12. 10. 2007 | Jitka Čechová

Dorost nakonec zápas s Havířovem vyhrál a získal dva cenné body

13., pátek 12. 10. 2007
Ml. Boleslav - Havířov MBL - HAV
Ml. Bol. – Dřina. Tak by se dal jedním slovem charakterizovat dnešní zápas boleslavských dorostenců s týmem havířovských Panterů. O to sladčí je ale určitě pocit, byť jen částečného, vítězství. Přestože byli Středočeši po většinu zápasu těmi lepšími, občas se hodně natrápili v koncovce nebo měli zkrátka jen smůlu. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se blýskl domácí Jiří Rys.
Ml. Boleslav: Klimíček – Mozík, Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Rys, Protivný, Lenc – Hájek, Belay, Sochor – Musil, Kadaně, Jankovský – Škorík, Bednář, Jiránek
Havířov: Strmeň – Jaško, Ondrek, Grigel, Kocurek, Pilch, Macejko, Šurin, Duda – Dočkal, Křivohlávek, Pechanec – Slavík, Šefčík, Mráz – Fábry, Blinka, Fúzik – Vyčesaný
Branky a nahrávky: 1. Lenc (Rys, Krňanský), 16. Rys (Lenc), 56. Bednář (Kadaně), 65. Rys – 9. Fúzik (Fábry), 34. Mráz (Šefčík, Jaško), 44. Křivohlávek (Pechanec). Rozhodčí: Neťula - Kajínek, Prokop. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Panteři, mající připomínat rozzuřené šelmy, působily hlavně na začátku zápasu spíše jako kočky domácí. Studenou sprchu dostali hned v první minutě úvodní třetiny, kdy se po povedené přihrávce Ryse strefil Lenc. Svou premiéru v pořádných šancích si Havířovští odbyli až v první přesilové hře. Svého před brankou clonícího kolegy Dočkala se snažil od modré využít Pechanec, jeho dělovka ale neprošla. Boleslavští drželi hru i nadále ve své režii, a proto určitě litovali puku, který skončil v jejich síti v polovině první třetiny. Kuriózní branku bude mít ve statistikách zapsanou Fúzik. Kotouč brankář Klimíček upustil a snaha jednoho ze Středočechů jej vyrazit vyšla na prázdno. Obrovskou šanci na opětovné vedení měl v přesilové hře Rys, kotouč se ale neuvěřitelným způsobem odrazil od obou tyčí a zase vycestoval pryč. Domácím nedělalo problémy zlikvidovat byť jen náznak útoku svého soupeře a po surovém zákroku na svých řad vstřelili další gól. Jeho autorem byl tentokrát už úspěšný Rys.

Hra čtyř proti čtyřem na začátku pokračování zápasu vynesla krapet útočnější hokej soupeři a Boleslavští, kteří poté hráli ještě klasickou přesilovku, toho moc nepředvedli. Chvilku to trvalo, nakonec se ale domácí už v mnohem defenzivnější hře Havířovských našli. V 17. minutě měl povedeně najeto Belay, pálit ale nestihl a přihrávka neprošla přes jednoho z hostů. Moravané mezitím vykoumali o dost nebezpečnější styl hry. Do útoku se hnali jen minimálně, soustředili se plně na obranu a vyčkávali. A že se jim čekat vyplatilo! Z naprosto nevinně vypadající situace se strefil Mráz a bylo opět vyrovnáno. Boleslavské to právem rozlítilo, svoji zlobu ale naštěstí vložili do férové leč tvrdé hry. V posledních pěti minutách předvedli takový závar, jaký hosté dnes ještě nezažili. Jednu akci za všechny jmenujme Sochorův průnik až ke Strmeňovi, jenž ležel přemožen na ledě. Domácí útočník bohužel nedokázal puk zvednout dostatečně vysoko.

Mladoboleslavští si tlak z konce druhé třetiny zdárně drželi i v té třetí, pořádnou podpásovkou pro ně proto byl gól z hole Křivohlávka, za který si ale mohl domácí brankář z velké části sám, když neuváženě vyjel z brankoviště. Havířovským narostla křídla, Středočeši naopak na několik minut málem zamrzli, postupně se ale začali vracet do hry. Během pár vteřin pálil z otočky Warneke, o dorážku se pokoušel Belay, Rys zase netrefil roh branky. Ano, Boleslavští se víc než vzchopili, trápila je ale střelecká smůla. 10 minut před koncem zápasu už zvedali všichni domácí hráči nadšením ruce a nikdo z nich nebyl s to pochopit, že kotouč v síti opravdu není. Svou příležitost promarnili i hosté, když najížděli v přečíslení na bránu, aniž by jakkoli zakončili. Naprosto zaslouženě proto přišel gól Středočechů, na který se tolik nadřeli. Bednář si puk přikopl na hůl a poté bez slitování propálil havířovského brankáře. Do konce zápasu zbývalo ještě pět minut, což je v hokeji spousta času, stav se přese všechno lopotění ale už nezměnil.

Hned na začátku prodloužení celá hala zatajila dech. Hrozilo totiž, že se bude opakovat branka pomocí níž šli hosté do vedení. Klimíček totiž opět vyjel proti najíždějícímu soupeři, tentokrát svou chybu ale nezopakovat a rybičkou puk vypíchl. Až na tento pokus byli Boleslavští v nastavených pěti minutách jasně lepší, držela se jich ale i ona pověstná smůla. Bednář promáchl přihrávku od mantinelu, Protivný zase učebnicově obkroužil bránu, kotouč mu ale neposedně utekl, Belay netrefil odkrytou bránu. Bylo to k vzteku, a proto nebylo divu, když jeden z domácích v zoufalství do puku kopl jako fotbalista do míče. Světlo za svatyní hostů se sice rozsvítilo, gól ale pochopitelně uznán nebyl.

Na řadu musely přijít samostatné nájezdy. Z šestice hráčů se nakonec strefil jen jeden jediný. Jak se ukázalo, heslo hlásající, že to nejlepší přijde v závěru, bylo pravdivé – Jiří Rys propálil Strmeně a zajistil svému týmu bod navíc.