27. 10. 2019 | Michal Pospíšil, Vojtěch Tůma

Bruslaři zvládli úpornou bitvu v Pardubicích

14. (ČT), neděle 27. 10. 2019
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL

P a r d u b i c e - Nedělní utkání na východě Čech nenabídlo přítomným divákům atraktivní podívanou, byl to spíše boj plný nepřesností z obou stran. Mladoboleslavští hokejisté inkasovali už ve třetí minutě, když přesně mířil Kusý, a až do druhé přestávky se na ledě vyloženě trápili. Mírné zlepšení ve třetí třetině podpořili svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery dvěma góly, rozhodující trefu zajistil sváteční střelec Kurka. Pochvalu určitě zaslouží brankář Krošelj, především jeho zásluhou porazili Bruslaři Pardubice pošesté v řadě.
Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Ivan, Kolář (C), Zdráhal, Mikuš (A) – Tybor, Kousal, Mandát (A) – Matýs, Harju, Kindl – Machala, Kloz, Kusý – Blümel, Pochobradský, Látal – Machač
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Pabiška, Cienciala, Klepiš – Zohorna, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 3. Kusý (Kloz) – 47. Skalický (Zbořil, Vondrka), 49. Kurka (Ševc, Flynn). Rozhodčí: Hradil, Micka – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 118. Střely na branku: 32:20. Zblokované střely: 7:12. Hity: 7:7. Vhazování: 22:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Domácí Dynamo začalo první třetinu velice aktivně. Hned během úvodních vteřin utkání se k nebezpečné střele dostal Jan Mandát, tato šance ovšem v síti ještě neskončila. Gól se podařilo vstřelit o malou chvíli později, když Jan Kloz předložil skvělou přihrávku na volného Denise Kusého, jenž střelou k tyči překonal Krošelje. Mladá Boleslav zahrozila z podobné pozice, Pavel Kousal ale trefil jen připravenou lapačku Ondřeje Kacetla. Dynamo mohlo navýšit skóre na 2:0 poté, co Boleslav chybovala při rozehrávce, ale Matěj Blümel poslal střelu jen po ledě a Krošeljovi bezproblémově zasáhl.

První vyloučení utkání přišlo až na začátku druhé třetiny. Faulem se provinil Jakub Klepiš, ale Dynamo se prosadit nedokázalo. Několik vteřin poté, co vypršel trest boleslavského útočníka, se šel nedobrovolně posadit na trestnou lavici i Michal Vondrka. Ani druhá přesilová hra Pardubice ale úspěšná nebyla. Základní hrací doba se překlopila do druhé části a v jednatřicáté minutě se po krásné kombinační akci ke střele dostal Radoslav Tybor, Gašper Krošelj ale stále držel Mladou Boleslav nad vodou. O čtyři minuty později si Matěj Blümel elegantně obhodil Jakuba Klepiše, který ho zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku a už podruhé musel jít na trestnou lavici. Ani třetí přesilovka nebyla využita a skóre po druhé třetině se tedy nepohnulo.

V úvodu třetí třetiny se naskytla příležitost pro Skalického, kterého vyslal do útoku Vondrka, slovenský rychlík ale Kacetla překonat nedokázal. Za další tři minuty se už mohl Pavol Skalický radovat. Po křižném pasu Adama Zbořila pálil z voleje a zakončil za bezmocného Ondřeje Kacetla. Mladá Boleslav otočila skóre ve vlastní prospěch v devětačtyřicáté minutě, kdy se dokázal od modré čáry prudkou střelou po ledě trefit obránce Jiří Kurka. Při hře bez brankáře se Dynamo nedokázalo prosadit, Bruslaři tak ovládli i druhý vzájemný souboj této sezony.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): Na jeden gól se těžko a málokdy vyhrává. My máme přetrvávající problém se střílením branek, takže podobné zápasy přijdou. V naší situaci uděláme ve třetí třetině tři chyby, dvě špatná střídání a dva góly rozhodnou zápas. Musíme se prosazovat v situacích, kdy ty góly mají padat, o nich to celé je, musíme nabídnuté šance využívat. Brankář chytá, řekněme, že obrana se stabilizovala, ale góly nedáváme. Až dáme nějaké dva tři góly, budeme sbírat body, takhle je to těžší.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Začátek jsme si představovali trochu jinak, dostali jsme hned na začátku první třetiny asi ze třetího střídání gól, což bylo strašně brzy. Myslím, že nás to trochu poznamenalo a pak pro nás bylo strašně důležité, že jsme po dvou třetinách prohrávali jen o jeden gól a přestáli dvě oslabení za sebou. Pardubice se pak dostaly do tlaku, který jsme ustáli. Ve třetí třetině jsme věřili, že jsme schopni nějaký gól dát, když nebudeme inkasovat. Jsme rádi, že jsme to otočili, ale myslím si, že jsme byli jen šťastnější.