30. 10. 2006 | Pavel Petr

HC HRADEC KRÁLOVÉ – BK MB 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

16., pondělí 30. 10. 2006
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
Boleslavským hokejistům se výtečně podařil vstup do utkání a ve druhé minutě šli do vedení. Jenže to bylo na dlouhé minuty gólově vše. Vše mohlo být jinak, kdyby v přesilovce zužitkoval individuální akci Zdráhal. Leč trefil jen horní tyč branky Hyláka. Poté se stále častěji začali prosazovat domácí. K vítězství jim pomohla řada zbytečných vyloučení na straně hostujícího týmu. Jak přiznal trenér Jiří Režnar, bez herní disciplíny nebylo možné myslet na východě Čech na body. Prvoligová soutěž pokračuje dalším kolem ve středu, kdy BK Mladá Boleslav přivítá Berounské Medvědy. Hrát se bude od 18 hodin.
Hr. Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Šeda M., Koma, Burian - Fořt, Roubík, Fišer - Starý, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šeda J., Suchý - Šebek, Volráb, Diviš - Domin. Trenér: Vladimír Jeřábek.
Ml. Boleslav: Šindelář - Bauer, Kolda, Štrach, Majeský, Všetečka, Ťupa – Jeslínek, Sýkora, Beck – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 34. a 41. Koudelka, 16. Vondráček, 45. Volráb - 2. Gombár, 52. Nouza. Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: 10:11, navíc Sýkora a Beck (oba Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1763.

Hosté šli do vedení už po 84 sekundách, když se trefil před Hylákem osamocený Gombár. Domácí ale v 16. minutě vyrovnali po brance Vondráčka. Krátce po polovině utkání vypálil v přesilovce od modré domácí útočník Koudelka a Hradec vedl. Na začátku poslední třetiny dorazil opět Koudelka v přesilovce vyraženou střelu a ve 45. minutě zvýšil po samostatném úniku Volráb na 4:1. Boleslav sice korigoval stav díky brance Nouzy, ale v závěru už se ani přes přesilovou hru a odvolání brankáře Šindeláře neprosadila.

Vladimír Jeřábek, (trenér HC VČE Hradec Králové): "Potřebovali jsme po dvou porážkových opět zvítězit, ale věděli jsme, že nás čeká znovu velmi silný protivník. Nevyšla nám podle představ první třetina, málo jsme bruslili. Důležité bylo, že jsme dokázali vyrovnat na 1:1 a pak ustáli sérii oslabení. Kluci, co byli na ledě to parádně odehráli, včetně brankáře Hyláka, kterému patří absolutorium. Oba poslední zápasy, kde jsme nebyli horší jsme prohráli díky naší špatné úspěšnosti v koncovce. Ne že by to dnes bylo ideální, ale branky jsme dokázali dát čtyři a to je bylo důležité. Mrzí mě, že naše inkasované góly padly po hrozných individuálních chybách. Gól na 4:2 doslal soupeře znovu na nohy a my museli utkání ještě bránit zuby nehty do úplného konce, o to je ale zase na druhou stranu vítězství cennější."

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a první třetinu odehráli slušně. Hráči plnili to, co jsme si řekli. Bohužel znovu se projevila nedisciplinovanost některých hráčů. To je pořád dokola. Proto jsme v Hradci Králové přišli o body. Není normální, abychom dostali dvě desítky za protesty a tolik dvouminutových trestů. Můžeme přitom říkat, jak hráči Hradce ochotně, v okamžiku kdy na sobě cítili hokejku, padali. Bohužel ale tak to bude. Bude se hrát play-off a nikdo se na to nebude ptát. Smát se bude ten, kdo bude hrát chytřeji. A právě Hradec hrál chytřeji a díky tomu nás přehrál. Šli do přesilovek a dostali nás ve druhé třetině pod tlak. Po čtyřiceti minutách tak vedli 2:1. To utkání vlastně odehrálo několik hráčů, kteří chodili na přesilovky a oslabení. Někteří se do hry ani nedostali. Ti hříšníci pořád seděli na trestné lavici a jen se dívali, co se na tom ledě děje. Čeká nás delší pohovor u videa. Některé bohužel čeká zřejmě finanční postih. Jsou to profesionálové a takto se k zápasu přistupovat nedá."