31. 7. 2012 | Michal Špírek

Jekatěrinburgu podlehla Boleslav v přípravě o dvě branky

přát. 1, úterý 31. 7. 2012
Jekatěrinburg - Ml. Boleslav JEK - MBL
Č. B u d ě j o v i c e - Mladá Boleslav sehrála svůj první přípravný zápas na sezónu s prestižním soupeřem. Na českobudějovickém ledě vyzvala účastníka ruské KHL, Jekatěrinburg. Ten je v Čechách na soustředění. Svižně hraný duel zvládl lépe Avtomobilist, Bruslaři své dobré šance ke skórování nedokázali využít a prohráli 0:2. V brance se prostřídali Valent s Willem a oba předvedli povedený výkon.
Jekatěrinburg: Lobanov - Sazonov, Makarov K., Manukov, Stupin, Makarov D., Ustyantsev, Menshikov, Yukseev, Tryamkin, Danilov, Streltsov A., Zavarukhin, Velichkin, Bulatov (C), Strelstov V., Kalinin, Zakirov, Malykhin, Chistyakov.
Ml. Boleslav: Valent (30. Will) - Chaloupka, Jindra (C), Vrba, Pavlů, Drábek, Šmach, Kulich, Žiga, Jiránek, Lenc, Loskot, Rys, Koudelka, Belay, Frolík, Pabiška, Škumát, Demel, Kavka.
Branky a nahrávky: 3. Kalinin (Manukov), 39. Streltsov A. (Bulatov). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Jindra, Kostka. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Na českobudějovickém ledě poměřila Mladá Boleslav síly s účastníkem ruské KHL. Bruslařský klub nastupoval do utkání po týdenní přípravě na ledě, zatímco Jekatěrinburg, který si vybral jih Čech jako destinaci pro své soustředění, už je v pokročilejší fázi tréninků na sezónu. První třetina nabídla zajímavý hokej. Ruský celek se už ve 3. minutě dostal do vedení, Valent neměl nárok na chytrou střelu Kalinina, která se vyhnula stínujícím hráčům před bránou a zapadla k tyči. Brankář Jekatěrinburgu Lobanov se také musel mít na pozoru, byl to ale Valent, kdo v 8. minutě čelil při oslabení svého týmu dalšímu většímu nebezpečí, když vyrážel ostrou ránu Makarova a mezi betony udržel se štěstím zakončení Velichkina.

Boleslav si připsala svou největší šanci ke skórování při přesilovce. Ještě předtím, než si Tryamkin sedl na trestnou lavici ke svému spoluhráči, spálil Lenc ve 12. minutě obrovskou šanci po překrásné Pabiškově přihrávce napříč pásmem. Lenc netrefil puk čistě a odmítl umístit puk do prázdné brány. V následující 45 sekund trvající přesilovce pět na tři se Boleslavští neprosadili. Do konce třetiny se pak hrál vyrovnaný hokej, kdy si přeci jen vážnější situace vytvořili Rusové, na Valenta už si však nepřišli a stav zůstal nezměněn – 1:0 pro Jekatěrinburg.

Svižným hokejem pokračovalo utkání i nadále, týmy si nedaly nic zadarmo. Šancí ovšem ve druhém dějství ubylo. Ve 28. minutě měl na hokejce srovnání opět Radan Lenc. Loskot vyřešil přečíslení přesnou přihrávkou na kolegu z útoku, Lobanov se proti střele dokázal parádně přesunout. Brankou neskončila ani Demelova myšlenka, když v pozici pro dorážku ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. Na druhé straně mohlo udeřit v čase 29:07, v oslabení ujel Velichkin, byl faulován a nařízeno bylo trestné střílení. Ruský hokejista si však na Valenta nepřišel. Boleslavští následně odmítli srovnat se soupeřem krok při své druhé dvojnásobné početní výhodě v zápase. V polovině zápasu nahradil Valenta v bráně Roman Will. Ve 39. minutě mladý brankář kapituloval po ráně Alexandra Streltstvova a Jekatěrinburg vedl po čtyřiceti minutách o dvě branky.

V závěrečném dějství středočeskému celku přeci jen docházely síly a Lobanov neměl moc práce. Za to Roman Will musel předvést své umění a vychytal několik zajímavých příležitostí protivníka. Proti mladému brankáři neuspěl ani kapitán Bulatov, ani v poslední minutě Malykhin. Ten projel mladoboleslavskou obranou, jenomže na přetažený blafák šikovného hráče si mladý brankář počíhal. Ruský celek uhájil čisté konto a zvítězil v zápase 2:0.

Duel týmů zakončily nájezdy, a v nich prokázali více šikovnosti Bruslaři. Jiránek s Loskotem provedli nájezdy na jedničku, a protože Will pustil jen jeden nájezd, byla na světě malá náplast na porážku z utkání. Mladá Boleslav šetřila stejně jako soupeř řadu hráčů a nenastoupila v nejsilnější možné sestavě. Na to, že hrála svůj první přípravný zápas se neprezentovala vůbec ve špatném světle. Ve třetí třetině už ale nenašla síly na dramatizaci duelu.