3. 1. 2021 | Adéla Kvapilová

Bruslaři ztratili naději na body v samém závěru, Zlín loupil pět minut před koncem

32., neděle 3. 1. 2021
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Konec novoročních oslav a zpátky na led. Bruslaři v rámci 32. kola hokejové Tipsport extraligy hostili Berany ze Zlína. Zápas chvílemi připomínal přetahovanou a o duelu rozhodla až závěrečná perioda, ve které se prosadil Zlín a rozhodl o tříbodovém zisku.
Ml. Boleslav: Růžička – Hrbas, Ševc (C), Šidlík, Pláněk (A), Allen, Fillman – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Claireaux, Alderson – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Zlín: Kašík – Gazda, Řezníček, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), Novotný, Dluhoš – Dufek, Fryšara, Köhler – Herman, Honejsek, Šlahař – Vopelka, Karafiát, Kubiš (A) – Ondráček, Sedláček, Sebera
Branky a nahrávky: 56. Köhler (Honejsek). Rozhodčí: Veselý, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 31:20. Zblokované střely: 19:7. Hity: 5:3. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 0:1.

Začátek utkání byl velmi opatrný a obě mužstva hrála uvědoměle. Úvodní akci Zlína rozvinul Daniel Gazda, jehož střelu Jan Růžička vytěsnil ramenem. Na druhé straně číhal v předbrankovém prostoru Oscar Flynn, ale ten nabídku svého spoluhráče nevyužil. V 5. minutě přišlo první vyloučení, a to na straně Bruslařů. Během dvouminutové převahy zacinkalo několik tyčí, dokonce i ta za Liborem Kašíkem po pokusu Pavla Kousala. Boleslav početní převahu hostí ubránila a následující minuty uzamkla hráče v žlutých dresech a jasně je přehrávala.

Přibližně v polovině úvodní třetiny se vydal na výlet k boleslavskému gólmanovi Jiří Vondráček, který volil střelu pod břevno. Přesilovou hru si zahráli i domácí. Nebezpečně pálil Valentin Claireaux, jeho rána poskakovala kolem Kašíkových betonů, ale za záda zlínského gólmana nepropadla. Necelé čtyři minuty před počáteční sirénou měli na holi tutovku hosté. Jakub Ferenc vystřelil kotouč na domácího brankáře, ten ho vytěsnil před sebe, kde zrovna pobýval Jakub Šlahař, avšak jeho dorážka zaletěla mimo brankovou konstrukci. Následně se v zajímavé akci ocitli i Bruslaři. Avšak zakončují Marek Hrbas poslal kotouč do náruče Libora Kašíka. Úvodní dvacetiminutovka i přes tlak domácích branku nepřinesla.

Z počátku prostředního dějství usedl za katr Bedřich Köhler za krosček, což znamenalo početní převahu pro domácí. Hned v jejím úvodu zazvonil na vzdálenější tyč Joona Jääskeläinen a na jejím sklonku prověřil lapačku zlínského maskovaného muže Martin Pláněk. Poté ale tlak Bruslařů neuvadal, ba naopak měli stále více ze hry. Ve 26. minutě do nebezpečné akce pronikl Jan Dufek, který z bezprostřední blízkosti vypálil na Jana Růžičku. Boleslavský gólman se svým zákrokem vytáhl a letící touš přidržel v lapačce.

Následovala vyloučení v obou mužstvech, ale žádné z nich změnu nepřineslo. Zhruba od 30. minuty hokej připomínal houpačku – hrálo se nahoru, dolu a akce tvořily převážně protiútoky. Necelé dvě minuty před odchodem do kabin se v útočném pásmu usídlili Bruslaři. Od modré se pokoušel zapsat Conor Allen, ale neúspěšně. Poté šli hosté do čtyř, ale ne na dlouho. O necelých 45 vteřin později se počty na ledě srovnaly.

Třetí perioda začala hrou 4 na 4, která běžela ještě z uplynulého dějství. Následovala další slast v podobě vyloučení, tentokrát pro Středočechy. Ševci ale ze své výhody nic nevytěžili a na puku byla spíše Mladá Boleslav. Opět mohl ve vlastním oslabení skórovat Pavel Kousal, avšak po napřáhnutí netrefil kotouč. Při následné aktivitě Bruslařů se pokoušeli o převrat Petr Šidlík s Joonou Jääskeläinenem, po nich i Mitchell Fillman, ale klíč ke svatyni Kašíka nenalezli. V gólovce se nachomýtl i Mário Lunter, ale taktéž neúspěšně.

Přestože aktivita Mladé Boleslavi rostla, Libor Kašík byl neústupný. Nevykolejila ho ani rána Brandona Aldersona, kterou vytěsnil před sebe. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby se naskytla pro hosty možnost v podobě přesilové hry. Vyloučení Martina Pláňka se nakonec pro domácí stalo osudné. Antonín Honejsek projel obranou až k Janu Růžičkovi, který si s jeho nahozením ještě poradil, avšak na dorážku Bedřicha Köllera už byl krátký. Boleslavský gólman byl tak po více jak 200 minutách překonán. V závěru ještě domácí okusili hru bez gólmana, což i přes nátlak vyrovnání nepřineslo. Zlín tak z utkání bere všechny tři body, Boleslav poprvé od 11. prosince 2020 bez bodu.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Zápas se samozřejmě hodnotí těžce, protože rozhodl jeden gól. Byl to urputný zápas, ve kterém se nám nepodařilo vstřelit gól v několika šancích, hlavně v přesilovkách, které jsme občas nesehráli úplně špatně. Chybělo nám trochu více tlačení se do brány a clonění brankáři. Ale gól dal Zlín a odváží si tři body.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): Chtěl bych poděkovat celému týmu v čele s Liborem Kašíkem, neskutečný výkon od Libora. Opět jsme našli sílu blokovat střely. I když to chvílemi nevypadalo úplně dobře, bylo to ubojované. Zblokovali jsme střely a i s trochou štěstí si po dlouhé době odvážíme tři body. Jsme za to rádi.