22. 10. 2010 | Magdalena Malá, David Bohata, Magdalena Malá

Juniorka zopakovala výsledek z minulého kola, tentokrát porazila Brno

13., pátek 22. 10. 2010
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o - Junioři z Mladé Boleslavi zopakovali výsledek z předešlého kola, ve kterém porazili Plzeň těsně 2:1. Vítězný gól zápasu s Brnem vsítil v úvodu třetí třetiny Lenc. O osudu utkání však ještě zdaleka nebylo rozhodnuto. Kometa dokonce dostala možnost trestného střílení, Roman Will se ale v závěru utkání několikrát zaskvěl a dovedl Boleslav ke třem bodům.
Kometa Brno: Barus - Dittrich, Štindel, Krejčiřík, Bilčík, Dufek, Sova, Vozdecký, Novotný - Zemánek, Popolanský, Hnilička, Šrámek, jurák, Křivohlávek, Jankovič, Svatý, Juráň, Káňa, Horehleď
Ml. Boleslav: Will - Vrba Lukáš, Mozík, Vrba Filip, Soukup, Martínek, Poláček, Anděl, Rys, Lenc, Jankovský, Seidl, Jiránek, Matějíček, Koudela, Hyka, Hájek, Frolík, Belay
Branky a nahrávky: 4. Popolanský (Dittrich, Bilčík) - 2. Belay, 41. Lenc (Belay). Rozhodčí: Bolf - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 34:30.

Hosté do zápasu doslova vlétli a už v čase 1:26 musel domácí brankář Vodička zasahovat, proti aktivnímu Rysovi, který se natlačil až do brankoviště. O dvanáct vteřin později už se však hosté radovali. Nahozený puk, který Vodička vyrazil, si dojel boleslavský Martin Belay a střelou do poloprázdné branky otevřel skóre – 0:1. O rychlou odpověď se snažil domácí Svatý, ale jeho bekhendový pokus zastavil připravený Willův beton. Rostoucí tlak mladoboleslavských vyústil ve vyloučení domácího Filipa Krejčiříka. Brno však v oslabení dobře bránilo a kromě Soukupovy tvrdé střely od modré čáry, která k Vodičkovi skrze domácí obránce ani neprošla, jsme žádný zajímavý moment neviděli. Šanci na reparát dostala Boleslav o dvě minuty později, kdy byl na trestnou lavici odeslán Aleš Sova. Ani v téhle přesilovce se ale hostům nedařilo. Naopak na útočné modré čáře vybojoval Popolanský kotouč, který vzápětí poslal před bránu na úplně volného Jana Křivohlávka. Tomu však puk přeskočil hokejku. Možnost zahrát si přesilovou hru dostali v čase 11:29 i domácí, ale nevedli si lépe než soupeř. Jedinou velkou šanci měl Jankovič, na kterého zívala odkrytá brána, ale Willův beton byl opět tam, kde ho Boleslavští potřebovali. Dvě minuty před první sirénou se v podobné situaci jako Jankovič ocitl i Hnilička, ale Will svůj čistý štít uhájil.

První zaváhání gólmana hostů přišlo osmnáct vteřin po úvodním buly druhé části, kdy vyhodil puk přímo na hokejku jednoho z domácích. Ten však tohle malé zaváhání nepotrestal. Ke konci čtyřiadvacáté minuty uháněli na jediného brněnského obránce Seidl s Hájkem, ale puk skončil v rohu. Jen co se zápas přehoupl do druhé poloviny, poslal Popolanský perfetkní pas skrze útočné pásmo na volného Krejčiříka, jenže i na konci této akce nestál nikdo jiný než Roman Will. Už se zdálo, že boleslavský gólman uzavřel tajnou dohodu s černým toušem, aby se vyhýbal místům, kam nestačí dosáhnout svoji výstrojí. Tuhle domněnku však v čase 33:11 rozcupoval Tomáš Popolanský. Šikovně se protáhl z levé strany kolem hráče Boleslavi, najel si do perfektní střelecké pozice na levém kruhu a přesnou trefou do pravého horního růžku brány nedal Willovi nejmenší šanci – 1:1. Za necelé tři minutky mohl Boleslavi vrátit vedení Seidl, který využil Káňova zaváhání na modré čáře. Vodičku sice překonal, ale tomu tentokrát pomohla tyč. V samotném závěr druhé třetiny byl ještě potrestán domácí Aleš Sova. Hosté už do konce druhé části neskórovali a po přestávce tak začínali výhodou jednoho muže v poli.

Leč se zpočátku zdálo, že přesilovky nebudou silnou stránkou ani jednoho z dnešních soupeřů, v úvodu poslední dvacetiminutovky se Boleslavi povedlo v početní výhodě skórovat. Radan Lenc se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před bránou a kotouč zasunul za ležícího Vodičku – 1:2. Vyrovnávat mohl o pár minut nato Svatý, kterému poslal luxusní přihrávku před bránu Jankovič, jenže poté, co si položil brankáře, poslal puk bekhendem po ledě těsně vedle levé tyče. Následující minuty byly plné vyloučení a vyznamenal se také domácí brankář Vodička. Dnes výborný Martin Belay obkroužil s pukem na holi takřka celé útočné pásmo Boleslavi, ale proti třetímu gólu hostí byl Vodičkův beton, který zastavil tuto nebezpečnou individuální akci. V čase 56:33 poslal Štindl do brejku Juráně. Brněnský útočník byl faulován a rozhodčí nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou ve znamení trestného střílení. Větší šanci na vyrovnání si snad Brno ani nemohlo přát, jenže v boleslavské bráně jakoby místo brankáře stála zeď. Will krom trestného střílení pochytal i všechny další pokusy Šrámka, Jankoviče, Juráně a především díky maskovanému muži se mohli Boleslavští radovat z sice těsné, ale cenné výhry 1:2.

Trenér HC Kometa Brno, Leoš Zajíc: Prohráli jsme vlastními chybami a neproměňováním šancí. Utkání bylo vyrovnané, ale oni měli štěstí, že dali góly. Herně špatní nejsme, ale nedáváme góly a prohráváme kvůli tomu.

Trenér BK Mladá Boleslav, Tomáš Potěšil: Utkání bylo vyrovnané. Každý chvilku tahal pilku. Byly úseky hry, kdy mělo navíc Brno, poté zase my. My jsme asi v devíti zápasech zvítězili o gól. Díval jsem se, že Brno stejný počet zápasů takto prohrálo, takže jsme na tom byli psychicky lépe. Výborně nám zachytal gólman, který nás ve venkovních zápasech drží. Bylo to také o štěstí a dnes vyhrál šťastnější.