30. 1. 2009 | Štěpán Tomš

Junioři přehráli Kladno, rozhodly přesilovky

41., pátek 30. 1. 2009
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M. l. B o l. - Boleslavští junioři si po těsné domácí výhře nad Kladnem, které má záchranářské starosti, připsali všechny body. Po brance Eterleho z desáté minuty sice prohrávali, ale ve druhé třetině brankami Lence a Kotrby vývoj otočili. O domácím vítězství definitivně rozhodly v poslední části dvě branky v rozmezí jedné minuty. Kladno stačilo ještě v posledních sekundách bleskově snížit na 3:4.
Ml. Boleslav: Hrubý – Lacika, Arazím, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Malý, Soukup – Protivný, Hájek, Krejčík, Lenc, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Milotinský, Jiránek
Kladno: Kůdela – Kužel, Vyskočil, Vrba, Šmíd, Petráček, Pulchart, Pour – Suk, Bečvář, Melka, Křepelka, Máša, Medřický, Čurda, Kinkor, Kupec, Pánek, Hrdlička, Eberle
Branky a nahrávky: 34. Lenc (Protivný), 37. Kotrba, 52. Krejčík (Janček, Čížek), 53. Kotrba (Čížek) - 10. Eterle (Melka), 59. Křepelka (Vrba), 60. Hrdlička (Medřický). Rozhodčí: Jílek – Matějček, Dančišín. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 55.

Středočeské derby odstartovalo ve vysokém tempu. V první šanci se ocitl kladenský Medřický, jehož střela z otočky, navíc z bezprostřední blízkosti, Hrubého nikterak nepřekvapila. Na druhé straně se před bránu protlačil Jiránek, svou přihrávku adresoval na Lence, jemuž ale stačili kladenští beci včas hůl zablokovat. V deváté minutě poslal Kotrba gólovou přihrávku zpoza brány na Protivného, který míři ke vzdálenější tyči, nicméně kladenský brankář Kůdela stačil svůj beton včas přesunout.

Byli to hosté, kteří se radovali jako první. Svižný průnik do třetiny zakončil Eterle střelou z kruhu do bližšího rohu, Hrubý nestačil zareagovat. V závaru před kladenskou bránou puk do sítě nedostal několika dorážkami Jiránek. Z celé skrumáže vyvodil hlavní rozhodčí jeden trest pro každou stranu, pokračovalo se proto ve hře 4 na 4. Vyrovnání mohl zařídit kladenský Křepelka, když si přihrávku boleslavského Kotrby málem srazil do vlastní sítě. První dvacetiminutovku tak ovládli hosté.

Druhou branku mohl v úvodu druhého dějství přidat Hrdlička, brankář Hrubý však puk udržel před čárou i v následné mele. Boleslavské vyrovnání únik dva na jednoho nepřinesl. Milotinský volil střleu, s níž si gólman Kůdela poradil. Pak ztratil kladesnký Šmíd v souboji kuriózně nůž brusle a musel jít přezout. Narůstající tlak Boleslavi zastavilo v polovině zápasu vyloučení za hraní v šesti. V oslabení domácí brankář Hrubý Kinkorově teči i všem ostatním pokusům odolal.

Boleslav se vyrovnání přeci jenom dočkala ve 34. minutě, když usměrnil Lenc vyražený kotouč do odkryté klece. Po dvou slepených faulech měli navíc domácí devadesát tři sekund trvající výhodu přesilovky 5 na 3, kterou nevyužili, ale už v klasické početní výhodě vyrovnal Kotrba. Kladno stálo svou aktivní hrou také o vyrovnání, nápor utnul Vrba jen za cenu faulu. Pár sekund před druhou sirénou fauloval ještě Šimon a poslal svůj tým do třech.

Prvních čtrnáct sekund na začátku třetí třetiny se tak Boleslavští bránili dvojnásobné přesile. Kladenský Kužel stačil trefit jen ochrannou síť, pak se již bránili svěřenci trenéra Bukače ve čtyřech. Čurdovu střelu Hrubý vyrazil, v oslabení pak mohl zvýšit domácí vedení Janček, při blafáku mu puk ale sklouzl a Kůdela ho přikryl. Boleslavská hra v plném počtu netrvala dlouho, protože byl za faul kolenem vyloučen Krejčík. I touto výhodou ale Kldenští pohrdali.

Po padesáti minutách se hnal sám na bránu Hájek, branku sice hákován Petráčkem nepřidal, vybojoval alespoň přesilovku. Tu využil v úniku 2 na 1 Krejčík, když po přihrávce Jančeka zavěsil pod horní tyčku. Po faulu Soukupa zahrávalo Kladno přesilovku, branku ale vsítili znovu Boleslavští. Kotrba překonal Kůdelu blafákem. Minutu před koncem ještě stačil snížit Křepelka střelou do horního rohu, osm sekund před koncem upravil na rozdíl jedinné branky Hrdlička. Krátká kladenská power-play již na výsledku nic nezměnila.

Luděk Bukač ml., trenér BK Mladá Boleslav: “Měli jsme dneska těžký zápas, protože Kladno hraje více méně o sestup, o to, aby nehráli baráž. Kladno hrálo na hranici svých možností, chtěli bezpodmínečně vyhrát. My jsme k zápasu přistoupili ze začátku špatně, pak se mužstvo nastartovalo a zaslouženě jsme vyhráli. Naprosto zbytečnými chybami jsme ja na konci nechali dát dva góly.“

Jiří Kopecký, trenér HC Kladno: “Myslím si, že jsme začali velice dobře, první třetinu jsme zvládli, bylo tam nasazení, byla tam chuť vyhrát. Bohužel ve druhé třetině do nás soupeř začal bušit a v podstatě rozhodla přesilovka 5 na 3. Bohužel, my jsme jí měli také, ale velice krátkou. A paradoxně za stavu, kdy se s tím dalo ještě něco dělat, jsme inkasovali góla a to rozhodlo.“