21. 2. 2009 | Lucie Mužíková

Junioři na závěr berou dva body

46., sobota 21. 2. 2009
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň - Boleslavští junioři dokázali v posledním kole letošní základní části vyhrát na ledě silné Plzně, byť v prodloužení. Domácí se dostali ve dvaatřicáté minutě do vedení, které ale brzy dokázali Středočeši dotáhnout. Třešinkou na dortu pak byla trefa Michala Milotinského pět vteřin před koncem prodloužení, která Bukačovu týmu připsala bonusový druhý bod.
Plzeň: Mazanec - Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl - Polívka, Petruška, Culek, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Jonák, Lev.
Ml. Boleslav: Klimíček - Lacika, Houser, Šimon, Mikuláštík, Čížek, Soukup - Hájek, Krejčík, Lenc, Rys, Janček, Kadlčík, Velechovský, Belay, Vernek, Milotinský, Kotrba, Jiránek, Protivný.
Branky a nahrávky: 32. Lev (Zeman, Ruprecht) - 34. Vernek (Janček), 65. Milotinský (Belay). Rozhodčí: Svoboda - Dominik, Bouzek. Vyloučení: 7:10, navíc hostující Šimon osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 73. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Hned v úvodu zápasu si hostující celek zahrál přesilovou hru a v ní nebezpečně pálil Matěj Soukup. Ve čtvrté minutě si stejnou výhodu vyzkoušeli i Plzeňští, ale taktéž se jim branku nepodařilo vsítit. Při dalším modrobílém vyloučení se Mazanec hodně zapotil proti šancím Kotrby a Krejčíka. Boleslav i nadále byla aktivnější, Mazanec s problémy kryl střelu Verneka a pak zázračně zabránil dorážejícímu Kadlčíkovi v otevření skóre. Za Lasselsberger nejvíc zahrozil Petr Straka, ale jeho pokus minul horní tyčku. První dvacetiminutovku uzavřel Janček, který opět ztroskotal na Mazancovi.

Do prostřední třetiny lépe vstoupili domácí, kteří si svým pohybem vykoledovali boleslavský faul. Šestapadesát vteřin dokonce hráli modrobílí v pěti proti třem. A Klimíček se překonával - nejprve ho sice zachránila spojnice levé tyčky a břevna proti Lvovi, ale po ťukesu skrz brankovištěm v podání Lva a Hošťálka se při střele posledně jmenovaného dokázal báječně přesunout a správně nastavit svou lapačku. Na druhé straně se zaskvěl Mazanec proti Belayovi. Po řadě spálených šancí se nakonec mezi nohama prosadil nenápadnou střelou Jakub Lev. Jak rychle modrobílí své vedení nabyli, tak i pozbyli. Přesně se trefil Jan Vernek. V šestatřicáté minutě zkoušel Trojan tečovat Culkovu střelu, ale neúspěšně.

Ve třiačtyřicáté minutě si Plzeňští zahráli po celé dvě minuty přesilovku pět na tři, ale i kvůli vlastním chybám se k vyloženým šancím ani nepřiblížili. Výjimkou bylo promáchnutí před prázdnou brankou Ondřeje Hošťálka. Václav Polívka mohl strhnout vedení na plzeňskou stranu, avšak nepodařilo se. Ve vyložené šanci poté zklamal Jeřábek. Vlna emocí poté projela mladoboleslavskou střídačkou, když si jel na dvě minuty odpočinout Hucl, a odnesl to desetiminutovým trestem Šimon. Z přesilovky hosté nic nevytěžili, a tak se stále hrálo nerozhodně. Ale přesto zůstávali Středočeši aktivnější, nicméně se muselo rozhodnout až v "přesčase".

Ve velké šanci se obejvil v polovině prodloužení Krejčík a po něm Mikuláštík, ale neuspěli. Smutnit nemuseli, jelikož se Boleslav dohrávala prodloužení v početní výhodě. Hostům se dokonce podařilo skórovat, ale kvůli postavení hráče v brankovišti nemohla být branka uznána. Přesto Lasselsberger prohrál - Milotínský pět vteřin před koncem mířil přesně.