25. 1. 2008 | Michal Miškovský

Dorostenci otočili nepříznivý vývoj zápasu proti Kladnu a slaví těsnou výhru 5:4

39., pátek 25. 1. 2008
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Středočeské derby dorostenců mezi Mladou Boleslaví a Kladnem, které se hrálo v rámci 39. kola extraligy, dlouhou dobu vyznívalo ve prospěch Kladenských, kteří po dvou třetinách vedli 4:2. V závěrečné dvacetiminutovce však Mladoboleslavští zabrali a díky třem trefám získávají tři body. Vyrovnávací a následně i vítězný gól obstaral Radan Lenc.
Ml. Boleslav: Příhoda (21. Will) – Mozík, Švaříček, Holada, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim – Janovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Hyka, Lenc
Kladno: Lejsek – Jupa, Steigauf, Doudera, Pulchart, Vrba, David – Obr, Čurda, Doskočil, Sekáč, Dittrich, Csanyi, Hošek, Strnad, Lipoid, Stach, Plaček
Branky a nahrávky: 13. Anděl (Hyka), 34. Belay (Anděl, Koudela), 43. Koudela (Rys), 48. Lenc (Rys), 52. Lenc (Protivný) - 1. Doskočil (Sekáč, Hošek), 5. Plaček (Hošek, Strnad), 21. Hošek (Plaček), 40. Stach (Vrba). Rozhodčí: Hribík - Kmoníčková, Potůček. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 77.

První akce boleslavských dorostenců rozhodně nenasvědčovala tomu, že by měli už v páté minutě prohrávat 0:2, jak se později ukázalo. Do nadějných pozicí se totiž dostali Rys s Lencem, ale paradoxně se po 60-ti vteřinách ujali vedení hosté. Z pravé strany vystřelil Doskočil a gólman Příhoda na puk nedosáhl. O pár sekund později se nechal vyloučit Anděl a Kladenští udeřili čtyři vteřiny před návratem mladoboleslavského obránce. Přesilovkovou kombinaci zakončil do odkryté části brány Plaček.

Zoufalí trenéři domácích si vybrali oddechový čas v sedmé minutě a účinek se dostavil o šest minut později. Po buly vystřelil od modré Anděl a puk zapadl k tyči. Kontaktní gól Boleslavské evidentně povzbudil. Svěřenci Pavla Arnošta byli u puku vždy o krok dříve, ale velkou příležitost spálil ve 14. minutě Hájek, když nedokázal umístit kotouč do poloprázdné brány. Tentýž hráč se dostal do šance také v 18. minutě v početní výhodě, ale i tentokrát se mohl radovat gólman Kladna Lejsek, a tak platil po úvodní dvacetiminutovce stav 1:2.

Gólem zahájili hosté i druhou část hry. Po 35-ti odehraných vteřinách byl při přesilovce před Příhodou dostatečně důrazný Hošek a vrátil Kladnu dvougólový náskok. Nový impulz měla vnést do hry domácích změna gólmanů. Příhodu vystřídal Will. Boleslavské však třetí branka poslala do kolen. Jejich akce byly dlouhou dobu bez nápadu a přechod přes útočnou modrou řešili pouhým nahozením.

Zajímavější akce přinesly minuty s pořadovými čísly 33 a 34. Nejprve při přesilovce domácí Švaříček na hranici obranné třetiny nepochopitelně přihrál do nájezdu hostujícímu Čurdovi, který však nabídnutou šanci nevyužil a z protiútoku domácí snížili. Přesnou mušku měl Belay. Kladenští se však do druhé přestávky dostali znovu do dvougólového vedení. Willa překonal 47 vteřin před pauzou při dvojnásobné početní výhodě šťastným gólem Stach.

Boleslavští to v úvodu třetího dějství za nepříznivého stavu 2:4 nezabalili a ve 43. minutě se dočkali kontaktního gólu. Akci při přesilovce rozehrál z vlastního pásma Jiránek a přes Ryse se dostal puk až ke zakončujícímu Koudelovi. Domácí v následných minutách diktovali tempo hry a vyrovnání se dočkali ve 48. minutě. Rys předložil puk před bránu nepokrytému Lencovi, který zakončil přesně k tyči.

Obrat z 2:4 na 5:4 domácí dokonali v 52. minutě. Zpoza brány přihrál Protivný Lencovi, jemuž ani podruhé v krátkém časovém rozmezí nedělalo problémy překonat Lejska. V posledních minutách byli směrem dopředu aktivnější pochopitelně Kladenští, kteří se snažili o vyrovnání. Minutu a půl před koncem sáhli k time-outu a posléze i k odvolání brankáře, ale srovnat se jim už nepodařilo.