21. 9. 2007 | Jitka Čechová

Dorost v zápase s Kometou Brno lehce zaškobrtl

7., pátek 21. 9. 2007
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
Ml. Bol. - Možná trochu nečekaný vývoj nabral zápas mezi týmem z Čech a jeho soupeřem Moravy. Zpočátku téměř jasná převaha domácích vzala za své a diváci mohli jen tajit dech, jakže to nakonec dopadne. Nakonec se divácky velice aktraktivní duel dostal až do té nejzažší možné fáze - o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V těch jako jediný uspěl domácí Rys, čímž svým spoluhráčům přinesl do kabiny o bod více než kolik si s sebou odvezl soupeř.
Ml. Boleslav: Příhoda – Švaříček, Mozík, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Rys, Protivný, Lenc – Musil, Jiránek, Sochor – Hájek, Belay, Škorík – Bednář, Kadaně, Hyka
Kometa Brno: Jíra – Nedvěd, Hradil, Dufek, Horák, Rymeš, Pospíšil, Krejčiřík – Kala, Touška, Maša – Sedláček, Heža, Tesař – Březa, Komínek, Procházka – Ježko
Branky a nahrávky: 11. Bednář (Mozík), 51. Belay (Warneke), 57. Rys (Protivný), 65. Rys – 30. Heža, 51. Komínek (Procházka), 56. Komínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

O tom, že v první třetině byli jednoznačně lepší domácí, nemůže být pochyb. Od úvodní buly takřka neopustili útočné pásmo a když se ke všemu hned na začátku zápasu nechal vyloučit jeden z Brněnských, zřejmě nikdo v hale nepochyboval o tom, že první gól je nevyhnutelný. Tím spíš, když šla Boleslav krátce na to dokonce do přesílení pěti proti třem. Hosté se ale zatáhli a dali všechno do obrany. Tato taktika jim také nějakou dobu vycházela. Nadějně rozjetého Ryse zlikvidovali na poslední chvíli, s Bednářem už ovšem tolik štěstí neměli. Hostující gólman Jíra si totiž puk srazil do branky sám.

Zhruba do 30. minuty se Středočechů i nadále držela dravost a energie z první třetiny. Jírovi tentokrát pořádně zatopili Rys s Lencem, jejich několikanásobné dorážky, ale v síti neskončily. Pak ale jakoby domácí tým jaksi zamrzl. Najednou svému soupeři nestíhal, v útočném pásmu se mu nedařilo usadit se, puky nešťastně přeskakovaly čepele hokejek. Rozhozenost Mladoboleslavských došla dokonce tak daleko, že si domácí tým musel vzít oddychový čas. Ten ale nakonec už delší dobu hrozící katastrofě stejně nezabránil. Warneke totiž nešťastně zakopl na modré čáře a přenechal tak nedobrovolně kotouč brněnskému Hežovi, který bez větších komplikací zakončil. Šanci otočit skóre měl o několik minut později Tesař. Puk domácímu gólmanovi vypadl a chvíli se nerozhodně motal na brankové čáře. Pohotový Anděl jej ale rychle vyhrábl ven.

Středočeši se v poslední třetině dostali opět na koně, neopouštěla je ale ani ona pověstná smůla. Už se zdálo, že bude prolomena, když Belay využil přesilové hry a zvýšil na 2:1. Ani ne o dvacet sekund později se ale červené světlo rozsvítilo znovu, tentokráte ovšem na druhé straně kluziště. Brno se díky Komínkovi opět dotáhlo na domácí tým. Hra se začala přiostřovat, tempo narůstalo. Divácky atraktivní hokej nabízel šance na obou stranách, do výhody se ale tentokrát dostali hosté, když jim byl k dobru odpískán trestný nájezd. Dnes už jednou úspěšný Komínek nezaváhal a zavěsil pod horní tyč. Kdekdo na stadiónu si už nejspíš říkal, že je to ztracené, ale domácí tak rozhodně nepřemýšleli! Pohledný gól z mezikruží vstřelil tři minuty před zazněním poslední sirény Rys.

Protože světelná tabule ukazovala po základní hrací době stejná čísla na obou stranách, přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. Do slibné šance se hned na jeho začátku dostal Belay, jeho kolega v zelenobílém dresu se sice pokoušel o dorážku, puk nicméně v brance neskončil. Za potyčku usedli o něco později na trestné lavice domácí Krňanský a hostující Heža, hra tedy nadále pokračovala jen ve třech na obou stranách. Velkou šanci si vytvořil také brněnský Sedláček, jeho střelu ale Příhoda na poslední chvíli chytil.

Nakonec tedy o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Z šesti pokusů letících na branky své místo v síti našel ovšem pouze jeden jediný – domácí Rys střelou zápěstím rozhodl celý zápas a získal pro svůj tým bod navíc.

Pavel Arnošt, BK Mladá Boleslav:

"Od dnešního zápasu jsme určitě neočekávali, že bude jednoduchý. Měli jsme respekt a úctu k soupeři. Bohužel jsme v první třetině, kdy jsme byli lepší, nedokázali dát více branek a odskočit tak Brnu o víc než o jeden gól. Ve druhé třetině se soupeř zvednul, inkasovali jsme po fatální chybě. To se ale bohužel v hokeji stává, takový tenhle sport je. V poslední části zápasu, kdy už se zdálo, že jsme vývoj strhli zase na svojí stranu, jsme opět inkasovali, což nás trochu srazilo na zem. Také další branka, kterou jsme obdrželi, padla po obrovské chybě v obraně, dnes se nám zkrátka v zadních řadách nedařilo tolik jako v předchozích zápasech. Pochopitelně nás mrzí ten jeden ztracený bod, nicméně to musíme brát jako ponaučení."