15. 11. 2008 | Štěpán Tomš

Dorost nasbíral proti Zlínu 30 trestných minut, přesto zvítězil

20., sobota 15. 11. 2008
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M. l. B o l. - Zápas dvou týmů s podobným počtem bodů nabídl každou třetinu o kousek zajímavější hokej. Hosty načal už v první minutě Koudela a poslední branku vstřelil za domácí Korim. Posledních pět minut utkání měli rozhodčí více práce s počítáním trestných minut než s pískáním. O tomto víkendu si tak svěřenci trenérů Arnošta a Hyky připsali plných 6 bodů do extraligové tabulky.
Ml. Boleslav: Will (Sejpal) – Chalupa, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík – Kadeřábek, Lhoták, Horuda, Škop, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
Zlín: Kašík (Rozum) – Strojil, Bednár, Janota, Zámorský, Valenta, Malota, Arnošt – Lichanec, Romig, Kundera, Sekerka, Herman, Skočík, Haloda, Káňa, Doležálek, Galuška
Branky a nahrávky: 1. Koudela (Škop), 12. Holada, 42. Frolík (Koudela), 44. Koudela (Korim, Holada), 57. Korim (Babický) – 29. Zámorský (Skočík), 59. Kundera . Rozhodčí: Kubeš – Padevět, Prchal. Vyloučení: 10:4, + Koudela (MBL) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41.

Už v čase 0:46 zaskočil hosty z první pořádné akce Boleslavských Koudela, který prostřelil zblízka Kašíka mezi betony. Ve druhé minutě střílel nebezpečně Janota od modré čáry, Will si ale poradil. V 6. minutě Romig od mantinelu Willovu klec minul. Pak zavařili hostující obraně Anděl a Babický. Domácí kapitán střílel od modré čáry a druhý jmenovaný před brankovištěm nebezpečně tečoval. Svižný hokej na obou stranách se hrál spíše u mantinelu a za branami, velkých šancí bylo k vidění pomálu. Ve 12. minutě hráli domácí první přesilovku.

Jako první mířil Holada pouze do masky zlínského brankáře. Přesilovku ale domácí nakonec využili po 43 vteřinách, když se prosadil Holada. Na druhé straně měl velkou příležitost Galuška, ale narazil na připraveného Willa. Po faulu Štěpánka si početní výhodu vyzkoušeli také hosté. V 16. minutě trefil Sekerka pouze připraveného brankáře, pak skončilo Skočíkovo tečované nahození mimo boleslavskou bránu. Z dalšího protiútoku mířil Koudela jen do postranní sítě. V 19. minutě vyrazil Kašík ramenem zázračně Frolíkovu křižnou přihrávku na Lhotáka z odkryté brány.

Druhý poločas začali Středočeši zakázaným uvolněním. Ve 22. minutě byl tvrdě atakován ve středním pásmu Jankovský, hlavní rozhodčí ale zákrok nedovoleným neshledal. Před Kašíkem měl na chvíli dost prostoru Babický, mířil však jen do jeho výstroje. Domácí podržel Will. Nejprve po Hermanově teči a pak proti pumelenici Valenty od modré čáry. V přesilovce mířil ještě jednou Valenta z nebezpečné pozice těsně mimo.

Hosté snížil těsně po návratu Jankovského z trestné lavice. Po buly asistoval Zámorskému Skočík. Pak byl za zdržování hry vyloučen boleslavský Vrba a hosté si vzali oddechový čas. Po buly Will srazil Valentovu střelu do rohu. Hosté dostali 85 sekund trvající přesilovku 5 na 3 po faulu Jankovského. Jenže znovu byl oporou pro Boleslavské Will, který pokryl střelu Hermana z malé vzálenosti. Domácí tato nebezpečná oslabení skvělě ubránili.

Ve 34. minutě přišla kuriórní situace, ve které byl puk půl minuty zaklíněn mezi hráči a mantinelem, aniž by rozhodčí Kubeš přerušil hru. Dvě minuty před koncem druhé části byl ve střelecké pozici Herman, ale vhodný okamžik ke střele prováhal. Pak se navzájem drželi i prali Chalupa a Romig, proto šli oba vychladnout na trestnou lavici.

Na začátku třetí třetiny se hrálo ještě téměř 40 sekund 4 na 4. Když byla obě mužstva kompletní, rozehrál Frolík krásnou akci - lehkou tečí posunul na modrou čáru Koudelovi, ten tvrdou ranou mířil k tyči, Kašík puk vyrazil a za jeho záda ho dorazil Jakub Frolík. A další branka padla vzápětí. Na konci trasy Holada – Korim byl úspěšný Koudela.

V další domácí přesilové hře mířil Holada od modré čáry nepřesně. Pak fauloval na druhé straně Babický a zkrácenou přesilovku měli Hanáci. Navíc inkasoval Koudela 2 + 10 minut a hrálo se 5 na 3. Již v klasické přesilovce vyrazil Zámorského střelu Will nad sebe. V 52. minutě mířil aktivní Zámorský jen do brusle svého spoluhráče. Pak se ještě ze střední třetiny odhodlal ke střele Vrba a Kašík si poradil s problémy až napodruhé.

Domácí v závěru zápasu výsledek nebránili – naopak. Svým snažením v útoku drželi puk daleko od Willa a nepustili tak Zlín do trvalejšího tlaku. Další parádní akci předvedli znovu Boleslavští. Babický si zkušeně počkal až si obránce lehne do střely a předložil volnému Korimovi, kterému zbývalo jen trefit prázdnou bránu. Poslední slovo si vzal za hosty po svižném průniku ve hře 4 na 4 Kundera. Menší trest inkasoval v nervózním závěru také brankář Will a odsedět trest za něj šel Babický. Hosté již více nestihli.