26. 9. 2008 | Tomáš Nejedlo

Junioři zdolali Znojmo v nájezdech a vyhoupli se na třetí příčku

7., pátek 26. 9. 2008
Ml. Boleslav - Znojmo MBL - ZNO
M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři hostili hodinu po pátečním poledni na ledě Metrostav arény stejně starý tým Znojma. Pro boleslavské diváky mohl být tento zápas předkrmem před hlavním večerním menu. Ti, co se přišli na toto měření sil podívat, viděli zajímavý mač plný pěkných hokejových momentů a vyrovnaný boj dospěl až do nájezdů. V nich se v až sedmé sérii radovali svěřenci trenérů Bukače a Vidnera a získali důležité dva body, čímž se vyhoupli na krásné třetí místo v tabulce.
Ml. Boleslav: Hrubý (Pucholt) - Lacika, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Soukup, Krejčík, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild, Jiránek, Kadlčík
Znojmo: Panec (Kacelt) - Špila, Pospíšil, Latner, Pláněk, Lattner, Stehlík, Truhlář, Vysloužil, Havlík, Alexa, Bartoš, Horváth, Trojan, Sajdl, Kovalský
Branky a nahrávky: 38. Vild (Krejčík, Velechovský), 41. Milotinský (Kotrba), 55. Milotinský (Kotrba, Belay), 66. Janček - 17. Kovalský (Lattner, Trojan), 31. Sajdl (Havlík), 55. Havlík (Bartoš, Sajdl). Rozhodčí: Hrubý - Daněk, Prokop. Vyloučení: 6:9 + navíc Kadlčík (MBL) 5 minut + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72.

Úvod utkání, které mělo původně začít přesně ve 13 hodin, se téměř o půl hodiny opozdil. Důvodem totiž byla absence rozhodčích delegovaných samotným svazem, kteří se na zápas nedostavili. První třetinu tak musela odřídit trojice sudí z Mladé Boleslavi (Prokop, Vlasta, Hermann). Začátek samotného utkání patřil domácím hráčům. Mladoboleslavští byli od úvodního buly častými návštěvníky znojemské obranné třetiny a svěřenci kouče Kastnera, někdejšího extraligového kapitána Sparty a poté i Znojma, často vyhazovali pouze na zakázané uvolnění. Do první velké šance se dostal v 11. minutě domácí Milotinský. V samostatném úniku však Pance nepřekonal, brankář Znojma měl vyrážečku na svém místě. Oba týmy předváděly hokej plný pohybu a aktivity. Hra se postupně vyrovnávala a Horváth měl před boleslavskou brankou hodně prostoru, svoji dorážku namířil vedle. O minutu později předvedla Boleslav rychlý výpad a obránce hostí na poslední chvíli vykopával z brankové čáry. 17. minuta přinesla již první gólový okamžik. Ve hře 4 na 4 střílel od modré Lattner, Hrubým kotouč zkrotil mezi své chrániče, kde touš vydoloval Lukáš Kovalovský a poslal Znojmo do vedení - 0:1.

Druhou část zápasu již odřídila trojice náhradních rozhodčích. Z Liberce se dostavil hlavní sudí Hrubý a čárový Daněk, z Mladé Boleslavi je doplnil Prokop. Třetinu začali aktivněji hosté a již dvě minuty po jejím začátku byl Bartoš zcela osamocen před Hrubého brankou, svou střelu nasměroval v jasné pozici do boční sítě. V 27. minutě ujížděl znojemský Sajdl ze strany sám na branku, Hrubý se však proti němu vytáhl a špičkou betonu chytil. V 31. minutě přišel pro Boleslav z tlaku druhý trest. Dlouhý a vysoký pas z hloubi obranného pásma převzal na útočné modré Jakub Sajdl a v samostatném úniku střelou mezi gólmanovy betony zvýšil - 0:2. Dvě minuty před koncem třetiny přeci jen domácí snížili. V přesilové hře přihrával z rohu kluziště Velechovský, Krejčík ještě celou situaci vylepšil nahrávkou před poloodkrytou branku, kde se již Martin Vild nemýlil - 1:2. Těsně před druhou sirénou ještě po obrovském závaru před znojemskou bránou brankář Panec raději zalehl puk.

Třetí perioda zápasu začala pro mladoboleslavské velice dobře. Po dlouhém tápání znojemských beků včetně obrany se k lehké dorážce dostal Michal Milotinský a vyrovnal - 2:2. O pět minut později se na ledě jiskřilo. Hrubý faul domácího Kadlčíka, který do hlavy trefil svého soka, ocenil sudí Hrubý větším trestem + trestem do konce utkání a hostům se tak naskytla pětiminutová přesilovka. Boleslavští byli v této fázi zápasu lepším týmem a jen Panec zachránil Znojmo od inkasované branky. Milotinský střílel do odkryté branky, Panec však vytáhl perfektní zákrok. Hra se přelévala ze strany na stranu a v 54. minutě pálil od modré Pláněk a za Hrubým se rozezvučelo břevno! O minutu později již hosté opět vedli. Přesně po víko se trefil Adam Havlík - 2:3. Odpověď domácích však byla více než blesková. O 24 vteřin později se prohnal kolem mantinelu opět Michal Milotinský a k tyči srovnal gólový účet zápasu - 3:3. Rozuzlení mohlo přijít minutu před koncem řádné hrací doby. Panec však fantastickým způsobem vykopl tutovku jednoho z útočníku Boleslavi.

Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení, v němž se oba týmy o změnu skóre nepostarali a po úpravě ledu přišly na řadu rozhodující samostatné nájezdy. Ty se se jezdily až do sedmé série, kde si rozhodující trefu připsal Richard Janček - 4:3sn. Mladá Boleslav tak zvítězila na penalty 4:3, stejně jako celkově z tomto zápase. Svěřenci koučů Bukače a Vidnera tedy mají na kontě již 16 bodů.