19. 2. 2019 David Záruba, Jitka Čechová | FOTO: Jan Jedlička

Byl to větší boj, než by se mohlo zdát: Bruslaři vezou z Pardubic tři body

46., úterý 19. 2. 2019
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e – Zápas s pardubickým Dynamem byl urputný boj. Což se od souboje s posledním týmem tabulky, kterému jde takřka o život, asi dalo očekávat. Bruslaři měli v úvodu hned několik šancí, vlastně samostatných úniků, ani jeden ale nedokázali využít. Hra se posléze trochu vyrovnala, Skalický se podél tyčky prosadil se štěstím až ke konci první třetiny. Své vedení ale Středočeši ztratili hned na začátku té druhé, kdy se trefil Eklund. Následovalo ovšem další odskočení hostujícího celku, tentokrát v podobě premiérové trefy Kovačeviče a gólu Zohorny. Ve třetím dějství se scénář de facto opakoval, Pardubice vykřesali naději díky Sýkorovi, Středočeši znovu odskočili tentokrát díky Šťastnému. Do prázdné branky domácích pečetil na 5:2 Klepiš.
Pardubice: Kacetl – Porseland, Eklund, Schaus, Mikuš, Holland, Cardwell, Zdráhal – Horký, Mandát, Machala – Hovorka, Bubela, Rolinek (C) – Sýkora (A), Ihnačák, Marosz (A) – Koffer, Poulíček, Dušek
Ml. Boleslav: Růžička – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Knotek, Kousal
Branky a nahrávky: 24. Eklund (Sýkora, Marosz), 43. Sýkora (Ihnačák, Marosz) – 18. Skalický, 30. Kovačevič (Šťastný, Pláněk), 40. Zohorna (Němeček, Vondrka), 54. Šťastný (Pabiška, Žejdl), 59. Klepiš. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Bryška, Frodl. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 588. Střely na branku: 18:33. Zblokované střely: 8:15. Hity: 10:5. Vhazování: 30:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

Pardubicím nevyšel vstup do zápasu a Boleslav během úvodních pěti minut ujela třikrát do úniku, ale Kacetl dlouho držel svůj tým. Ztroskotali na něm Šťastný a dvakrát Zohorna, v tutovce neuspěl ani Němeček. Dynamo vážně zahrozilo jedinkrát, když blafák nedotáhl Sýkora. V 18. minutě se po buly dostal ke střele Pavol Skalický a střelou na bližší tyč propasíroval puk do sítě. Další gól mohl přidat Flynn, avšak v závěru třetiny při přesilovce z dobré pozice přestřelil.

Pardubice vyrovnaly ve 24. minutě, kdy nejprve Oscar Eklund nevyužil čistou gólovku, ale poté po krásné kombinaci v útočném pásmu zakončoval prakticky do prázdné branky. Stav mohli v oslabení otočit Porseland a Dušek, jenže neuspěli, a tak ve 30. minutě chvíli po vypršení trestu vrátil hostům vedení nehlídaný Sabahudin Kovačevič. Po klidnější pasáži minuli branku Machala a na druhé straně Látal. Jednačtyřicet vteřin před sirénou přidal třetí branku boleslavského týmu Radim Zohorna.

Pardubice potřebovaly vstřelit rychlý gól, a to se ve 43. minutě povedlo Petru Sýkorovi, pro kterého vybojoval kotouč Ihnačák. Dynamo si poté vytvořilo převahu, ale do větších šancí je boleslavská obrana nepouštěla. Bruslaři navíc často hrozili rychlými protiútoky. Jeden takový v 54. minutě využil ranou pod horní tyč David Šťastný. Pardubice nespasila ani hra bez brankáře, prázdnou branku naopak trefil Jakub Klepiš.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): Boleslav je tým, který dobře bruslí, což se projevilo zejména v první třetině, kdy jsme zaostávali. Když už se nám podařilo ve druhé třetině vyvarovat faulů, tak jsme udělali technické chyby jako vyhození puku a špatné střídání, kvůli čemuž jsme se dostávali pod tlak. Oslabení jsme sice ubránili, ale na konci jednoho přimrzl náš hráč na střídačce, takže jsme chvíli hráli ve třech a inkasovali. Jsem zklamaný, že jsme se z nedělního zápasu neoklepali a nezískali nějaký bod. Je to zase námět na další zamyšlení.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že Pardubice hrály v poslední době dobře, porazily Spartu a remizovaly s Brnem, což není náhoda. Zápas byl poznamenaný obrovskou únavou všech hráčů, což bylo na ledě znát, úroveň nebyla taková. Jsme hrozně rádi za tři body.