10. 1. 2011 | Jitka Čechová

Kometa dala juniorům góly v 11., 22. a 33. minutě. A veze si domů tři body

1., pondělí 10. 1. 2011
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. - V rámci 13. kola na ledě Komety boleslavští junioři uspěli, o dva měsíce později na domácím poli už nikoliv. Výkony svěřenců trenéra Potěšila v posledních několika zápasech poněkud pokulhávají, situaci Středočechům neusnadňuje ani marodka. To rozhodně nejsou faktory, které s blížícím se koncem základní části juniorské extraligy potěší. Proti Brnu se v lednové dohrávce prvního kola trefil pouze Hyka, což na tři góly hráčů z moravské metropole nestačilo.
Ml. Boleslav: Will - Poláček, Vrba L., Mozík, Soukup, Vrba F., Arazim, Houser - Bičiště, Belay, Hyka, Brandejský, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Teubner, Protivný, Matějček, Koudela
Kometa Brno: Barus - Štindl, Dufek, Koukal, Dlapa, Zemánek, Svatý, Krejčilřík, Bilčík - Dujsík, Hnilička, Juráň, Křivohlávek, Jurák, Horehleď, Jankovič, Šafránek, Popolanský, Stehlík, Káňa, Dittrich
Branky a nahrávky: 3. Hyka (Chaloupka, Vrba L.) - 11. Zemánek (Svatý), 22. Svatý, 33. Jurák (Křivohlávek, Jankovič). Rozhodčí: Rubík - Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 53.

První třetinu hodně ovlivnil vysoký počet vyloučených, během dvaceti minut rozhodčí rozdal hned sedm trestů. Ještě než se ale tahle smršť spustila, stačil se ani ne po dvou a půl minutách hry prosadit Tomáš Hyka, který projel mezi brněnskými obránci jako nůž máslem a poslal puk za Baruse. Kometě se hlavně na začátku zápasu vůbec nedařilo v rozehrávce a boleslavští hokejisté se díky tomu dostali nejednou do dobré střelecké pozice.

Ať už ale bylo utkání rozjeté v jakémkoliv duchu, všechno změnily právě ony zmíněné fauly. V 11. minutě pak šli Středočeši sice jen na pouhých šest sekund do tří, soupeři to ale stačilo k vyrovnání. Střelou z kruhu po Willově pravici se trefil Jiří Zemánek. Tak trochu ironií je, že následující dvojnásobné oslabení Boleslavských (tentokrát skoro minutu dlouhé) hráči Komety nevyužili. Co víc – ani si nepřipravili moc šancí.

Na "vylučovacím trendu" se toho ve druhém dějství moc nezměnilo. Vlastně vůbec nic. Sudí opět rozdal sedm trestů a z přesilovek znovu těžili spíš hráči Komety. Ve vlastním oslabení otočil na 2:1 pro Brno Jan Svatý, zatímco šance hráčů Mladé Boleslavi zůstávaly nevyužity. A že jich nebylo málo! Vůbec nejvíc asi Středočeši mohou litovat nevyužitého dvojitého ataku Sajdla s Chaloupkou, kdy stačilo bezmocného Baruse jen přehodit.

A tak znovu došlo na staré známé a veskrze otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Po vyloučení domácího Jiránka sice Will pohotově vyrazil střelu Křivohlávka, protože mu ale obránci moc nepomohli, proti dorážce Romana Juráka už zůstal bezmocný. Kometa poté vyfasovala ještě tři tresty a Boleslav tak působila minimálně aktivnějším dojmem, nepočetné publikum se ale už až do zaznění sirény ničeho nedočkalo.

Ve třetí třetině ubylo vyloučených a přibylo střel Mladé Boleslavi. Středočeši na brněnského Baruse poslali všechno, co jen trochu šlo. Snad by se konečně dalo říct, že hráli to, co potřebovali. Až na to gólové zakončení. Ačkoliv až někdy do 46. minuty Kometu drtivým způsobem přehrávali, do sítě jim zkrátka nic nespadlo.

Brňané potom trochu dotáhli tempo, jaké nasadila Boleslav. Ta ale i nadále spíš dominovala, zatímco Kometa, jak se blížila šedesátá minuta, stále více sázela hlavně na zajištěnou obranu. V závěru vykulminovaly drobné potyčky, jaké provázaly hru prakticky celý zápas, z čehož vzešlo vyloučení pro hosty. Trenér Potěšil na to reagoval vybráním oddechového času a následním odvoláním Willa z branky. K ničemu to ale nevedlo.