26. 1. 2008 | Jitka Čechová

Junioři z Hradce, zvládli ty z Boleslavi hladce

40., sobota 26. 1. 2008
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l. B o l. – Můžeme říct, že hradečtí junioři „pomstili“ svůj A tým, který dostal ve středu na ledě Zlatopramen Arény pořádnou „nakládačku“, když prohrál 1:7. V tomto utkání juniorů se situace přesně obrátila, konečné skóre 6:1 pro hosty koneckonců mluví za vše. V první třetině to ještě pro boleslavské juniory vypadalo velice nadějně, rozhodně byli tím aktivnějším týmem. Poté, co ale naprosto vypadli ze hry v prostřední dvacetiminutovce, bylo vlastně rozhodnuto. Jedinou branku si za Středočechy připsal v 51. minutě obránce Ondřej Bílek.
Ml. Boleslav: Hrubý (33. Fikrt) – Bílek F., Bílek O., Strnad, Maršík, Jaroměřský, Vrba, Malý, Rys, Hrdlička, Janček, Protasenja, Milotinský, Bříška, Kotrba, Rod, Chamrád, Tondr
Hr. Králové: Brož – Spudil, Klement, Svoboda, Drtina, Seidel, Macháček, Kotrč, Ropický, Kohout, Berger, Březina, Jindřich, Salava, Fiedler, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař
Branky a nahrávky: 51. Bílek O. (Strnad, Maršík) - 25. Březina (Ropický, Berger), 30. Ropický (Spudil, Březina), 33. Jindřich (Drtina), 35. Březina (Ropický), 48. Jindřich, 58. Ropický (Jindřich, Březina). Rozhodčí: Jebavý – Svoboda J., Kalivoda. Vyloučení: Vyloučení: 5:5, 2 + 10 Jaroměřský (MBL) za vražení zezadu a 2 + 10 Berger (HKR) za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 55.

Boleslavské v klasickém rozjezdu trochu přibrzdilo vyloučení, které přišlo hned v prvních minutách utkání. A netrvalo dlouho a Hradečtí měli početní výhodu dokonce dvojnásobnou. Ani v téměř celé minutě hry pěti proti třem se ale nedokázali nijak výrazněji prosadit. Hráči v zelenobílých dresech to v plném počtu dokázali zvládat mnohem lépe a nebylo lajny, která by neprověřila pozornost gólmana Brože. Puky svištěly hlavně ve třetině hostujícího týmu, pokaždé ale jen brankovištěm nebo se o jejich zlikvidování postaral brankář.

Hradec Králové se snažil těžit především z rychlých brejků, na překonání Hrubého byli ovšem krátcí. Do největších šancí úvodní dvacetiminutovky se dostali Středočeši v zatím jediné přesilovce. Rána Roda ale letěla příliš vysoko a dorážka jeho kolegy o chvíli později zase zasáhla tyčku. Slušnou šanci si připsal i Ropický, který se vrhl střemhlav přes celé hřiště a rovnou na Hrubého. Ten mu v poslední chvíli vypíchl kotouč. Stav po první třetině tedy zůstal stejný, jako byl před začátkem utkání.

Prostřední dějství pokračovalo podobným stylem hry. S tím rozdílem, že se hosté začínali mnohem více prosazovat a domácí to znatelně a bolestivě pocítili ve 25. minutě, kdy se Ondřej Březina sice musel hodně natahovat, aby na kotouč dosáhl, ale podařilo se mu to a Hrubý se již nestihl přemístit. Pro hráče domácího týmu to byla velká pobídka k tomu, aby následujících několik minut opět zkoušeli čarovat u Brožovy svatyně oni.

Nicméně to nestačilo. Sotva se hosté dostali do útoku, byla z toho další branka. Z dorážky nikým příliš nehlídán skóroval Petr Ropický a Hradec tak rázem vedl už 2:0. Dotčení se mohli Středočeši cítit ani ne o minutu později, kdy sice společnými silami dotlačili kotouč do sítě, pro posunutí klece ale branka nebyla hlavním sudím uznána. Jak to tak začínalo vypadat, s brankami do domácí klece se doslova roztrhl pytel. Ve vlastním oslabení ujel mladoboleslavské obraně Ladislav Jindřich.

Během pár minut tak Východočeši vedli už o tři góly. Boleslavští dělali všechno proto, aby štěstí zvrátili alespoň trochu na svoji stranu, a tak vystřídali gólmana. Cejchu v podobě gólu ale neunikl ani Fikrt, kapituloval ani ne po dvou minutách po střele Ondřeje Březiny. Oproti úvodní třetině tak nastala na ledě Zlatopramen Arény podstatná změna, domácí měli v kabině rozhodně o čem přemýšlet.

V době, kdy začínala třetí třetina, začalo střechou zimního stadionu procházet paprsky zimního slunce. Příjemného osvícení se ale dostalo jen hale, hráči domácího týmu i nadále zůstávali bohužel pro ně a jejich fanoušky převážně v temnotě. Hned na začátku závěrečné fáze zápasu sice zajímavě kombinovala první lajna v čele s Rodem, poté se ale Středočeši vrátili zpátky ke své střelecké smůle a nepohodě, která pokračovala třeba i přes početní výhodu. Protože se Hradec zdánlivě neměl za čím hrát, vypadalo to, že má Boleslav značnou převahu. V obraně zatím bezchybné hráče v červenooranžovém ale nic z míry nevyvedlo. Naopak. Ladislav Jindřich se dokázal osvobodit a sám přebruslit přes celé hřiště. Fikrt proti němu sice vyjel, ale nejspíš zakopl. Rána do prázdné klece nebyla pro hradeckého útočníka žádným oříškem.

Částečnou úlevu přinesl svému týmu v 51. minutě obránce Ondřej Bílek, když v početní výhodě snížil alespoň na 1:5. To byla ale skutečně jen malá náplast na ránu, kterou boleslavští junioři utrpěli. Necelé tři minuty před koncem zápasu vrátil brankový rozdíl na pět Petr Ropický. S tímto stavem se už musely smířit obě strany, zůstal totiž nezměněn.