25. 1. 2019 | Jaroslav Kindl

Jako na Divokém západě. Bruslaři přestříleli Hradec

38., pátek 25. 1. 2019
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - MHK
M l. B o l. – Premiérově nastoupil za Mladou Boleslav útočník Radim Zohorna. Do branky Bruslařů se pro změnu po delší zdravotní pauze postavil Jan Růžička a rozhodně se nenudil. Mountfield získal slepenými brankami dvougólové vedení. Bruslaři díky Bernadovi a Skalickému bleskově vyrovnali a necelých pět minut vedli po zásahu Kotvana. Do konce první třetiny ale Hradec stačil srovnat. Během prostřední části Boleslav však dvakrát odskočila zásluhou Pabišky a Zohorny. Mountfieldu se povedlo v následující periodě rozdíl vynulovat. Bruslaři měli v zásobě ještě tři rány. Obstarali je Šťastný, Zohorna a Pláněk. Mladé Boleslav tak ve strhujícím zápase urvala cenné vítězství nad Hradcem Králové.
Ml. Boleslav: Růžička – Bernad, Němeček, Kotvan, Kurka, Dlapa, Pláněk, Eminger – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Knotek, Kousal
Hr. Králové: Pavelka (37. Maxwell) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Graňák (C), Rosandić, Pavlík, Nedomlel – Chalupa, Koukal, Smoleňák – Lessio, Cingel, Vopelka – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Bezúch, Rákos (A), Vincour
Branky a nahrávky: 7. Bernad (Flynn, Kousal), 7. Skalický (Kurka, Klepiš), 10. Kotvan (Vondrka, Skalický), 24. Pabiška (Žejdl), 37. Zohorna (Pláněk, Klepiš), 57. Šťastný (Žejdl), 57. Zohorna (Látal), 58. Pláněk (Vondrka, Klepiš) – 5. Cibulskis (Rákos, Bezúch), 6. Zámorský (Lessio, Vopelka), 14. Linhart, 46. Vincour (Pavlík, Smoleňák), 48. Paulovič (Bezúch, Bičevskis) Rozhodčí: Šír, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 015. Střely na branku: 38:27. Zblokované střely: 7:8. Hity: 4:6. Vhazování: 44:47. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 8:5.

Utkání začalo vlažně. První závar nastal až po třech minutách hry u boleslavské klece. Hradečtí vybojovali kotouč za bránou a od modré nepřesně vypálil Nedomlel. Další minuty byly o poznání divočejší. Za domácí obranu zajel Rákos a Růžička vyrazil jeho střelu k Oskarsu Cibulskisovi, který gólmana Bruslařů v čase 4:32 překonal z voleje. Uběhlo jen pár okamžiků, když před modrou čárou napřáhl Petr Zámorský a poslal puk přesně do horního rohu. Mountfield vedl o dva góly.

Branka padla i v další minutě - tentokrát na opačné straně - David Bernad nahodil na hradeckého brankáře Pavelku, jemuž bránilo ve výhledu hned několik hráčů. Po 23 vteřinách Středočeši dokonce bleskově vyrovnali z hole Pavola Skalického. Rákosovo vyloučení pak darovalo Boleslavi přesilovku. Kombinace Vondrky s Oldrichem Kotvanem sice gólem neskončila, druhý jmenovaný však záhy prostřelil Pavelku další ránou z dálky. O šance nebyla nouze ani na hradecké straně. Nadějný byl bekhend Smoleňáka, jenž ale nadzvedl puk příliš vysoko. Úspěch slavil až skupinový důraz v brankovišti. Za Růžičku prostrčil zblízka puk Tomáš Linhart, a ukončil tak gólový veletrh úvodní třetiny.

Na startu druhé periody se domácí tlačili dopředu a dosáhli i gólu. Kvůli hře vysokou holi ale nebyl uznán. Bruslaři si napravili chuť ve 24. minutě po precizní akci Žejdla a Lukáše Pabišky, jemuž se povedlo umístit kotouč k protější tyči. Hru kouskovala série zakázaných uvolnění. V polovině třetiny zamkl Hradec soupeře v pásmu, ale jeho nápor neměl gólový efekt. Gólem zaváněly i boleslavské šance Kurky a Vondrky, obě však pokryl Pavelka. Proti Radovanu Pavlíkovi si na protější polovině povyjel Růžička. Branku na 5:3 zajistil v přesilovce debutující Radim Zohorna, čímž donutil hosty k rotaci v brankovišti. Pavelku nahradil Brandon Maxwell.

Domácí strávili začátek třetí třetiny v početní výhodě. Šestou trefu nicméně nepřinesla. Mnohem lépe si poradil hostující Tomáš Vincour, kterému stačilo na využití přesilovky 10 sekund. Růžička se po prvním zákroku nestihnul vrátit včas zpět mezi tyče. Psala se 48. minuta - na pravém kruhu převzal kotouč Matěj Paulovič a znovu srovnal gólově bohatý duel.

Poté se snažili hlavně domácí. Dlouho ale naráželi pouze na Maxwella. Vyzrála na něj až Žejdlova zadovka na Davida Šťastného. Ten vrátil Boleslavi vedení v 57. minutě. V té stejné navíc burácela ŠKOENERGO Aréna podruhé - Radim Zohorna doťukl kotouč vypadnutý z Maxwella. V boleslavské pušce zbyl ještě jeden náboj. Mezi kruhy dostal nabito Martin Pláněk a vymetl pavučinu v rohu hradecké brány. Bruslaři zvítězili poměrem 8:5.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav):
Přišlo mi, že jsme začali s příliš velkým respektem a dali soupeři moc prostoru, čehož samozřejmě okamžitě využil. Nakoply nás využité přesilovky. Byly tam střely, byli tam hráči na masce... jak říkal kolega, útočná fáze byla výborná. Defenzivní práce byla dnes trochu horší. Zápas mohl dopadnout i obráceně. Rozhodl šestý gól, pak jsme navíc dali další dva, protože se Hradec tlačil do útoku. Jsme rádi, že to Radimu Zohornovi padlo hned na začátku. Každému hráči to pomůže se rychleji začlenit do týmu. Dnes chodil do předbrankového prostoru, kde padají góly a takového hráče my samozřejmě potřebujeme.

Tomáš Martinec (Mountfield HK):
Měli jsme výborný vstup do zápasu. Asi nás to na chviličku uspokojilo, protože jak rychle jsme šli do vedení, tak jsme o něj i rychle přišli. Boleslav během chvilky vyrovnala a v přesilovce nám odskočila až na 3:5. Našemu týmu slouží ke cti, že jsme zápas dokázali ve třetí třetině srovnat. Co říct na ten závěr? Myslím, že v defenzivní části to byl náš nejhorší zápas. Udělali jsme spoustu chyb a měli hodně ztrát. Boleslavi lze jen poblahopřát, protože odehrála velmi dobrý zápas a zaslouženě vyhrála.