné) přesilovce ale už ožili i Bílí Tygři, kteří několikrát zahrozili u boleslavského brankoviště.

Netrvalo ani celých deset minut a Liberečtí vyrovnali. Po několika přesných přihrávkách byl Jan Růžička vyjetý z brány a do odkrytého brankoviště bez problémů zakončil Petr Jelínek. Chvíli po inkasování mohli Středočeši opět vést. Pavel Musil vystřelil z mezikruží a puk se pohyboval někde mezi hráči, jenže mezi tři tyče si cestu nenašel. Necelých devět minut před koncem první třetiny málem překonal svého bývalého spoluhráče v boleslavské bráně Radan Lenc, jenže Jan Růžička zasáhl parádně špičkou svého betonu, a zabránil tak inkasovanému gólu. V závěru třetiny přežil Liberec ještě bezmála dvouminutové oslabení 3 proti 5 a ještě před závěrečnou sirénou Bílí Tygři otočili průběh utkání, když je do vedení 2:1 poslal Tomáš Filippi, jenž už to neměl složité. Nikdo z Bruslařů jej moc nehlídal a Filippi bez problémů uklidil odražený kotouč do boleslavské brány. Jan Růžička neměl šanci. Po 20 minutách tedy domácí vedli 2:1.

Do druhé třetiny vstoupila Mladá Boleslav špatně, když se už po 62 sekundách prosadil proti svému mateřskému týmu Radan Lenc. Toho Boleslavští před bránou prakticky opomněli a bez problémů zakončil do horního rohu. Posléze se nechal vyloučit Dominik Pacovský a Bruslaři opět nezvládli pokrývat liberecké útočníky. Bílí Tygři se přesně po dvou minutách prosadili znovu, když byl u levé tyče osamocený Lukáš Krenželok a po přesné střele navýšil již na 4:1 pro svůj tým.

Nebezpečně ve 25. minutě zahrozil Radim Zohorna, ale po jeho nenápadné střele z mezikruží puk proletěl jen kousek od rohu liberecké brány. Bruslaři ale následně přečkali dvojnásobné oslabení a ve 28. minutě snížil na 4:2 Radim Zohorna, který ujížděl na Romana Willa a zakončil mezi jeho ruku a beton. Hosty vstřelená branka trochu povzbudila, nedlouho poté se Látal obtočil kolem branky a dostal puk k Pacovskému, jehož dorážce moc nescházelo. 35. minuta přinesla další dobrou šanci Mladé Boleslavi, když po Kurkově nahození Will chvíli netušil, kde je kotouč, načež mu situaci pomohl vyřešit až jeden z obránců.

Hned v úvodu závěrečné periody dostali Bruslaři k dispozici přesilovou hru, za celé dvě minuty se ale zmohli pouze na Šťastného střelu, kterou zastavila Willova lapačka. Bílí Tygři si dvoubrankový náskok zkušeně hlídali, nikam se bezhlavě nepouštěli, Jan Růžička se ale i tak musel několikrát mít na pozoru. Bez práce nebyl ani Roman Will, na nějž po Šťastného šikovném uvolnění a střele marně dotíral důrazný Zohorna. Jak naložit s přesilovkou předvedli domácí soupeři v devětačtyřicáté minutě.

Růžička neudržel puk po prudkém nahození z hole Kvapila, do sítě na to konto doputovala pohotová dorážka Michala Birnera - 5:2. A pro Středočechy bylo o chvíli později ještě hůře, po sérii šťastných odrazů kotouč vyplaval u Libora Hudáčka, jenž s jeho doklepnutím do prázdné branky neměl žádný problém. Konec utkání už se nesl v režii sebevědomě se prezentujících domácích. Liberečtí zcela kontrolovali hru, navíc mohli přidat ještě další trefu, jenže Krenželokova pumelice se otřela o břevno.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Špatně jsme vstoupili do zápasu a inkasovali jsme po několika vteřinách. To poznamenalo start duelu, postupně jsme se ovšem začali se soupeřem a vývojem utkání vyrovnávat. Oba týmy měly k dispozici přesilovku pět na tři, díky které mohly zápas výrazně naklonit na svoji stranu. To se nepovedlo nám ani Mladé Boleslavi. Přesto jsme nakonec v početní výhodě rozhodli a zaslouženě vyhráli.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Přiznám se, že nevím, co říct, abych se neopakoval. Je vidět obrovský rozdíl, jsme ve všem horší, a proto prohráváme, a proto jsme také obdrželi jedenáct gólů. Zatím si s tím nevíme rady. Zkusíme se nějak připravit na domácí zápasy a odehrát je lépe, jestli toho budeme schopni.