23. 12. 2007 | David Pavlíček, David Pavlíček, Michal Miškovský

Dorost dokázal vzdorovat Spartě jen dvě třetiny

32., neděle 23. 12. 2007
Sparta - Ml. Boleslav SPA - MBL
P r a h a - Ani bod nezískali o tomto víkendu dorostenci BK Mladá Boleslav. Nejprve v pátek večer na malé hale proti Karlovým Varům přišli o body v samotném závěru, když gól na 4:5 inkasovali 95 vteřin před koncem základní hrací doby. Nic lehkého je nečekalo ani o den později. To totiž změřili síly se Spartou, a jak se ukázalo, s Pražany dokázali držet krok jen dvě třetiny, po nichž platil těsný stav 2:1. Pak už vládli na ledě sparťané, kteří nasázeli Středočechům pět gólů. Série zápasů mladoboleslavských dorostenců bez zisku jediného bodu se už tak posunula na číslo šest.
Sparta: Knap – Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Dvořák, Vítek – Sovík, Hanták, Kniazev, Žovinec, Krpata, Tůma, Chára, Hrabák, Eis, Dvořáček, Merta, Hybner.
Ml. Boleslav: Klimíček, Příhoda (od 51.) – Švaříček, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Musil, Škorik, Belay, Kadaně, Rys, Koudela, Jankovský, Sochor, Lenc.
Branky a nahrávky: 2. Kniazev (Hrabák, Hybner), 34. Chára (Koranda, Tůma), 43. Tůma (Hybner, Chára), 45. Hybner (Chára, Tůma), 51. Krpata (Žovinec, Sovík), 51. Tůma (Chára), 53. Eis (Žovinec, Drvota) – 13. Belay (Lenc, Warneke). Rozhodčí: Vokrál - Vízner, O´Brian. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Zákroky brankářů: 21:21 (7). Diváci: 78.

Už v druhé minutě našel Hrabák Kniazeva, který zařadil nejvyšší rychlostní stupeň, prosmýkl se kolem obránců a nekompromisně zakončil nad lapačku hostujícího Klimíčka – 1:0! Zvýšit své vedení mohli sparťané záhy, při dlouhé, takřka čtyřminutové početní převaze. Nejprve se před Klimíčkem zjevil osamocený Hrabák, na přihrávku Kniazeva však ani s vypětím všech sil nedosáhl. Na mladoboleslavskou branku vypálil i několikrát od modré Hanták, nicméně ani on náskok domácích nezvýšil.

Sparťané byli v této fázi aktivnějším týmem, jejich dobrý úvod zjevně hosty zaskočil. Důkazem toho byla první přesilovka Mladé Boleslavi, kdy se vinou vlastních nepřesností nedokázali hosté ani usadit v útočném pásmu. Přesto přišlo, jak blesk z čistého nebe, vyrovnání. Radan Lenc vysunul v třinácté minutě přesným pasem Belaye, který osamocen domácího Knapa v pohodě překonal – 1:1. Byla to teprve první střela na domácí branku.

Vyrovnávací zásah hokejisty Mladé Boleslavi evidentně nabudil. V přesilovce, kterou otevřeli druhou třetinu, nejprve Knapa vyzkoušel z levé strany Rys, poté i dorážkou Moucha, ani jeden však skóre neměnil. To se málem povedlo v oslabení sparťanu Žovincovi. Ten unikl z mladoboleslavského zámku, jeho bekhendový blafák však Klimíček zneškodnil. Brankář hostí si vybral řádnou dávku štěstí pár minut nato, když se na něj řítil Hanták z Kniazevem. Druhý jmenovaný vystřelil a puk odražený od betonů mladoboleslavského gólmana obloučkem jen těsně minul břevno jeho branky.

Po vyloučení Belaye ve třicáté minutě dostali domácí možnost další početní převahy. Hrabák nejprve těsně mimo tečoval Tůmovo nahození, aby mohl chvíli nato zakončit kombinaci s Hantákem střelou do Klimíčkovy masky. Skóre se měnilo při další z mnoha přesilovek. Využil ji domácí výběr, to když Koranda chytrým pasem našel před brankou volného Cháru, ten si počkal a s přehledem poslal domácí do vedení – 2:1. Do konce třetiny měla Boleslav ještě jednu velkou šanci na vyrovnání. Takřka dvouminutovou přesilovku 5 na 3 však využít nedokázala.

O tom, kdo je na hřišti pánem, v posledním dějství nebylo pochyb. Necelé tři minuty po jejím začátku úspěšně dorazil Hybnerovu střelu David Tůma – 3:1! Uplynuly další dvě minuty a náskok domácí opět narostl. To když Chára našel Aleše Hybnera, který střelou pod vyrážečku zvýšil už na 4:1. To však domácím ani v nejmenším nestačilo. Při přesilovce za faul hostujícího Kadaněho se před branku prokličkoval Ondřej Krpata a s elegancí zasunul puk mezi brankářovy betony – 5:1!

Za šestnáct vteřin bylo ještě veseleji. Radovat se totiž mohl po rychlé kombinaci s Chárou opět David Tůma – 6:1! Zkázu Mladé Boleslavi dokonal Stanislav Eis, který s ledovým klidem dorazil za záda náhradního gólmana Příhody Žovincovu střelu – 7:1. Aby toho nebylo málo, pár okamžiků nato ještě trefil Hybner tyč a Chárou tečovaná bomba Korandy zase prosvištěla těsně vedle Příhodovy klece.