13. 9. 2012 | Lukáš Chuchválek

Junioři famózním způsobem otočili utkání s Olomoucí

3., čtvrtek 13. 9. 2012
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. - Ve třetím kole NOEN extraligy juniorů nastoupili boleslavští junioři na domácím ledě proti svým vrstevníkům z Hané. Domácí prohrávali, ale díky fantastické třetí třetině, kdy nasázeli soupeři čtyři branky, z toho tři během prvních pěti minut po jejím začátku, zaslouženě vyhráli. Vyznamenal se zejména David Koudela, který byl strůjcem výhry a připsal si na své konto hattrick.
Ml. Boleslav: Sejpal - Souček, Čeček, Semirád, Kulhánek, Březina, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Jankovský, Němec, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Dostálek.
Olomouc: Lukáš - Kovář, Škůrek, Brančík, Číp, Hes, Vrabel, Králík, Vaculín, Jergl, Rašner, Šťastný, Vondra, Jergl, Lehečka, Machala, Kunce, Schejbal.
Branky a nahrávky: 11. Semirád (Souček, Bičiště), 37. Podsedníček (Koudela, Vrba), 41. Koudela (Kulich, Podsedníček), 41. Marek (Bičiště, Semirád), 45. Koudela (Kulich, Podsedníček), 57. Koudela (Kurka, Jankovský) - 19. Číp (Vondra), 22. Šťastný (Kunce), 27. Šťastný (Hes). Rozhodčí: Pražák - Svobodová, Svoboda. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 62. Střely na branku: 35:32.

Přitom po většinu času Boleslav rozhodně lepší nebyla. Takt a tempo určovali na začátku Hanáci, kteří předvedli několik povedených průniků do obranného pásma Boleslavi, také vyhrávali snad každé vhazování a vedli si i lépe v osobních soubojích. Jediný problém byla koncovka a domácí brankář Sejpal, kterého nepřekvapil střelou z ostrého úhlu ani Jakub Lehečka.

Postupem času se domácí osmělili a v 11. minutě otevřel skóre Jakub Semirád, kterého si hosté nepohlídali. Několik následujících minut pak nevěděli, co na domácí hrát, a to ani v početní výhodě. Ale jen pár sekund po skončení Čečkova trestu v 19. minutě vyrovnali zásluhou Radka Čípa, který si sjel ke kruhu a trefil mezeru mezi Sejpalovým ramenem a břevnem.

Druhou třetinu sice zahájili hosté oslabením, avšak předchozí gól do šatny Boleslavským je nakopl. Pouhou sekundu před koncem oslabení si David Šťastný vychutnal nejprve obránce Kulicha, poté kličkou před brankovištěm i Sejpala a zavěsil. Ve 27. minutě si ten samý hráč, David Šťastný, střihl prakticky totožnou kličku proti stejné obraně a znovu zavěsil.

Hra domácích se propadla do zmaru a Olomoučtí se pouštěli do dalších akcí, jenže naráželi na nyní již dobře rozchytaného Sejpala. Vyznamenal se pohotovým vykopnutím Schejbalovy rány od modré a vyřešením situace, kdy na něj Lukáš Králík jel nájezd poté, co utekl domácí obraně. Poté na něj šlo několik dalších střel. Když si v této době dostali do šancí Bruslaři, byly příliš upracované a překombinované. Pomohlo jim však vyloučení Kunceho, protože se v 37. minutě k odraženému kotouči u položeného gólmana Lukáše dostal Patrik Podsedníček, jemuž stačilo puk jen poslat přes jeho beton.

Do třetí třetiny Boleslav nasadila doslova raketové tempo. Gól na 2:3, který znamenal pro domácí naději, je nakopl mnohem více než hosty jejich vyrovnávací branka v prvním dějství. Už 13 vteřin po vhazování překvapili domácí olomoucké obránce svým tempem a bruslením a David Koudela vyrovnal. Uplynulo však dalších 37 sekund a Boleslav otočila zásluhou Ladislava Marka, který kličkou vykoupal Jana Lukáše.

Boleslav byla v následujících minutách doslova všude a ve 45. minutě navýšil na již 5:3 opět výtečný David Koudela, kterému hostující obrana nestačila. Tuto lavinu zastavilo až vylučování na obou stranách. Přesto se do výtečné šance dostal Marek se Semirádem při situaci dvou na nikoho, ale druhý jmenovaný zakončil kousek nad růžek.

Martin Sejpal však měl možnost vytáhnout zákrok dne hned vzápětí, když Radek Číp z pěti metrů vyslal vysokou střelu do růžku, kam se musel Sejpal hodně natahovat, aby reflexivně šanci zneškodnil. Oba aktéři si vysloužili za tuto akci potlesk všech přítomných na stadionu. Hostům se jinak vepředu vůbec nedařilo a začali hrát riskantně, čímž se domácím otevřel prostor. Při vyloučení Vrby v 57. minutě se Hanáci odhodlali ke hře bez brankáře, ale krátce po vhazování přišli o puk a David Koudela ho jen poslal do prázdné brány. Domácí celek zvítězil díky fantasticky odehrané třetí třetině a bere tři body.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Zázraky se dějí, protože jsme dvě třetiny hráli tak, že jsme si vlastně dali sami všechny tři góly soupeře a přistupovali k utkání vlažně. Chtěl bych kluky pochválit za to, jak suprově zvládli třetí třetinu. Začali hrát tak, jak jsme po nich od začátku chtěli, a začali bruslit. O tom to v této soutěži celé je, rozhodují individuální chyby. Za ten konec díky a zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli.