6. 12. 2008 | Aleš Procházka

Junioři podlehli pražské Slavii 1:5

29., sobota 6. 12. 2008
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Stejně jako dorostence a hlavní mužstvo, tak i juniory čekal o víkendu duel se Slavií Praha. Po vyrovnané první třetině, kterou mimo jiné "ozdobily" časté hrubky při rozehrávce na obou stranách, rozhodli hosté o svém vítězství ve druhé třetině, kterou vyhráli v poměru 4:1.
Ml. Boleslav: Hrubý – Lacika, Čížek, Arazím, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Soukup – Krejčík, Lenc, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotínský, Vild, Jiránek
Slavia: Krch – Blažek, Ondřej Doležal, Barák, Horváth, Šíma, Hertl, Krejčí, Humpolíček – Poletín, Palaščák, Tomáš Doležal, Petráň, Mavrojanidis, Koubek, Hafenrichter, Žejdl, Kachlík, Vokál, Vrdlovec
Branky a nahrávky: 21. Milotínský (Loskot, Belay) – 19. Hertl (Hafenrichter), 26. Kachlík (Vokál), 28. Hafenrichter (T. Doležal), 36. Žejdl (Hertl), 39. Žejdl (T. Doležal, Hafenrichter). Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Zídek. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:3. Diváci: 63.

Už od prvních minut bylo jasné, že oba soupeři si nic nedarují, mantinely duněly pod nárazy těl nabuzených hráčů obou mužstev. O první vzruch se postarali hostující junioři, mladoboleslavský brankář Hrubý musel vyrazit proti útočníkovi a puk se mu nepodařilo dobře odehrát, jenže Daniel Vrdlovec šanci skórovat do prázdné prováhal a brankáře zaskočil boleslavský obránce. Po necelých pěti odehraných minutách byl vyloučen útočník červenobílých Doležal za držení a domácí si zahráli první přesilovku. Do té doby byla Slavia lepší, oba celky sice předvedly několik pohledných kombinací, více ze hry měli přesto Slávisté. Teď se ale museli bránit, domácí hráči dostali soupeře pod velký tlak, několikrát zachytili vyhození hostí a díky tomu byli obránci Slavie dlouho na ledě. Jenže veškeré akce Boleslavi ztroskotaly na nepřesném zakončení, první přesilovka tak zůstala nevyužita. V osmé minutě se sám před Hrubým ocitl slávistický útočník Žejdl a jeho tvrdá střela se odrazila od horní tyčky! Další hrubka domácích při rozehrávce přišla záhy, ale ani tentokrát z toho Pražané nic nevytěžili.

V 11. minutě se boleslavský kapitán Kotrba prokličkoval z obranného pásma až před gólmana Krcha, ale ten však sklapl betony a nedovolil juniorskému reprezentantovi skórovat. Následně se do šance hned po buly probil Milotínský, odkrytou klec však přestřelil a neujala se ani Belayova rychlá střela. Problémy s rozehrávkou měli i hosté, brankář Krch namazal na modrou dojíždějícímu Milotínskému, jenž nahrál volnému Loskotovi, jeho blafák byl ale neúspěšný. Vzápětí v již tak vyhroceném zápase několikrát vzplály emoce, před Hrubým se strhly dvě potyčky v těsném sledu za sebou a vyloučeni byli dva hráči na každé straně. V patnácté minutě se do přečíslení tři na dva dostali Slávisté, kombinaci Tomáše a Ondřeje Doležalů zakončoval druhý jmenovaný a zazvonila tyč! O dvě minuty déle přihrál Loskot zpoza branky volnému Mikuláštíkovi, jeho rána mířila přímo na brankáře a následná Loskotova dělovka minula branku. V závěrečných minutách na události bohaté první třetiny uzamkli hosté soupeře v obranném pásmu a vynutili si faul. Mario Lacika se ještě ani nestihl pořádně posadit na trestnou lavici a slávisté už se radovali z branky – od modré vypálil kapitán Jaroslav Hertl a puk zapadl přesně k tyči – 1:0 pro Slavii.

Okamžik z první minuty druhého dějství si gólman Krch za rámeček určitě nedá – opět chyboval za bránou, o puk ho obral Belay, jenž ho přistrčil Loskotovi a ten našel volného Milotínského, který s přehledem vyrovnal. O pět minut později však bylo pro domácí zase zle, v početní výhodě vybojoval kotouč za bránou slávista Vokál a na střelu Kachlíka byl boleslavský brankář krátký. Vzápětí navíc zvýšil náskok Jaroslav Hafenrichter. Středočeši potřebovali rychle snížit, v polovině utkání měl ke gólu blízko Kotrba, když dvakrát tečoval puk před brankovištěm, Krch ale vytáhl z rukávu dvě esa. Po druhé akci se navíc strhla další potyčka, jichž bylo v zápase nepočítaně. Tentokrát byl vyloučen pouze její původce, obránce sešívaných Barák. V přesilové hře měli mladoboleslavští junioři několik šancí, nicméně snížit se jim nepodařilo. O pár sekund později dostali možnost opravy, u mantinelu si počínal nedovoleně Vrdlovec. Ve 36. minutě byli klesly domácí ještě hlouběji, do kolen je srazila chyba při střídání, po níž měl Lukáš Žejdl zametenou cestu až k brance a efektní kličkou zvýšil už na rozdíl tří branek. Pátý gól přidali Pražané minutu před koncem druhé části, znovu využili přesilovku a znovu se trefil Žejdl.

Junioři Bruslařského klubu se ale očividně nevzdávali, do třetího dějství vlétli s velkým elánem. Šanci snížit měli ve 42. minutě, když šli Pražané do tří. Avšak přesilovka se jim vůbec nevyvedla, několikrát propadli v obraně a nakonec faulovali. Po krátkém úseku hry čtyř proti čtyřem se na led vrátil vyloučený Kachlík, sebral puk ve středním pásmu ujížděl společně s Petráněm sám na brankáře, Hrubý je však vychytal. Hned z protiútoku se prokličkoval skrz celé střední pásmo Milotínský a byl zezadu podražen, jenže i v leže nájezd zakončil a proto místo trestného střílení následovala pouze početní výhoda. Hra se poté hodně rozkouskovala, přibývalo osobních střetů a roztržek s rozhodčími. Sešívaní v následujícím zhruba desetiminutovém úseku dominovali, sice se nijak výrazně neprosadili, ale hráli, co potřebovali. Domácí hráli po většinu času v oslabení, dvakrát se dokonce bránili ve třech. Gól už nepadl a stále stejný stav vydržel až do konce zápasu. V závěru Slavia kontrolovala hru a pohodlně dokráčela k vítězství 5:1 i ke třem bodům.