10. 10. 2008 | Tomáš Nejedlo

Junioři vedli o tři branky, přesto prohráli

11., pátek 10. 10. 2008
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Velmi zajímavý zápas sliboval střet dvou týmů ze samého výsluní tabulky juniorské extraligy. Druhá Mladá Boleslav přivítala Vítkovice, které dosud ještě neprohrály. Domácí mladíci se do zápasu pustili se vší vervou a ve 46. minutě vedli již 4:1. Poté však vedoucí celek tabulky zapnul na nejvyšší obrátky a útočná formace ve složení Káňa, Bursík, Šedivý dokonale otočila výsledek zápasu. Domácí se již na nic nezmohli a připsali si tak teprve druhou prohru v sezóně.
Ml. Boleslav: Hrubý (Pucholt) - Lacika, Čížek, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Soukup, Krejčík, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild, Jiránek, Kadlčík
Vítkovice: Hlavina (Taťák) - Ledvoň, Hrubý, Polášek, Hartmann, Prokop, Voráček, Slavík, Hruzík, Vrána, Káňa, Včíslák, Slovák, Noga, Šedivý, Palát, Kolouch, Seidler, Kucsera, Bursík
Branky a nahrávky: 22. Kotrba, 28. Belay (Vrba, Kotrba), 39. Janček (Loskot, Krejčík), 46. Velechovský - 25. Káňa (Bursík, Šedivý), 49. Šedivý (Bursík, Káňa), 53. Šedivý (Bursík, Káňa), 55. Bursík (Šedivý), 56. Káňa (Šedivý). Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Prokop. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 59.

Jak jsme již uvedli, Mladá Boleslav narazila na vedoucí celek tabulky, což se také v úvodu zápasu projevilo. Oba týmy byly od úvodního buly velice nervózní a mnoho toho v útoku nepředvedly. Hrál se sice rychlý a svižný hokej, ale krály na ledě byli oba brankáři, kteří se zasloužili o tom, že první třetiny skončila bezbrankovou remízou.

Druhá třetina začala výborně pro domácí celek. Časomíra ukrojila jen minutu a pětapadesát vteřin a domácí Adam Kotrba samostatnou akcí načal gólový účet zápasu - 1:0. 25. minuta však již přinesla vyrovnání. Kombinaci nejúdernějšího útoku Vítkovic zhodnotil Jan Káňa - 1:1. Domácí však postupně převzali iniciativu, a to také přineslo své sladké ovoce. Běžela 28. minuta a Martin Belay vstřelil druhý domácí gól - 2:1. Ojedinělý útok Vítkovic pak mohl skončit vyrovnáním, ale Šedivý těsně minul. Domácí byli i nadále při chuti a Milotinský byl blízko gólu. Brankář Hlavina mu však hřbetem lapačky radost zkazil. 39. minuta opět měnila skóre. Vítkovice dostaly nepopulární branku "do šatny". Zpoza branky nahrával Marek Loskot a najíždějící Richard Janček s pomocí tyčky vsítil třetí branku - 3:1. Pro hosty mohlo být ještě hůř. V poslední minutě druhé části se totiž pěknou samostatnou akcí uvolnil Lukáš Krejčík a napálil břevno hostující branky!

Třetí část zápasu začala přesně v duchu konce druhé. Mezi nohy gólmana se ve 46. minutě trefil mladoboleslavský Filip Velechovský a s hosty to v tu chvíli vypadala velice bledě - 4:1. Svěřenci kouče Motáka však nehodili flintu do žita a prakticky v zápětí vstřelili kontaktní gól. V přesilové hře se k vyraženému puku dostal Ondřej Šedivý a uklidil jej za záda Hrubého - 4:2. V 53. minutě se hosté dotáhli na rozdíl jedné branky. Ondřej Šedivý se nejlépe orientoval na hranici brankoviště a v nepřehledné situaci se puk najednou objevil v brance - 4:3. Domácí se najednou začali strachovat o výsledkem bylo vyrovnání. Od modré čáry prostřelil Tomáš Bursík vše, co mu stálo v cestě - 4:4. S Boleslaví bylo ještě hůř. O minutu později totiž Jan Káňa v přesilovce ujel a střelou do růžku dokonal obrat - 4:5. V 59. minutě ještě po úniku trefil Bursík tyč.

Domácí tak trestuhodně zahodili šanci v tomto zápase s lídrem soutěže zvítězit. Napravit reputaci si mohou již tuto sobotu opět na domácím ledě s Porubou.