20. 10. 2011 | Václav Mohelník, Lukáš Chuchválek, Václev Mohelník, Lukáš Chuchválek

Junioři vezou z Chomutova bod

13., čtvrtek 20. 10. 2011
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Zápas 13. kola NOEN extraligy juniorů na ledě Pirátů z Chomutova se nesl ve znamení nepovedeného úvodu, když Boleslav po první třetině již prohrávala 0:2. V následujících třetinách se hra vyrovnávala a pár minut před koncem se díky střelcům Protivnému a Soukupovi podařilo Bruslařům srovnat skóre a dovést zápas do prodloužení, v němž se lépe vedlo domácím hráčům. Mladá Boleslav z tohoto utkání vyválčila jeden bod, v tabulce zůstává předposlední s jednobodovou ztrátou na juniorský výběr Slavie.
Chomutov: Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korim, Bartejs, Hanták, Kolčava, Klouček, Kůs, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opalek, Kopáč, Hranáč, Hafenrichter, Deveri.
Ml. Boleslav: Mahdal (Příhoda) - Pánek, Babický, Kulhánek, Marek, Brandejský, Vrba, Protivný, Jankovský, Čeček, Lenc, Rys, Kulich, Vrba, Daráš, Koudela, Mozík, Soukup.
Branky a nahrávky: 4. Hafenrichter (Kůs), 16. Lehnert (Hafenrichter, Kůs), 64. Klouček - 47. Protivný (Rys, Lenc), 52. Soukup (Rys, Daráš). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Utkání začalo lépe pro domácí Piráty, kteří již ve čtvrté minutě mohli oslavovat branku. To bylo totiž v okamžiku, kdy jeden z obránců Mladé Boleslavi na trestné lavici. Domácí vyšachovali hostující obranu a Jaroslav Hafenrichter otevřel skóre zápasu. Další radost si domácí tým připravil na šestnáctou minutu. Jaroslav Hafenrichter nahrával a Daniel Lehnert zvyšoval na 2:0, pro Piráty Chomutov. Boleslav si žádný gól v úvodní části hry nepřipsala a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým vedením domácího týmu.

Druhá třetina už nabídla i více šancí. Nejprve Marek Račuk prudce vystřelil, ale mladoboleslavský Mahdal střelu vyrazil. Hosté se nadechli k náporu ve čtyřiadvacáté minutě, kdy se valil na domácí jeden útok, za druhým. Oddych pro domácí znamenala sedmadvacátá minuta, kdy byl vyloučen hostující Lukáš Vrba. Domácí přesilovku nevyužili. Zajímavá situace nastala ve dvaatřicáté minutě, kdy ujížděl v oslabení na hostující branku Jaroslav Hafenrichter, ale selhal. Do konce třetiny si týmy vyměňovali šance a puk na svých holích. Po druhé třetině byl stav zápasu stále 2:0 pro domácí.

Třetí třetina se domácím borcům vůbec nepovedla. Už v sedmačtyřicáté minutě inkasovali od Michala Protivného, jenž si připsal šťastný gól, když si brankář puk srazil do brány sám. Za další dně minuty, už hosté mohli vyrovnat, ale zmatek před bránou přerušila píšťalka rozhodčího a posunutá branková konstrukce. V padesáté minutě byl Karol Korim vyloučen na 2+2 minuty za faul a krvavý šrám obličeji. Hosté čtyřminutovou přesilovku využili, když se po přihrávce Jiřího Rysa před branku dostal Matěj Soukup a střelou švihem překonal domácího gólmana. V poslední pětiminutovce se domácí pokoušeli stav zápasu opět otočit na svou stranu, ale bez efektu.

V prodloužení měli více štěstí domácí, kteří díky brance Davida Kloučka získali bod navíc.

Jaroslav Beck, trenér Chomutova: Dneska to byl pro náš tým těžký zápas. Prvních šest minut byl od nás parádní výkon, ale pak to na nás sedlo. Čím více jsme chtěli vstřelit branku, tím více to bylo složitější. Udělali jsme si to těžší sami. Volili jsme složité zakončení a těžké zakončení. Mladá Boleslav bojovala a měla i kvalitní hráče. Perfektně bránila a po zásluze si odvezli jeden bod. Nás to mrzí a budeme chtít proti Litvínovu, abychom předvedli lepší výkon.