31. 7. 2007 | Michal Miškovský

Druhý zápas juniorům vyšel

příp., úterý 31. 7. 2007
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l a d á B o l e s l a v - První prověrku s extraligovým klubem obstarala pražská Sparta. Po pondělní prohře s Chomutovem došlo ke značnému zlepšení především v obranné fázi, mužstvo nevytvářelo tolik chyb a díky lepšímu zakončování zvítězilo 4:2. Sparťanům se nepovedlo zachytit drtivý nástup Boleslavi do druhé třetiny, když právě v ní domácí rozhodli o první výhře v přípravě.
Ml. Boleslav: Fikrt - F. Bílek, Maršík, Unuk, O. Bílek, Klaban, Soukup, Milotinský, Houser - Chamrád, Chochola, Protasenja - Krejčík, Bříška, Tondr - Antončík, Mišner, Velechovský - Protivný, Hodaň, Zorkler, Martínek, Penniger, Hodaň
Sparta: Kaveš (31. Michalec) - Hauzl, Švácha, Vrána, Sem, Husák, Trojan - Hájek, Slába, Pacovský - Morkes, Pekárek, Sladký - Kavka, Škaloud, Borovský
Branky a nahrávky: 17. O. Bílek (Chamrád), 21. Protasenja, 28. Protivný (Penniger), 33. Krejčík - 12. Slába, 25. Škaloud. Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

Boleslavští šli do zápasu s jedinou změnou oproti včerejšímu utkání s Chomutovem. Post druhého gólmana obsadil Tůma místo Hrubého. Sparta přijela do Mladé Boleslavi jen s 15 hráči do pole. V šesté minutě nebezpečně v blízkosti Fikrta tečoval střelu Hanzla Hájek. Naštěstí pro domácí těsně mimo.

Domácí dostali výhodu první přesilovky ve 12. minutě, ale sami inkasovali. Sparťané vyhodili puk ze své třetiny a Boleslavští odešli střídat. Fikrt si pohrával s pukem za svou brankou příliš dlouho, do souboje s ním šel Slába, získal kotouč a pohodlně poslal Pražany do vedení.

Druhá přesilovka ze 17. minuty domácím vyšla dokonale. Kaveš měl zakrytý výhled, čehož využil Ondřej Bílek a střelou od modré vyrovnal na 1:1. Hosté v závěru třetiny svou první početní výhodu nevyužili a do kabin se odcházelo za nerozhodnutého stavu.

Lepší vstup do druhé třetiny si Středočeši nemohli přát. Hned po 50 vteřinách hry se přesně za záda Kaveše trefil Protasenja. Neuplynula dlouhá doba a sparťané srovnali krok. Před bránou volný Škaloud dostal puk přesně na hokejku a mazáckým způsobem vyrovnal. Na druhé straně o minutu později neuspěl v nájezdu Bříška.

Že se brankostroj rozjel na plné obrátky, to se potvrdilo i ve 28. minutě. Nahozený kotouč z hole Pennigera tečoval za záda brankáře Sparty Protivný. Do druhé poloviny utkání nastoupil do brány hostí Michalec, jenž vystřídal Kaveše. Čisté konto však udržel jen necelé tři minuty. Obrana Sparty nezafungovala správně a tři domácí hokejisté najížděli na jediného protihráče. Krejčík udělal správný krok, když se rozhodl zakončit. Trefil odkrytou část branky a zvýšil na 4:2.

Druhé dějství bylo jasně v režii Boleslavských a po zásluze vyhráli druhou část hry 3:1, celkově vedli 4:2 a měli slušně nakročeno za výhrou.

Na začátku poslední třetiny měli hosté k dispozici třetí přesilovku, jenže většinu času se hrálo ve sparťanské třetině a k ohrožení branky Fikrta nedošlo. K početní výhodě se dostali také Středočeši, ale dvakrát nedokázali dorazit kotouč do odkryté brány. Stav zápasu tudíž zůstal stejný.

Jelikož domácí měli nahráno z prvních dvou třetiny, spoléhali ve třetí části především na obrannou činnost a do útoku se často nevydávali. Sparťané se snažili o nátlakový hokej, nicméně defenzíva Boleslavských pracovala bezchybně. V závěru se už ani jeden z týmů do žádné vyložené šance nedostal a hokejisté z města škodovek po skvěle odehrané prostřední dvacetiminutovce zaslouženě vyhráli 4:2.

Luděk Bukač mladší, trenér BK Mladá Boleslav: "Dnes dopoledne jsme se na tréninku věnovali chybám, které jsme dělali ve včerejším zápase. V tomto utkání už vidět nebyly. Chybělo nám sedm klíčových hráčů a Sparta zřejmě také několik hráčů postrádala, takže jsme nemohli ze zápasu nic vyčíst. Každopádně jsme rádi, že jsme vyhráli."