11. 12. 2008 | Veronika Kadavá, Štěpán Tomš

Junioři podlehli libereckým tygrům v prodloužení

27., čtvrtek 11. 12. 2008
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Do utkání vstoupili junioři na severu Čech dobře, po brankách Loskota a Jančeka vedli již o dvě branky. Pak ale dvěma brankami srovnal Klíma a obě mužstva měla k vítězství stejně daleko. Ještě před sirénou strhl vedení na boleslavskou stranu Milotinský. Druhá třetina branku nepřinesla, a v té třetí vyrovnal Vařecha. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém se stal domácím hrdinou svou druhou brankou v zápase znovu Vařecha.
Liberec: Sklíba - Niko, Müller, Hataš, Hobza, Kulda, Sobotka, Jánošík - Oppelt, Klíma, Varga - Vopálka, Mulač, Skalický - Filippi, Vařecha, Jágr - Mizerík, Liška, Lemfeld, Bulíř.
Ml. Boleslav: Hrubý - Lacika, Arazím, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Soukup - Krejčík, Rys, Janček - Protivný, Velechovský, Belay - Vernek, Loskot, Milotinský - Vild, Jiránek.
Branky a nahrávky: 10. Klíma (Müller), 18. Klíma (Jánošík), 58. Vařecha (Hobza, Lemfeld), 61. Vařecha (Klíma) - 5. Loskot (Belay), 8. Janček (Krejčík, Soukup), 19. Milotinský (Belay). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 174. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

V pondělním utkání se v liberecké Tipsport areně střetli Bílí Tygři s celkem BK Mladá Boleslav. Více štěstí v rozhodujících momentech měli zpočátku hosté, a tak první gól padl v přesilovce v páté minutě. Po přihrávce Belaye skóroval Marek Loskot. Další šanci měla o dvě minuty později opět Loskotova formace. Nejprve v oslabení dokázal ujíždět Belay sólo k liberecké brance a po vyloučení Hataše měl možnost na Sklíbu vystřelit Vrba. Loskotovu ránu z vyhraného buly musel severočeský gólman zachytit, vhazování se opakovalo. Loskot získal kotouč, poslal jej Šimonovi, který znovu prověřil Sklíbův postřeh. V osmé minutě poslal vybojovaný puk z obranného pásma Soukup na modrou Krejčíkovi, který si našel před brankou Richarda Jančeka. Pro boleslavskou jedenáctku nebyl problém zakončit a zajistit tak dvoubrankový náskok. V desáté minutě snižoval Jakub Klíma na 1:2. Tygři sehráli pěknou přesilovku, usadili se před Hrubým a gólově se prosadili. V druhé polovině třetiny se ke kotouči dostávali střídavě hráči obou týmů. Nejprve Skalický s Mulačem dobývali branku hostů, gólman však za pomoci několika svých hráčů střely zneškodnil, po zmatcích v brankovišti kotouč raději podržel. Na druhé straně dokázal vyvézt puk Valechovský a ačkoliv nebyla jeho střela od modré nijak nebezpečná, podržel Sklíba puk pod svou rukavicí. V osmnácté minutě se v nepřehledné situaci před Hrubého brankou nedokázala srovnat boleslavská obrana, toho využil Jánošík. S jeho střelou si gólman ještě poradit dokázal, na dorážejícího Jakuba Klímu už ale nestačil. Minutu a půl po vyrovnání se podařilo Michalu Milotinskému zdolat Sklíbu, Mladá Boleslav tak měla opět navrch.

Druhá třetina žádný gól nepřinesla. To ovšem neznamená, že se nebylo na co koukat. Severočeši se před domácím publikem blýskli jak v útoku, tak v obraně. V páté minutě se sehrála dvojice Klíma - Müller a po Klímově střele se Hrubý musel ujistit, zda neskončil puk v síti. Další pěknou akci ukázali Tygři jen o chvilku později, když Janček nedokázal sebrat kotouč z hole Tomáše Filippiho a ponechal práci svému gólmanovi. Hrubý si povyjel z branky a vypíchl útočníkovi puk hokejkou. Toho využil ještě dojíždějící Mulač, Hrubý už raději hru přerušil. Výborný zákrok předvedl domácí Sklíba, který zahnal nebezpečí soupeřova útoku doslova tygřím skokem ze své svatyně. O pár sekund později musel opět dokazovat své hodnoty, tentokrát zachytil protihráčovu ránu lapačkou. I z nervozity trenéra Mladé Boleslavi bylo znát, že Liberec hraje aktivněji. Bukač na své svěřence ze střídačky neustále pokřikoval a snažil se je vyburcovat k lepším výkonům.

Do třetí třetiny nastoupila Mladá Boleslav opět ve formě a dokázala srovnat krok s domácími. Na začátku posledního dějství liberecký Sobotka nešťastně přihrál kotouč Jančekovi, který toho využil a ihned vystřelil na Sklíbu. Další šance mladoboleslavského týmu přišla jen o pár minut později. Útočníci Milotinský, Loskot a Belay několikrát vystřelili na libereckou svatyni, kotouč však za brankovou čarou neskončil. Asi největší možnost ještě zvýšit svůj náskok měli hosté v padesáté čtvrté minutě. Martin Belay se v přesilovce ocitl přímo před Sklíbou, prudkou střelu se naštěstí podařilo severočeskému gólmanovi vyrazit nad sebe. Jediný gól třetiny padl v padesáté osmé minutě, a to do sítě Martina Hrubého. Vyrovnávací branku vstřelil Lukáš Vařecha, který dostal kotouč na červenou čáru z obranného pásma od Hobzy a sólo si dojel až před soupeřova brankáře. Po zaznění sirény byl stav utkání nerozhodný 3:3.

Po krátké pauze přišlo na řadu prodloužení, které trvalo pouhých padesát pět vteřin. Vítězství zajistil Bílým Tygrům autor vyrovnávací branky Lukáš Vařecha.