8. 11. 2006 | Martin Lísal

KOMETA – BK MB 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0-1:0)

20., středa 8. 11. 2006
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
Bitva na brněnském ledě nakonec po šedesáti minutách skončila zaslouženou remízou. V nastaveném čase trefil druhý bod pro domácí celek obránce David. Hosté však tentokrát v souboji dvou favoritů prvoligové soutěže předvedli velmi dobrý výkon a po zásluze se do Mladé Boleslavi nevraceli s prázdnou. Premiéru v boleslavském dresu si odbyl z Prostějova příchozí útočník Piecha. Po hostování v týmu Jestřábů se do sestavy vrátil také obránce Jindra. Potěšitelé pak je, že po zranění do prvoligové soutěže znovu nastoupil Rozsíval.
Kometa Brno: Maláč - Malena, Lhotský, Špelda, David, Martínek, Vyhlídal - Černý, Brančík, Moskal - Obdržálek, Hruška R., Barus - Appel, Hruška J., Sojčík - Hodek, Šúrek, Staněk
Ml. Boleslav: Mařík (36. Šindelář) - Bauer, Kolda, Sláma, Jindra, Ťupa, Majeský, Sláma, Štrach, Kočí – M. Krupka, Sýkora, Beck - Nouza, Zdráhal, Gombár - Paroulek, Koláček, Kadlec – L.Krupka, Piecha, Rozsíval. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 7. R. Hruška, 25. Staněk, 36. Černý, 62. David - 19. Ťupa, 23. Jindra, 34. Gombár. Rozhodčí: Smeták - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 10:12, navíc Štrach (MB) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3714.

Již první třetina dnešní bitvy přinesla dle očekávání slušnou podívanou. Rychlý vstup Komety do zápasu umocnil faul Gombára. V následné přesilovce domácí svého soka zamkli a v první minutě své výhody zasypali Maříka střelami. Pokračovat v tomto trendu však nemohli, neboť sudí Smeták vyloučil na druhé straně Martínka a hrálo se čtyři na čtyři. Hosté však následnou zkrácenou přesilovku nevyužili k jediné střele. Další možnost měli po faulu Maleny, s přesilovkou však opět nenaložili nejlépe. A co horšího - puk při jejich kombinaci vypíchl na modré Barus, plnou rychlostí zamířil do útočného pásma a nalezl před brankou najetého Radima Hrušku, který nadvakrát poprvé překonal Maříka. V polovině třetiny modrobílí mohli přidat druhou trefu, vyloučení Lukáše Krupky však nepotrestali. Obě útočné formace sice sevřely soupeře do přesilovkového zámku, hráči však nedokázali ani jednou přesně vypálit. Pak následovala trošku rozháraná pasáž, plná trestů. Nejprve nabídl Paroulek výhodu domácím, zbytečným faulem však síly na ledě vyrovnal Appel. Když pak ještě hostující Beck hákoval, naskytla se Kometě výhoda čtyř mužů proti třem. V té si domácí šance vypracovali, Hruška však Maříka překonat nedokázal. S příchodem Becka na led přišly další chvíle Komety, Appel však své dvě šance nevyužil, ani Janu Hruškovi se nepovedlo trefit takřka odkrytou klec. A trest přišel vzápětí. Faul Martínka potrestal v 19. minutě parádní trefou Ťupa a bylo vyrovnáno. Následně se ještě nechal vyloučit Vyhlídal, modrobílí se však přestávky dočkali již bez pohromy. Stav 1:1 tak rámoval první přestávku.

Druhou třetinu zahajovala ještě zkrácená přesilovka hostí, ti se však do pásma dostat nedokázali. Návrat Vyhlídala na led je však paradoxně vyburcoval a v následných minutách měli více ze hry. Jen Maláč (ruku v ruce se štěstím) jim nedovolil získat prozatím vedení. Jindra totiž ve velké příležitosti pálil pouze do brněnského gólmana. Co bekovi hostí nevyšlo v tuto chvíli, to dokázal o pár okamžiků později. Na trestné lavici úpěl Šúrek a Jindra tvrdou ranou trefil přesně horní roh Maláčovy klece - 1:2. Kdo by čekal, že se domácí po této trefě položí, byl by zklamán. O necelé dvě minutky později Mařík povyjetím z branky sice znemožnil skórovat Hodkovi, odražený puk však bekhendem poslal do prázdné klece Staněk a bylo vyrovnáno. Vzápětí mohli domácí svého soka zlomit v sérii přesilovek, Štrach i Sláma se však vrátili na led až po vypršení svého trestu, modrobílí se neprosadili.Přesně v polovině duelu ohrozil Maláče Zdráhal, skákavý puk však netrefil ideálně. O chvíli později se Kometa vinou nedůsledného bránění dostala do ošemetné situace, která vyústila až v nešťastnou vlastní branku Davida. Ta nakonec byla připsána Gombárovi - 2:3. Ani to však nebyl konec ďábelské druhé třetiny. O pár minut později Brančík ideálně přenechal do jízdy Černému a ten poslal puk parádní ranou přesně pod víko. Po tomto momentu Mařík přenechal místo ve své kleci Šindelářovi. V závěru třetiny Štrach nejprve hákoval, následně poslal Hrušku hlavou proti mantinelu a vysloužil si tak bohatou nadílku - trest 2+2 minuty s desetiminutovým osobním bonusem. Kometa však svou šanci nevyužila, s přesilovkou naložila trestuhodně a do konce třetiny ani nevystřelila na branku.

V úvodu třetí části hry ještě dohrávala Kometa čtyřminutovou přesilovku, pokračovala však v bezzubé zteči hostující branky. Naopak, v jejím závěru zahrozil exprostějovský Piecha. Hráč, který ještě před týdnem zatápěl Maláčovi v dresu Jestřábů, mohl po chybě brněnského gólmana trefit prázdnou klec, puk však otřel pouze o tyčku. Kometa mohla kontrovat po faulu Koldy, přesilovky však dnes její zbraní opravdu nebyly. Boleslav oslabení v klidu přečkala a začala hrozit. Její tlak vygradoval po faulu Špeldy, kdy musel Maláč ze svého arzenálu vytasit několik různorodých zákroků. Snažili se Kočí, Jindra i Nouza, neúspěšně. Pak si sice Černý dojel zkušeně pro faul, trošku to však přehnal a s provinivším se Jindrou putoval za katr i on - nafilmovaný pád. Hra byla v těchto fázích rozháraná, diváky držel při pozornosti jen vyrovnaný stav a nejasnost věcí příštích. Jindra krátce po svém návratu na led fauloval opět, Kometa však přesilovku hrála jen minutu, pak dorovnal počet hráčů na tretsné lavici Špelda. Už se zdálo, že duel dospěje k rozpačitému závěru a k prodloužení, přeci jen se však hráči vzepjali k hokejovějším akcím. Nejprve si slovo vzala Kometa. Hruška po ideálním pasu z mezikruží Šindeláře nepřekonal, v ještě větší šanci se následně ocitl Staněk, když ujížděl na hostujícího gólmana sám. Vypálil však slabě. Potrestat domácí mohl Paroulek, skákavý puk však do odkryté klece neposlal, a tak přišlo prodloužení. V něm nejprve Nouzovi sjel puk z hole a vypálil jen slabě, z následné akce se pak po rychlém přečíslení a parádní příhře Baruse zjevil před Šindelářem David a blafákem poslal puk mezi jeho betony.