20. 4. 2012 | Miroslav Kučera, Jaroslav Svoboda, Miroslav Kučera

Hitchcockovské drama rozhodl v nájezdech Milan Mikulík

BAR4, pátek 20. 4. 2012
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Po první třetině se začalo v Chomutově nad mladoboleslavskými Bruslaři pořádně smrákat. Po gólech Havíře s Gajovským, který zužitkoval trestné střílení, vedla pirátská parta 2:0 a zdála se být ve správném kurzu k třetí výhře v sérii. Jenže v dalším průběhu se ze hry již trefili pouze hosté, díky Mikulíkovi s Balaštíkem duel dospěl do prodloužení, v něm s postupem minut i nervozity na obou stranách diváci marně čekali na gól. A tak se klíčový gól padl až v nájezdech, a to hned v tom prvním, kdy Mikulík pečetil obrat v zápase, který v úvodu druhé třetiny sám začal. Série se tak za stavu 2:2 vrací do Mladé Boleslavi.
Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský - Hafenrichter.
Ml. Boleslav: Hübl - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Lenc.
Branky a nahrávky: 9. Havíř (Procházka), 13. Gajovský (tr. střílení) - 23. Mikulík (Chaloupka), 25. Balaštík (Mozík), rozh. nájezd Mikulík. Rozhodčí: Homola, Polák - Bláha, Barvíř. Vyloučení: 10:9, navíc Hromas, Hafenrichter a Jíra (všichni CHM) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5250 (vyprodáno). Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Od úvodních minut bylo zřetelné, který tým bude v zápase, nebo přinejmenším v jeho úvodu aktivnějším. Už ve druhé minutě se na branku vrhli Ondřej, Hromas a Sikora a začali ostřelovat Hübla. V šesté minutě měli domácí první přesilovku, při které ale branku Mladé Boleslavi výrazněji neohrozili. Další přesilovka už ale byla úspěšnější. V čase 8:25 našel Milan Procházka zpoza brány Davida Havíře, který se do poloodkryté klece nemýlil. O dvě minuty později měli přesilovou hru i hosté, jedinou její šanci měl na holi Balaštík, puk po jeho střele zůstal ležet před brankovou čárou, kde už si s ním domácí obrana poradila.

A tak se ke slovu znovu dostali Piráti. V polovině třinácté minuty hostující Chaloupka podrazil Nikolu Gajovského a za jeho faul bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si samotný faulovaný hráč pomocí forhendového blafáku poradil. V další šanci hostů se ocitl Goertzen, sám před Řehořem ale neměl dostatek času na zakončení. Hosté měli ještě v závěru třetiny druhou přesilovku, kterou ale Chomutov dobře ubránil.

Druhá třetina patřila Mladé Boleslavi. Na počátku třiadvacáté minuty domácí nedůsledné rozehráli, čehož využil Petr Chaloupka, který přihrál volnému Milanu Mikulíkovi. Ten trefil perfektně prostor pod Řehořovou vyrážečkou. Následovalo trojnásobné vyloučení, po kterém hráli hosté 4 na 3. Thomas nejprve nastřelil tyčku a v čase 25:00 zužitkoval Jaroslav Balaštík přihrávku Vojtěcha Mozíka a kromě ní také přesilovou hru. Balaštík trefil levý horní roh odkryté klece domácího gólmana.

Diváci reagovali podrážděně na údajný faul hostů, který měl předcházet brance, a zasypali ledovou plochu odpadky, což si vyžádalo delší pauzu. Po ní se nejrychleji vzpamatoval Pabiška, který po Nouzově přihrávce vyslal nebezpečnou dělovku, která ale letěla nad Řehořovu klec. Obrovskou šanci měl při vyloučení Výborného Marek Sikora, ale před odkrytou klecí byl bráněn dostatečně důrazně na to, aby nedokázal trefit puk. V poslední šanci druhé třetiny se ocitl Jíra, který dorážel Pulpánovu střelu od modré. Proti oběma Pirátům se ale vyznamenal Hübl.

Třetí dvacetiminutovka se dobrých patnáct minut obešla bez vyložených šancí, zato posledních pět minut bylo hektických. Hruška se po skvělé individuální akci nedostal k důraznému zakončení, na druhé straně byl před Řehořem Balaštík, který zblízka trefil pouze gólmana. Ve stejné pozici se o minutu později po objetí branky ocitl Hřebejk a se svou šancí naložil stejně. Velké vzrušení přinesla, kromě deseti trestných minut pro Hromase, ještě střela Petra Jíry, která třináct sekund před koncem základní hrací doby orazítkovala pravou tyč Hüblovy branky.

V prodloužení se hned do dvou šancí svým důrazem dostal Hřebejk, v první netrefil rychlý puk odražený od mantinelu, ve druhé ztroskotal na hostujícím gólmanovi. V 68. minutě vyloučili rozhodčí za vysokou hůl Krafta a Mladá Boleslav by mohla vstřelit branku v početní výhodě, kdyby ovšem o pár minut později nefauloval Balaštík. Ve stejné minutě dostal ještě nabito Havíř, asi největší šanci prodloužení ovšem zlikvidoval Hübl.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Mikulík, který dokonale zmátl Řehoře a pohodlně zakončil do odkryté klece. A protože nikdo z tria Gajovský, Kraft, Jíra branku nevstřelil, ukázala se trefa Milana Mikulíka jako vítězná.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V podstatě jsme udělali doma chybu, že jsme jednou prohráli, a teď jsme si to vzali zpět. Dá se říct, že je to 0:0 a hrajeme na dva vítězné. Opět se potvrdilo, že kdo vedl 2:0, tak prohrál, a jsme rádi, že se to zopakovalo.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Nespokojený jsem jen s druhou třetinou, která nám vzala dvoubrankové vedení. Jinak jsem spokojený, i když jsme nevyhráli. V nájezdech bez vstřeleného gólu vyhrát nemůžeme. Myslím si ale, že jsme měli řadu šancí rozhodnout, i v prodloužení. Neřekl bych, že jsme byli výrazně lepší, spíše jsme chtěli více vyhrát a měli jsme výhodu, že jsme vedli 2:1 na zápasy. Válka pokračuje.