24. 1. 2010 | Adéla Maxianová, Michal Miškovský, Adéla Maxianová

Dvougólový Sýkora a výborný Schwarz na Plzeň nestačili

44., neděle 24. 1. 2010
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň – Hokejisté BK Mladá Boleslav se vrací z Plzně s prázdnou. Zásluhou dvou tref útočníka Tomáše Sýkory a skvělého výkonu brankáře Marka Schwarze drželi bodové akcie až do 55. minuty, ale v ní při přesilovce vstřelil vítězný gól lídra extraligy Petr Vampola.
Plzeň: Pöpperle - Dobrovolný, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Jeřábek - Bommersback, Vampola, Vlasák - Adamský, Tvrdík, Dvořák - Scofield, Kovář, Hvila - Stránský, Heřman, Pitule – Lev
Ml. Boleslav: Schwarz – Kasík, Žabka, Duben, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Jindra - Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Macho, Bahenský – Gajovský, Vrbata, Handlovský
Branky a nahrávky: 35. Bomersback (Hvila), 41. Vampola (Bomersback), 55. Vampola (Vlasák, Bomersback) - 2. Sýkora, 44. Sýkora (Boháč). Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7163.

Domácí měli navrch a hned na začátku druhé minuty měl šanci Adamský. Schwarze však nepřekonal a pravidlo nedáš, dostaneš se vzápětí projevilo. V čase 1:27 překonal Pöpperleho z první šance hostů Tomáš Sýkora – 0:1. V sedmé minutě hrála Boleslav přesilovou hru ale obrovskou šanci měli paradoxně Vlasák s Bomersbackem. První jmenovaný nádherně našel kanadského forvarda, ovšem tomu sebral téměř jistý gól perfektním zákrokem hodným Zlaté helmy Marek Schwarz. Ve 12. minutě hrála Plzeň přesilovku 4 na 3. Do šance se opět dostával Bomersback a boleslavský brankář opět souboj s útočníkem vyhrál. Když už na ledě byl plný počet hráčů, střílel Nouza, Pöpperle byl však pozorný a zasáhl. V 16. minutě nejprve Dvořákova dorážka jen těsně minula Schwarzovu branku a hned z protiútoku naštěstí pro domácí Pabiška promáchl puk před odkrytou plzeňskou svatyní. V poslední minutě první třetiny pálil Kovář, Schwarz vytěsnil puk betonem.

Ve 23. minutě hráli indiáni další přesilovou hru, Jaroslav Modrý vypálil od modré, jeho tvrdou střelu tečoval Bomersback, ovšem jen do tyče. O dvě minuty později přestřelil Hvila nikým nehlídanou branku. Ve 29. minutě perfektně přelstili hostující obranu přihrávající Heřman a střílející Lev. Druhý jmenovaný ale těsně minul. Lépe nepochodil ani Vampola a jako další neuspěl pro změnu Vlasák. Boleslavští se do poloviny první třetiny nedostali k větší šanci. Až ve 33.minutě v přesilovce prověřil Pöpperleho Sýkora a hned vzápětí tečoval střelu od modré Vrbata. Boleslav svou početní převahu využít nedokázala, navíc vracející se Hvila z trestné lavice se řítil sám na Schwarze. Sám sice úspěšný nebyl, jeho pokus však za hostujícího gólmana dokázal dorazit v čase 34:01 Mark Bomersback – 1:1. Ve 37.minutě mohla Plzeň otočit utkání, ale jak bylo u plzeňských útočníků zvykem, Kovář přestřelil prázdnou branku.

Pouhých 19 vteřin stihla ukrojit časomíra ze třetí třetiny, když se Petr Vampola rozjel ke svému sólu, které bezpečně proměnil a dostal Plzeň do vedení 2:1. Jenže o necelé čtyři minuty později bylo opět vyrovnáno. Pöpperleho opět propálil Tomáš Sýkora – 2:2. Plzeň měla možnost vrátit vedení na svou stranu v přesilové hře, ale příliš se jí nevydařila, jediná Vampolova možnost zůstala nevyužita. Už při hře pět na pět se před Schwarze dostával nikým nehlídán Benák, ale boleslavský brankář jeho možnost vytěsnil betony. V další přesilovce pálil O´Brien. Mířil sice do míst, kde Schwarz nebyl, ale toho na brankové čáře zaskočil Král. Na druhé straně zasahoval Pöpperle proti střele Gajovského. Třetí početní převahu v pořadí už ale Plzeň využila. V čase 54:13 málem protrhl síťku Schwarzovy branky Petr Vampola – 3:2 a podobně jako boleslavský Sýkora skóroval podruhé v utkání. To bylo co do počtu gólů vše, Plzeň i Boleslav měly ještě pár šancí, ale skóre už se nezměnilo.

Milan Razým, asistent HC Plzeň 1929: "Boleslav hrála dobře a ukázala, že její výsledky venku nejsou náhodné. Šla do vedení trochu náhodným gólem, zato my jsme se trápili v koncovce a naráželi na výborně chytajícího Schwarze. Nakonec jsme za bojovnost a nasazení byli odměněni dvěma góly. Boleslavi se sice podařilo znovu vyrovnat, ale rozhodla přesilovka, ve které to Vampola dobře trefil. V závěru už jsme si těsný náskok pohlídali.“

Vladimír Čermák, trenér BK Mladá Boleslav: "Jeli jsme do Plzně s tím, že tam nemáme co ztratit. Celý zápas se nám dařilo plnit předzápasovou taktiku. Přesto jsme po individuálních chybách inkasovali dvě branky. Nechci snižovat výkon Plzně, hrála znovu výborný hokej. Stejně si ale myslím, že jsme zbytečně ztratili minimálně bod.