13. 10. 2007 | Michal Miškovský

Další výhra, tentokrát 4:1 nad Kadaní

12., sobota 13. 10. 2007
Ml. Boleslav - Kadaň MBL - KAD
B e n. n. J. - Boleslavští hokejisté pokračují v možná až nečekaně dobrých výkonech. Zůstávají v čele skupiny Západ po dalším domácím utkání. Do Benátek nad Jizerou přijela Kadaň. Přestože Severočeši po úvodním dějství vedli, domácí čtyřmi brankami skóre otočili. Postupně se trefili Mikulík, Nouza, Sýkora a Král.
Ml. Boleslav: Šindelář - Jindra, Všetečka, Lukáč, Mazanec, Bauer, Drábek, Wagenhoffer, Macháček - Gombár, Král, Nouza - Gajovský, Vlk, Handlovský - Eiselt, Ivan, Rumpel - Mikulík, Sýkora, Sedlák
Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Mašek, Kocek, Hlavatý - Polanský, Fink, Derfler, Pražák, Kýhos, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Bauer, Kadlec M., Chyba
Branky a nahrávky: 22. Mikulík (Handlovský), 26. Nouza (Jindra), 53. Sýkora (Nouza, Bauer), 57. Král (Všetečka) - 16. Pražák ( Derfler, Vaněček). Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Kis. Vyloučení: 6:6, navíc Duba (KAD) osobní trest 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700.

Hlavní trenér Mladé Boleslavi Jan Votruba po středeční absenci v Chomutově, kterou způsobily rodinné důvody, tentokrát na lavičce nechyběl. Po úvodní třetině však mnoho důvodu k radosti neměl. Vedení se totiž překvapivě ujali Severočeši v 16. minutě. Při jejich první početní výhodě nepřesně pálili Defler a Duba, až se puk odrazil k Pražákovi, který nezaváhal. Ještě předtím, v první desetiminutovce stojí za zmínku vyloučení hostujícího Spitzera, neúspěšný průnik Sedláka, střely Nouzy s Eiseltem a pohledné kličky Richarda Krále. V závěru třetiny před Hanuljakem promáchl Eiselt, a tak se dostal kotouč k nepokrytému Richardu Bauerovi, který z bezprostřední blízkosti netrefil cíl.

Boleslavští po přestávce zvýšili obrátky, což podtrhli vyrovnáním. Ve 22. minutě z mezikruží zamířil “do černého“ Mikulík. Ozvali se i hosté. Konkrétně to od modré zkoušel o dvě minuty později Jakub Bauer, ale těsně netrefil Šindelářovu svatyni. Skóre ve svůj prospěch otočili Středočeši ve 26. minutě. V přesilovce pálil nejproduktivnější “Boleslavák“ Jindra a jeho ránu tečoval Nouza. Domácí i po vstřelení vedoucí branky ovládali dění na ledové ploše, přičemž útoky Kadaně často končili ve středním pásmu. Výjimkou bylo přečíslení hostů ve 36. minutě, kdy osamocený bek Všetečka musel společně s gólmanem Šindelářem řešit brejk Kadlece a Chyby, ale druhý jmenovaný tuto příležitost nedotáhl do zdárného konce. V poslední minutě druhého dějství to zkoušel domácí Lukáč, ale jeho muška nebyla přesně seřízena a Hanuljak zasahovat nemusel.

Přestože hned na začátku třetí třetiny poslal rozhodčí Kubeš na trestnou lavici Lukáče, jako první zahrozila právě oslabená Boleslav. Nepřesnosti v rozehrávce Kadaně se snažil využít Mikulík, jenže Hanuljak byl ve středním pásmu u kotouče o krok dřív a v neobvyklé pozici si poradil. Ve formě hrající Jindra ukázal své umění ve 47. minutě. Obehrál dva protihráče a v pádu také zakončil. Ač byla jeho střela nepřesná, vysloužil si potlesk diváků. Obraně Severočechů zatopila za okamžik také formace vedená Richardem Králem, ale během několika střel nedokázal Votrubův soubor vstřelit uklidňující třetí gól. To se boleslavským hráčům povedlo až v 53. minutě. Nouzův nájezd Hanuljak zneškodnil, jenže puk vyrazil pouze před sebe, což předpokládal Sýkora a doklepl kotouč za strážce brány Kadaně. Konečné skóre 4:1 stanovil tři minuty před sirénou Král. Stejně jako Nouza se i zkušený centr dostal za obranu hostí, naznačil kličku do forhendu, okamžitě však s pukem na hokejce zamířil na opačnou stranu a zakončil do odkrytého koutu brány.