4. 2. 2010 | Štěpán Tomš

Junioři porazili Vary. Smazali manko a rozhodli v nájezdech

46., čtvrtek 4. 2. 2010
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – Po bezbrankové první třetině se dostali Karlovarští ve druhé dvacetiminutovce během padesáti sekund do dvougólového vedení, ze kterého ukrojil ve 39. minutě Protivný. V poslední části poslal zápas do prodloužení Krejčík, i když měly ke třem bodům blízko oba týmy. V penaltách rozhodl o druhém bodu pro Boleslav Soukup.
Ml. Boleslav: Will – Korim, Houser, Šimon, Mikulaštík, Soukup, Vrba, Arazim, Mozík – Krejčík, Hrouda, Frolík, Jiránek, Kadlčík, Antončík, Rys, Protivný, Koudela, Hyka
K. Vary: Endal – Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan, Dlapa – Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka
Branky a nahrávky: 39. Protivný (Rys), 51. Krejčík (Kadlčík, Rys), 65. Soukup – 33. Mistoler (Kellner, Schusser), 34. Vaněk (Chaljavin, Hudák). Rozhodčí: Kubeš, Wagner – Arazímová, Prokop. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

První část žádnou branku nenabídla, nepomohla ani hra 4 na 4, když na trestnou lavici usedli hostující Hudák a domácí Houser. Až v boleslavské přesilovce se dostal do šance Frolík, z mezikruží ale mířil nepřesně. Ve 14. minutě se nadechl k samostatné akci Rys, jenže ho zastavil ofsajd stejně jako Mistolera na druhé straně. Energie měla největší šanci o dvě minuty později, když Vachovec nedokázal dorazit puk poskakujcí v brankovišti do brány. Před první sirénou se ještě stihl Hudák prezentovat střelou do Willovy lapačky.

Góly začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. Krejčík v dobré šanci přestřelil, Hrouda zase neuspěl s tečí těsně před Endalem. Po faulech Frolíka a Arazima hráli Varští 92 sekund dvojnásobnou přesilovku, která se jim příliš nevyvedla. Will si stihl připsat jen dva zákroky. Do vedení poslal Západočechy z blízka Mistoler, Protivný mohl srovnat téměř okamžitě, ale Endala mezi betony v samostatném úniku neprostřelil. Padesát sekund po první zásahu udeřili hosté znovu, když se v signalizované výhodě trefil Vaněk. Boleslav zaznamenala úspěch až v závěru, na 1:2 snížil z hranice kruhu pro vhazování Protivný.

Ve třetí třetině nevyzrál v páté minutě Chaljavin na Willa, přestože nebyl nikým tísněn. O chvíli později se před boleslavským gólmanem zjevil ve vlastním oslabení Šik a teké nedal. Přesilovku 5 na 3 si zkusili také Boleslavští, trvala 55 sekund a stejně jako soupeř ji využít nedokázali. V 51. minutě propálil Endala mezi betony Krejčík, čímž bylo manko domácích smazáno. Půl minuty před koncem mohl zápas rozhodnout Rys, z dobré pozice však nezacílil mezi tyče. V následném prodloužení si oba týmy dávaly pozor na chyby, a tak dospěl zápas až do samostatných nájezdů, ve kterých trefil druhý bod jako jediný úspěšný exekutor boleslavský Soukup.