28. 10. 2008 | Štěpán Tomš

Dorost zvítězil nad Chomutovem po samostatných nájezdech

25., úterý 28. 10. 2008
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. - Svěřenci trenérů Arnošta a Hyky museli po celý zápas skóre srovnávat, krok se jim podařilo srovnat až v poslední části. Po rozvážném konci poslední třetiny přišlo na řadu pětiminutové prodloužení, ve kterém se divácí rozhodující branky také nedočkali. Tak se dostalo i na samostatné nájezdy, které rozhodly o dvou bodech pro Boleslav, jeden si odváží Chomutov. Rozhodující nájezd proměnil Stanislav Škorík.
Ml. Boleslav: Will – Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík – Bičiště, Škorík, Kadeřábek, Lhoták, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
Chomutov: Příhoda – Havel, Andres, Škrdle, Čížek, Nedomlel, Kolář, Fiala – Ptáčník, Tuček, Wszolek, Bauer, Lehnert, Megela, Hučko, Hanták, Mazánek, Hrabák, Chytrý, Taraška, Klouček
Branky a nahrávky: 12. Jankovský (Hrouda), 47. Jankovský (Mozík) - 7. Lehnert (Bauer), 18. Hanták (Mazánek, Wszolek). Rozhodčí: Smitka – Marek, Rybáček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110.

Hned v úvodu srážel Will Hantákovu střelu do rohu. Střelou z půlky se prezentoval také chomutovský Škrdle, s jehož ranou si Will bez potíží také poradil. 4:00 svítilo na tabuli, když byl vyloučen hostující Fiala a Boleslav zahrávala první přesilovku. V ní byl Andělův pokus od modré sražen a první početní výhoda zůstala nevyužita. Korimův pokus ještě ze střední třetiny byl hodně nepřesný. Pak se puku chopil Bauer, přihrál v přečíslení 2 na 1 Lehnertovi a ten překonal bezmocného Willa. Z dalšího protiútoku hostů vznikl znovu závar před boleslavským brankovištěm. Ve 23. minutě vybojoval Jankovský kotouč u manitnelu, ale Koudela před bránou máchl do prázdna. Po něm trefil Frolík z mezikruží pouze připraveného Příhodu. Ve 12. minutě dostal od Hroudy přesnou přihrávku Koudela, nicméně rozezvučel pouze tyč. V čase 11:23 srovnal po přihrávce aktivního Hroudy přes ležícího brankáře Příhodu Jankovský. Za chvíli ve středním pásmu fauloval Korim a šel na trestnou lavici. Jen co si odseděl trest, nepříjemnou střelou od modré čáry zaměstnal chomutovského brankáře. V čase 17:37 vrátil po nahrávkách Wszolka a Mazánka vedení hostům střelou zblízka Hanták, Willovi puk proklouzl kolem těla. Do přestávky se již Boleslavským odpovědět nepodařilo.

Do druhé třetiny vstoupili jesně aktivněji boleslavští dorostenci. Hned v úvodu minul Koudela růžek chomutovské klece. Ve 22. minutě jel sám na brankáře Frolík, jeho blafák však betonem vystihl Příhoda. Od Jankovského dostal pěknou přihrávku Koudela, kličkou se uvolnil do střelecké pozice, trefil však pouze rameno dobře postaveného Příhody. Na druhé straně stál tváří v tvář Willovi Hanták, mířil do jeho protipohybu, boleslavský gólman ale špičkou betonu bravurně vyrazil. Domácí dostali příležitost vyrovnat v podobě druhé přesilovky po faulu Chytrého. Jenže dobývání chomutovské obrany bylo znovu neúspěšné. V polovině zápasu se znovu blýskl Will po Hrabákově pokusu z malé vzdálenosti. Ve vlastní třetině fauloval Ptáčník a poslal hosty znovu do oslabení. Jankovského přesilovkový pokus prosvištěl těsně nad horní tyčkou. Ani další výhodu nedokázali domácí přetavit ve vyrovnávací branku. Ve 36. minutě zaměstnalo Příhodu tečované nahození Korima. Právě Korim byl vzápětí vyloučen za hrubost. Ve vlastním oslabení Boleslavští špatně vystřídali a krátkou chvíli hráli ve třech. Nakonec hosty úspěšně ubránili. Utkání začalo být s postupujícím časem nervóznější a vyhrocenější. V prostřední části zápasu žádná branka nepadla a do šaten šli hosté stále s jednogólovým náskokem.

V poslední dvacetiminutovce měl jako první příležitost Frolík, ale jeho slabé zakončení bekhendem se nevešlo mezi tyče. Ve 43. minutě pálil okamžitě po vhazování Koudela, Příhoda se zmocnil puku až na druhý pokus. Chomutovští pak nezvládli střídání a vylučovalo se za hraní v šesti. Další přesilovou hru nesehráli domácí vůbec dobře, tudíž nemohli ani vyrovnat. Koudelovo snažení zastavila ve 46. minutě vyrážečka chomutovského brankáře. Po souboji boleslavského Babického s Kolářem skončil domácí hráč v chomutovské brance a sudí Smitka Koláře vyloučil. V čase 46:22 konečně vyrovnal Václav Jankovský, asistoval mu Vojtěch Mozík. S postupujícím časem si už obě mužstva uvědomovala, že jedna chyba může zápas rozhodnout. Proto šancí na obou stranách ubývalo. V 55. minutě musel Škrdlovu nepříjemnou střelu vyrazit betonem Will. O minutu později měl šanci Hyka, z úhlu nastřelil pouze Příhodu do masky. Minutu před poslední sirénou mohl rozhodnout Wszolek, Will se stačil přemístit. Na druhé straně byl sám před gólmanem Babický, ale nedokázal puk za jeho záda zasunout, navíc byl za následnou hrubost vyloučen. Pár sekund před koncem ještě lapil Will Hantákův pokus, po vhazování Škrdle naštěstí pro Boleslavské těsně přestřelil. Protože třetí část rozuzlení nepřinesla, přišlo na řadu pětiminutové prodloužení, ve kterém měli hosté ještě více než minutu početní výhodu.

Důležité bylo, že domácí přečkali i toto nepříjemné oslabení. I v prodloužení dominovala opatrná hra z obou stran. Před chomutovskou bránu vybruslil Škorík, nastřelil pouze výstroj Příhody. Prodloužení nerozhodlo, dostalo se tedy i na samostatné nájezdy.

První jel za domácí Koudela, zamíchal pukem a proměnil. Za hosty podobným způsobem srovnal Hrabák. I Hykův bekhendový blafák se ujal a ve druhé sérii vrátil domácím vedení. Will Hantáka vychytal, stačilo už jen proměnit další nájezd. A Škorík rozhodl, trefil se mezi Příhodovy betony. Hosté už třetí nájezd jet nemuseli – o vítězi bylo jasno.