14. 9. 2012 | Zdena Bobková

Divoká přestřelka přinesla rozuzlení až ve třetí třetině, Boleslavští z něj ale nevyšli vítězně

3., pátek 14. 9. 2012
Ml. Boleslav - Písek MBL - PIS
M l. B o l. – Třetí kolo Extraligy staršího dorostu svedlo dohromady domácí Bruslařský klub s jihočeským týmem IHC Písek. Utkání, ve kterém nakonec padlo celkem deset branek přineslo tři body hostujícímu celku. Úvod utkání byl celkem vlažný, zápas se dostal do varu až od počátku druhé třetiny, když úvodní branka padla po devíti vteřinách buly. Pak se teprve začalo hrát a skóre se měnilo velmi rychle, tu na stranu hostí nebo domácích.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner (Plíšek Jan) - Mašek, Semrád, Nastoupil, Šír, Bašus, Plíšek Jakub, Hercig, Černý, Skořepa, Pravda, Ďurač, Jeftimov, Brzák, Marks, Neměc, Tržický, Groer, Sedmík, Durdil.
Písek: Mazuch (Pechek) - Schwamberger, Vlk, Dudák, Volf, Kajtman, Hájek, Březina, Hřebíček, Červinský, Duchoň, Horaždovský, Šuhaj, Volf, Koutenský, Marcilis, Točík, Hanus.
Branky a nahrávky: 23. Brzák (Marks), 25. Plíšek (Nastoupil, Sedmík), 41. Brzák (Bašus, Semrád), 50. Durdil (Sedmík, Bašus) – 21. Točík (Schwamberger, Šuhaj), 32. Schwamberger, 34. Schwamberger (Šuhaj), 56. Schwamberger (Hanus), 56. Hájek (Schwamberger), 57. Šuhaj (Schwamberger, Hanus). Rozhodčí:Jílek – Prokop, Maštalíř. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 25:31.

Druhé domácí utkání starších dorostenců Bruslařského klubu začalo bojovně na obou stranách. Oba celky se nejprve častovaly střelami z dálky, do první výraznější šance se dostali hosté, a to v přesilové hře, když se hákováním provinil Šír. Písečtí uzamkli Boleslav téměř po celé dvě minuty v útočném pásmu a brankář Ašenbrenner se měl co ohánět, když likvidoval jednu střelu za druhou. Asi v největší šanci první třetiny se ocitl písecký Dominik Točík, který si s pukem sjel až před boleslavského gólmana, ten jeho střelu vyrazil mimo brankoviště, puk se ale ještě stihl vrátit zpět k Točíkovi, avšak pohotový Ašenbrenner jej skryl pod lapačkou a nedovolil Píseckým skórovat. První třetina tak skončila poměrem 0:0.

Skóre zápasu se měnilo již po devíti vteřinách druhé třetiny a přestřelka mohla začít. Ihned po vyhraném buly se Dominik Točík vetřel před domácího gólmana a nekompromisně zakončil pod betony – 0:1. Boleslav ale nedala hostům možnost radovat se z gólu příliš dlouho. O dvě minuty později srovnal stav skóre Stanislav Brzák, který z dorážky trefil odkrytou Mazuchovu bránu – 1:1. Poté se menšími tresty provinili hostující Koutenský a Hájek a Boleslav dostala možnost hrát dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Využila ji po necelých třiceti vteřinách. Boleslav obsadila palebné pozice v pásmu hostí a Jakub Plíšek poslal tvrdou ránu nad Mazuchovy betony – 2:1.

Hra se poté mírně zklidnila a do další výraznější šance domácích se až v 31. minutě dostal Ivan Ďurač, který měl v úmyslu vymíchat píseckého gólmana, ten ale zůstal pohotový a jeho záměry dobře přečetl. Z další šance už ale branka padla, a to do sítě Bruslařů. Daniel Schwamberger dostal namazáno od boleslavské obrany a v zakončení se nemýlil – 2:2. Dominik Skořepa se provinil hrou vysokou holí, hosté si vytvořili tlak, který po uplynutí přesilové hry přetavili v gól zásluhou Daniela Schwambergera, který se z mezikruží nemýlil – 2:3. Do konce druhé sirény se diváci další změny ve stavu skóre nedočkali.

Boleslav začínala třetí část hry v oslabení, ani to jí ale nezabránilo skórovat. Stanislav Brzák vyvezl puk ze třetiny a dostal se sám před Mazucha, bohužel pro hosty mířil přesně – 3:3. První polovině třetí třetiny nechyběla bojovnost, oba celky se snažily změnit skóre ve svůj prospěch, místy až poněkud horečně. Ukázkovou souhru předvedla formace Sedmík – Hercig – Durdil, kteří se vrhli do útoku jako vítr první dva jmenovaní parádně naservírovali pukJakubovi Durdilovi, který vymíchal Mazucha a zakončil k pravé tyči – 4:3.

Domácí ale v závěru velmi chybovali a zbytečně se tak připravili o výhru. Nejprve se hattrickem blýskl Daniel Schwamberger, na kterého zapomněla boleslavská obrana a písecký útočník nekompromisně zakončil pod víko – 4:4. O pár vteřin později se tvrdou střelou mezi betony prosadil Adam Hájek - 4:5. Dílo zkázy pro Boleslavské dokonal Jakub Šuhaj, který se dostal do brejku a tvrdě zakončil – 4:6. Boleslav se v tu chvíli zdála být velmi zaskočena a na přílišný odpor se nevzmohla, a to i přesto, že čas na obrat ještě zbýval. O ten se ale ochudila díky vyloučení Dominika Markse.

Mladá Boleslav tedy své třetí utkání prohrála, a to především díky několika hrubým chybám v závěru zápasu, které ji připravily o body. Oproti tomu tým IHC Písek se raduje ze zisku tří bodů a pokračuje dále na vítězné vlně.

BK Mladá Boleslav, Jan Křivohlávek, trenér: Minulý týden jsme sehráli utkání s Havlíčkovým Brodem. Samozřejmě jsme chtěli uspět, protože to bylo první domácí utkání, což se nám také po dramatické koncovce podařilo a zvítězili jsme – byly to tři důležité body. Poté jsme jeli do Pardubic, kde jsme neměli co ztratit. Neměli jsme špatný začátek. Vytvořili jsme si tlak, měli jsme gólové šance v přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali jsme zakončit a Pardubice toho využili a dostali se do vedení. Z naší strany to nebylo nejhorší utkání, ale trápili jsme se v koncovce, což nás stálo vítězství. Za stavu 2:1 jsme udělali dvě chyby, které nás poté stály výsledek. Jsem rád, že jsme v dnešním utkání dokázali dávat góly, konec zápasu jsme za stavu 4:3 chtěli dohrát v klidu a pohlídat si zodpovědně těsný náskok. Poté se ale stala chyba, hráč nám ujel, nedokázali jsme si ho pohlídat a padl vyrovnávací gól. Ten ještě nic neznamenal, chtěli jsme hrát dál, ale v zápětí asi v euforii se štěstí přiklonilo na soupeřovu stranu. Myslím si, že jsme v tom zápase nebyli horším mužstvem, ale rozhodlo zřejmě to štěstí.

IHC Písek, Martin Všetečka, asistent trenéra: Myslím si, že do sezony jsme vstoupili dobře. První dva zápasy jsme vyhráli, ačkoli jsme měli těžké soupeře, jakými bezpochyby Pardubice a Hradec Králové byli. Víme, že Boleslav je silové mužstvo, což nám vůbec nevyhovuje. Utkání dle mého názoru nebylo pohledné. Šest minut před koncem utkání jsme si za stavu 4:3 mysleli, že už to nezvrátíme. Pak se nám ale podařil náš signál, a to poslalo Boleslav do kolen. Naštěstí ještě padly další dva góly a díky tomu vezeme tři body. Kluci bojovali, ale nelíbila se mi ta spousta nepřesných nahrávek, zbytečné chyby, které plynou z toho, že kluci strašně moc chtějí, je to na nich vidět. Jsou ještě mladí a mladí chybují. Věřím tomu, že v průběhu sezóny se toho vyvarují a půjde to lépe. Hodně jsme trénovali, takže se pořád projevuje únava. Věřím tomu, že nám vydrží síly celý rok.