13. 12. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Drama až do deváté série nájezdů dopadlo lépe pro Boleslav. Z Varů veze dva body

27., neděle 13. 12. 2020
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y – Utkání, které se neslo ve znamení mnoha vyloučených hráčů, ale také dlouhotrvající remízou. Z několika početních výhod se však ani jeden z týmů neprosadil, nedělní utkání mezi Karlovými Vary a Mladou Boleslaví se navíc neslo obecně v duchu mála vstřelených branek. Zatímco naposledy porazili doma Bruslaři Energii nevídaných 11:4, tentokrát se rozhodovalo až v deváté sérii samostatných nájezdů. Hned několik ostřílených střelců vychytali brankáři na obou stranách. O vítězství Bruslařů však rozhodl svou trefou v nájezdech útočník Oscar Flynn, boleslavští hokejisté tak vezou z lázeňského města dva body.
K. Vary: Novotný – Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, Mikyska – Hladonik, Kaše, Flek – Kadlec, Mikúš, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček
Ml. Boleslav: Růžička – Šidlík, Allen, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman – Lunter, Zohorna (C), Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Alderson – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Cienciala, Bičevskis
Branky a nahrávky: 5. Černoch (Pulpán) – 31. Šidlík (Alderson), rozhodující nájezd Flynn. Rozhodčí: Lacina, Veselý – Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 34:30. Zblokované střely: 12:18. Hity: 7:4. Vhazování: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1 – 1:2.

První třetina, která se mimochodem nesla ve znamení hned několika faulů na obou stranách, vyzněla lépe pro domácí Karlovy Vary. Ačkoliv měli Bruslaři hned v úvodu dějství přečíslení, z něhož mohli skórovat, což se jim nepodařilo, prosadili se jako první Západočeši, když se trefil Jiří Černoch.

Poté následovalo několik přesilových her, během nich se však nedařilo ani domácím, ani boleslavským hokejistům. V 16. minutě mohla navýšit karlovarské vedení dvojice Kaše-Flek, jenže druhý jmenovaný neobdržel správnou přihrávku, a tak na zakončení nedošlo. V samotném závěru první třetiny zahrozil ještě Libor Zábranský, který je v Karlových Varech na hostování z Brna, ten však z oblasti kruhů minul Růžičkovu branku.

Ve druhé dvacetiminutovce se Bruslařům podařilo vyrovnat. Paradoxně půlminutu po boleslavském zakázaném uvolnění Středočeši dostali energetiky pod tlak, boleslavští hokejisté během něj velice úspěšně stínili brankáři. Toho využil obránce Petr Šidlík a od modré čáry vymetl pavučiny v Novotného brance, čímž změnil skóre na 1:1.

Po inkasované brance si domácí hráči vytvořili několik šancí. Ani Weinhold, ani Flek však na boleslavského Růžičku nevyzráli. Krátce před sirénou oznamující konec druhé třetiny hráli ještě Karlovarští výhodu a následnou přesilovku, Bruslařský klub se ale ubránil a přečkal i zbytek oslabení na počátku třetí třetiny.

Ve třetím dějství měl obrovskou šanci Joona Jääskeläinen. Ten jel úplně sám na brankáře, Filip Novotný jej ale vychytal. Po neproměněné šanci vystřelili Bruslaři v krátkém časovém úseku na karlovarskou branku ještě několikrát, domácí však opět podržel brankář.

Kdo čekal, že se zbytek třetí třetiny ponese v duchu defenzivního čekání na prodloužení, ten se mýlil. Týmy hrozily z častých brejků, nicméně na obou stranách stáli úspěšní brankáři. Minutu a devět sekund před koncem třetího dějství získali Bruslaři možnost přesilové hry po Pulpánově faulu. Během ní se nicméně Středočechům nepodařilo utkání zvrátit na svou stranu, a proto v KV aréně následovalo prodloužení.

V něm byl velice aktivní obránce David Bernad, který dokonce při jedné ze svých střel hned v úvodu nastaveného času trefil tyč. V dalším průběhu prodloužení však žádný z týmů branku nevstřelil, zápas se tak překlenul do samostatných nájezdů. V těch se střelcům nedařilo, naopak znovu kralovali brankáři. Za Bruslaře se netrefili postupně Bernad, Flynn ani Bičevskis. V páté sérii však vymetl prostor pod víkem karlovarské branky David Cienciala. Jenže David Kaše srovnal, a nájezdy tak pokračovaly. Za Bruslaře se podruhé netrefil David Cienciala ani David Bernad, ale v 9. sérii se prosadil Oscar Flynn, jenž tak rozhodl o vítězství pro Mladou Boleslav.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že jsme dnes viděli výborné utkání od obou mužstev. Bruslilo se, bylo to utkání plné šancí. Hrál se doopravdy atraktivní moderní hokej. Po tom průběhu zápasu byla dělba bodů asi zasloužená. To, že jsme v nájezdech nezískali ten extra bod je sice škoda, ale i tak musím mužstvo pochválit za to, jak se k tomu postavilo. Drželi jsme se svého plánu až na to, že jsme udělali moc zbytečných faulů. Všichni hráči dnes na ledě nechali všechno, a to, že to tam nespadlo je škoda.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Byl to velký boj. Pro nás bylo důležité to, že jsme sice prohrávali, ale výborně nás držel gólman, protože Vary měly v tom zápase šance, a to jednu velkou i ve třetí třetině. On to pochytal a pořád nás držel ve hře. Ve druhé třetině jsme vyrovnali na 1:1, věděli jsme tedy, že rozhodne třetí třetina. Myslím si, že to byla asi spravedlivá remíza, i když to vychytal asi náš brankář. My jsme měli také nějaké šance, ale myslím si, že víc slibnějších příležitostí měly Vary, ale nedaly a to rozhodlo, že jsme šli do prodloužení. Tam jsme nesehráli dobře tu přesilovku, jinak si myslím, že jsme měli šance strhnout to na naší stranu, ale nepovedlo se. Rozhodovaly nájezdy a myslím si, že bylo vidět, že oba gólmani chytají velice dobře a potvrdili svou formu ze zápasu. Nikdo nemohl dát gól a potom rozhodly dvě branky. Jednu jsme dali my, jednu domácí a bylo to pořád nerozhodně, potom jsme ale rozhodli my. Za dva body z Varů jsme rádi, odvedli jsme bojovný výkon