16. 1. 2010 | Zdeněk Plánka, Michal Miškovský, Zdeněk Plánka

Junioři zvítězili v Brně

40., sobota 16. 1. 2010
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o - Daleká sobotní cesta do Brna přinesla boleslavským juniorům tříbodovou odměnu. Svěřenci trenérů Pavla Arnošta a Tomáše Černíka měli takřka po celou dobu zápas ve svých rukou a zvítězili 5:3. O pět tref se rozdělilo pět hráčů. Brankáře Komety Matouška postupně překonali Švaříček, Arazim, Krejčík, Kadlčík a Koudela.
Kometa Brno: Matoušek - Štindl, Bilčík, Zítka, Lysoň, Svoboda, Krejčiřík, Jáchym - Štěpánek, Hnilička, Stehlík, Daniška, Maša, Bartošek, Komínek, Zemánek, Juráň, Brzobohatý, Popolanský, Touška
Ml. Boleslav: Will - Korim, Švaříček, Houser, Vrba, Soukup, Arazim - Krejčík, Hrouda, Sajdl, Belay, Kadlčík, Antončík, Protivný, Koudela, Lenc
Branky a nahrávky: 10. Štěpánek (Popolanský, Brzobohatý), 39. Štindl (Brzobohatý, Popolanský), 47. Popolanský (Brzobohatý, Štěpánek) - 5. Švaříček (Sajdl), 16. Arazim (Lenc, Belay), 36. Krejčík (Kadlčík, Soukup), 38. Kadlčík (Vrba), 60. Koudela (Vrba). Rozhodčí: Přikryl – Held, Kašík. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 42.

První třetina byla třetinou přesilových her. Z početní výhody totiž padly hned tři branky. Ale pojďme pěkně od začátku. Do první vážnější příležitosti se dostal Touška, ovšem z bezprostřední blízkosti Willa nepřekonal. Posléze se stejný hráč musel poroučet na trestnou lavici, a to byla možnost pro Boleslav. Hosté jí využili beze zbytku. Od modré střílel Jakub Sajdl, Matoušek jeho pokus jen vyrazil a k dorážce se tak mohl dostat Filip Švaříček, který mířil již do okryté brány - 0:1.

Kometa čekala s úderem do desáté minuty a také jí ke vstřelení branky pomohla početní výhoda. Brno se sice dlouho nemohlo prosadit, ale když už se pomalu blížila doba vypršení hry pět na čtyři, tak se to povedlo Petru Štěpánkovi. Tomáš Popolanský vystřelil z pravé strany, Will sice puk chytil, ale neměl ho pod kontrolou, puku se zmocnil Petr Štěpánek a dokázal kotouč dostat do brány - 1:1. Jenže vyrovnaný stav trval jen zhruba šest minut. V šestnácté minutě se Boleslav dostala k přesilové hře a opět trestala. Jan Arazim dostal z pravé strany přihrávku k levé tyči a zakončil celou akci střelou pod víko - 1:2.

V závěru třetiny pak měla Kometa dobrou možnost na vyrovnání, ale pohrdla duem přesilovek, a tak byli po první části spokojenější hosté.

Druhé dějství v podstatě kopírovalo prvních dvacet minut. S tím rozdílem, že branka z přesilové hry padla tentokrát jen jedna. Ostatní trefy už se odehrály v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Na góly se však muselo čekat až do závěrečných minut prostřední části.

Puk měli více na hokejkách hosté a z toho pro ně také pramenilo více brankových situací. Ale žádná z nich nebyla vyloženě stoprocentní, a pokud ano, tak si Brněnští pomohli nedovoleným zákrokem, jako v případě úniku Belaye, kterého zastavil Zítka. Přesilovky se však už Boleslavi tolik nedařily, a žádný gól k dvěma přesilovkovým trefám nepřidali. Hosté se ale prosadili při hře pět na pět. Po převaze, kterou si ve druhé třetině vypracovali, tedy přišly i branky.

Branky se natěsnaly do závěrečné pětiminutovky před druhou pauzou. Nejprve mířili dvakrát do černého hosté. Přesně v pětatřicáté minutě se trefil Lukáš Krejčík, který si najel na vrchol levého kruhu do střelecké pozice a krásnou prudkou střelou k pravé tyči poslal hosty do dvoubrankového vedení - 1:3. O pár chvil později ho střelecky napodobil Libor Kadlčík. Lukáš Vrba mu poslal krásný pas z vlastní třetiny až na útočnou modrou a najetý a obránci zapomenutý Libor Kadlčík si se samostatným nájezdem poradil výborně a skóroval nad vyrážečku Matouška - 1:4.

Kometa pro sebe přeci jen vykřesala naději. V přesilovce pět na tři se po střele od modré prosadil Petr Štindl a vrátil tak Kometu do hry o body - 2:4.

V závěrečné třetině toho k vidění moc nebylo. Kometa se snažila udělat něco s výsledkem, ale narážela na konsolidovanou hostující obranu, která se pečlivě hlídala každý útok. Zaváhala jen jednou, když nezachytila rychlý brněnský protiútok, ze kterého skóroval Tomáš Popolanský. Ten se dostal do samostatného nájezdu a forhendovým zakončením se střelou nad vyrážečku snížil na dostřel jediné branky - 3:4.

Ale jak jsme již předeslali, to bylo ze strany Brna vše, žádná další branka už nepřišla, vyjma šance Komínka. Hosté špatně střídali a do samostatného nájezdu se dostal právě brněnský útočník, zakončoval střelou, puk skončil mezi levým betonem a lapačkou Willa. Závěrečnou snahu Brna pak zastavilo vyloučení Svobody, který neměl jinou možnost než v jasné šanci faulovat Krejčíka. I přesto se domácí, kteří už neměli, co ztratit, odhodlali k power play. V té zasadila Boleslav rozhodující úder, když se do prázdné brány trefil David Koudela - 3:5.

Vlastimil Kočí, trenér HC Kometa Brno: "Je vidět, že pořád ještě nejsme rozehraní, že nám chybí ten zápasový cyklus. Ve třetí třetině už to vypadalo hokejověji, měli jsme navrch a možná jsme mohli i vyrovnat za stavu 3:4, ale po celý zápas jsme neproměňovali šance a koncovka nebyla dobrá. Dnes ale především rozhodly přesilové hry, soupeř dal tři branky v přesilovkách. Dávali si rychlé přihrávky a zakončovali v podstatě z voleje, a tím pádem jsme nestíhali a ty góly tam padly. No a čtvrtý gól to byla vyloženě chyba obránců, kteří zaspali, ta branka vůbec neměla být a myslím, že právě tento gól rozhodl. Jinak se snad už konečně dostaneme do toho cyklu a snad už se to bude zlepšovat, protože měsíc nehrát hokej to je špatné. Příště asi budeme muset, až bude pauza, sehrát nějaké přátelské utkání, aby jsme se dostali do tempa trochu."

Tomáš Černík, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Do zápasu jsme vstoupili o trochu lépe než Kometa. Myslím, že to potvrdily i dvě branky v přesilovkách, které jsme parádně využili, což se nám po dlouhé době podařilo. Pak se zápas trochu vyrovnal, ve druhé třetině to bylo hodně vyrovnané, ale nám se podařilo vstřelit víc branek. V takovém dramatičtějším závěru jsme pak rozhodli do prázdné brány."