24. 2. 2012 | Štěpán Tomš

Domácí neporazitelnost skončila. Po šesti výhrách ji uťala Kometa

51., pátek 24. 2. 2012
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Kometa Brno si zahraje předkolo play-off. Rozhodlo o tom její vítězství 3:2 na ledě Mladé Boleslavi, která prohrála před svými diváky naposledy 10. ledna. Domácí sice vedli po brance Podkonického, ale Brno utkání otočilo a v závěru jednogólovou výhru ubránilo.
Ml. Boleslav: Hübl – Chaloupka, Žabka, Baldwin, Hay, Rýgl, Mozík, Beňovič, Čutta – Tomas, Výborný, Mikulík – Jiránek, Podkonický, Balaštík – Goertzen, Vrbata, Bahenský – Nouza, Hrdel, Stieler
Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Malec, Hruška, Švrček, Bičánek, Ostrčil – Dlouhý, Čermák, Němec – Holec, Petrovický, Erat – Jakub Svoboda, Divíšek, T. Svoboda – Jaroslav Svoboda, Koreis, Zohorna – Balej
Branky a nahrávky: 22. Podkonický (Mikulík), 57. Výborný (Bahenský) – 32. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Bičánek), 44. Erat (Holec, Petrovický), 54. Holec (Bičánek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10, navíc 10 minut 0T Čermák a Žižka (oba KOM). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3810.

Úvod zápasu patřil vinou brněnské nedisciplinovanosti boleslavským hráčům, neboť zahrávali hned tři přesilovky po sobě. Žádná z nich nebyla úplně nebezpečná, a tak brankář Trvaj čelil pouze lehčím střelám.

To se nedá říct o té z Mikulíkovy hokejky a následné teči Tomase. Trvaj toho moc neviděl a měl proto při úspěšném zákroku i velké štěstí.

V závěru první třetiny zahrávala přesilovou hru i Kometa a její fanoušci kroutili ještě o přestávce hlavou nad tím, jak Holec nedokázal trefit prázdnou bránu.

Skóre se pohnulo až ve druhé třetině. Nezištnou přihrávku Výborného Mikulík nevyužil, po jeho druhé střele ale překonal Trvaje Podkonický, který v Boleslavi hostuje právě z Komety. Vyrovnání vezl téměř okamžitě na své holi Divíšek, pálil však jen do spojnice Hüblových tyčí.

Na protější straně mohl Stieler znásobit vedení po přihrávce Nouzy, ale Trvaj byl proti. Ani nejlepší střelec Boleslavi Tomas v přesilové hře po střele Mozíka nedokázal trefit prázdnou bránu.

V polovině zápasu vyrovnal Rýgl statistiku vyloučených hráčů a Tomáš Svoboda skóre utkání. Před brankovištěm mířil do odkryté brány bez potíží. V hektickém závěru druhé třetiny poslal Tomas žabkou do úniku Čuttu. Tomu se puk nepodařilo zpracovat a ze slibné šance nebylo nic.

Ve 44. minutě rozjásal brněnské příznivce Erat, který zvrátil vývoj utkání. Při samostatném úniku Čermáka udržel domácí tým ve hře o body brankář Hübl.

Velkou šanci na vyrovnání měli domácí v přesilovce 4 na 3. Dění na ledě sledovali z trestné lavice hned čtyři hráči Brna, ale mohli být v klidu. Když už se hrálo ve čtyřech na obou stranách, plácl do puku Holec bekhendem a puk zaplul za překvapeného Hübla.

Tři a půl minuty před třetí sirénou přelstil Trvaje blafákem kapitán Výborný a dodal hře náboj pro samý závěr utkání. Ten strávili Boleslavští v útočném pásmu, jenže vyrovnat se jim v power-play nepodařilo.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Měli jsme extrémní počet přesilových her. To hlavně zpočátku, pak jsme museli bránit i my. Souhlasím s kolegou, soupeř chtěl do předkola play-off, měl větší odhodlání než my. Výsledek jsme dokázali kosmeticky upravit až v závěru, kdy jsme hráli vabank. V naší situaci je každý bod dobrý, play-out nám vlastně začíná už v padesátém druhém kole v Karlových Varech.

Lubomír Oslizlo, HC Kometa Brno: Splnili jsme, to, co jsme chtěli, a to je postup do předkola. Odbránili jsme spoustu oslabení, odbojovali jsme to a vítězství jsme si zasloužili.