4. 10. 2008 | Štěpán Tomš, Radek Bařina

Junioři přestříleli Vsetín rozdílem pěti branek

9., sobota 4. 10. 2008
Vsetín - Ml. Boleslav VSE - MBL
V s e t í n – Soupeře načal boleslavský Kotrba a při přesilovce přidal další branku Milotínský. Na úvodní dvě branky Mladoboleslavských stačil ještě zareagovat Pořický. Ve druhé části však Středočeši přidali další dva přesné zásahy a odskočili o tři branky. Dobře hrající Boleslav již utkání kontrolovala, do závěrečné sirény se ještě trefili Janček a Vernek.
Vsetín: Hromada - Fabián, Kocur, Šimurda, Kapr, Sznapka, Lukeš, Štindl - Vítek, Szabó, Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs
Ml. Boleslav: Hrubý - Lacika, Soukup, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Arazim - Krejčík, Lenc, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild
Branky a nahrávky: 9. Pořický - 6. Kotrba (Milotinský, Lacika), 8. Milotinský (Belay, Kotrba), 22. Vernek, 32. Šimon (Mikuláštík), 41. Janček (Loskot), 45. Vernek (Velechovský). Rozhodčí: Trombík - Fiala, Mrákava. Vyloučení: 7:5 navíc Lacika (MB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: Bohužel není k dispozici. Střely na branku: 22:29.

Utkání 9. kola ELJ mezi Vsetínem a Mladou Boleslaví, začalo hned po několika vteřinách přesilovou hrou domácích. Ta se jim sice příliš nepovedla, přesto byli týmem, který si vypracoval první vážnější šanci utkání. Martyčák se v 5. minutě prosmýkl mezi boleslavskými beky, neposedný puk však poslal bekhendem mimo tyče. To hosté si v první větší příležitosti vedli mnohem lépe. Nahozený puk od modré tečoval ve skrumáži před Hromadou se štěstím Kotrba a vsetínský brankář už nestihl zareagovat (0:1).

Inkasovaný gól těžce otřásl domácí sestavou a následující vteřiny notně otřásly nervovou soustavou přihlížejících. Hned v dalším střídání totiž Janček napálil z kruhů tyč, o pár sekund později nepřekonal Hromadu ani tváří v tvář, do třetice to však již hostujícímu týmu vyšlo. Ve své první početní výhodě Boleslav rozebrala bránící čtveřici a neobsazený Milotinský měl na brankovišti dostatek času položit si Hromadu a zavěsit bekhendem pod břevno (0:2).

Hned po rozehrání měla Mladá Boleslav další velkou šanci, tentokrát ovšem neuspěla a naopak to byl Vsetín, kdo udeřil. Pořický za Hrubého brankou sice nejprve prováhal vhodný moment pro přihrávku na neobsazeného spoluhráče, v zápětí ale pohotově vybruslil na úroveň brankové čáry a chytrou střelou odraženou o brankářova záda snížil v čase 8:56 na 1:2. Po vstřelené brance se Valaši přeci jenom zvedli a v dalších minutách vyrovnali hru. Ve 12. minutě se do přečíslení řítili Červenka s Plachtovičem, druhý jmenovaný ovšem poslal svému kapitánovi příliš těžkou nahrávku. V 15. minutě pak byl při vlastním oslabení blízko vyrovnání Pořický, Hrubého zákrokem vyražený puk ale proklouzal těsně kolem tyče jeho brány. Jinak ale důraznější hosté domácí příliš do šancí nepouštěli. Ve 20. minutě navíc vstřelili i třetí gól, těsně předtím ovšem Kotrba fauloval Hromadu, což rozhodčí dobře viděl a gól tudíž neuznal. Přesto byli po první třetině spokojenější hosté.

Druhou třetinu načal hrubkou za vlastní bránou Šimurda, jeho zaváhání však odčinil skvělým zákrokem Hromada. Ve 22. minutě už ale Vsetínské před inkasovanou brankou neuchránil ani on. Místo toho, aby domácí beci vyhodili v oslabení puk, přihrávali si před brankou, čehož využil Vernek, puk jim uzmul a ač faulován, dokázal Hromadu překonat (1:3). O chvíli později mohl snížit Plachtovič, sám před gólmanem ale neuspěl a stejně dopadl před brankou Valachů v obdobné situaci i šikovný Belay o pár okamžiků později.

V úvodu 25. minuty napadl v přerušené hře Lacika jednoho z domácích hráčů a po zásluze vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Velkou šancí minimálně na snížení však Vsetínští nevyužili. Nejprve dvě minuty bojovali sami se sebou, pak při střele Pořického do tyče se smůlou a nakonec po šikovné teči Červenkově i s hostujícím ochráncem svatyně. Jak se využívají početní výhody tak museli názorně předvést až hráči Boleslavi. Mikuláštíkovo nahození od modré Hromada neudržel, volný kotouč nejrychleji objevil Šimon, pro nějž bylo doklepnutí touše do sítě hračkou (1:4).

V závěru třetiny se Vsetín sice ještě pokusil o zdramatizování zápasu, Štindlovu dělovku ale Hrubý s problémy kryl, stejně úspěšný byl i při závaru na brankovišti o chvíli později a o vše ostatní se již postarala pozorná hostující obrana. Do druhé třetině tak hosté odcházeli do šaten s bezpečným tříbrankovým náskokem.

Jestli se domácí chtěli v poslední části hry ještě pokusit o zvrat, hned po 46 sekundách hry byli drsně vráceni do kruté reality. Domácí totiž v obraném pásmu nedokázali dostatečně přistoupit k soupeřovým hráčům a jejich kombinaci zakončil přesnou střelou z kruhů neobsazený Janček (1:5). V ten moment bylo definitivně po utkání. Silnější a sebevědomější hosté s přehledem kontrolovali hru, zlomení Valaši působili na ledě spíše jen v roli sparingpartnerů a utkání se tak dohrávalo pouze z povinnosti. Domácí zmar se navíc ještě prohloubil v minutě 45., Vernek se protáhl po levém křídle až před Hromadu, kterého následně překvapil střelou nad jeho pravé rameno (1:6).

Ve 48. minutě překazil Vernekovu snahu o hattrick brankář Vsetína a stejně úspěšný byl Hromada i proti sérii šancí boleslavského Jančeka. To Hrubý v hostující brance se většinu třetí třetiny nudil a příležitost k vyniknutí nedostal ani v krátké vsetínské přesilovce pět na tři. Mladá Boleslav tak potvrdila roli favorita a po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězila.