26. 12. 2023 | Adéla Kvapilová, Redakce

Kometa znovu doma poražena. Bruslaři slaví tři body

30., úterý 26. 12. 2023
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Sváteční den se Bruslařům vydařil. Domácí Mladá Boleslav se po téměř třech týdnech představila opět na domácím ledě. Jako první se v utkání 30. kola Tipsport extraligy dostali do vedení hokejisté Komety, avšak ještě před koncem úvodní třetiny vyrovnával Lantoši. Na jeho branku navázal ve druhé periodě Osburn a Středočeši tak drželi hubený náskok 2:1. Ten ještě ve třetím dějství navýšili na konečných 3:1 a slaví důležitý zisk tří bodů.
Ml. Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík (C), Bernad – Krivošík, Järvinen, Lantoši (A) – Hradec, Fořt, Skalický – Rohdin, Roman, Malínek – Dvořáček, Závora, Půček
Kometa Brno: Lukeš – Ščotka (A), Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda – Pospíšil, Cingel, Moses – Vincour, Marcinko (A), Kos – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Okál, Holík, Zbořil
Branky a nahrávky: 19. Lantoši (Järvinen, Gewiese), 25. Osburn (Krivošík), 50. Lantoši (Pyrochta, Bernad) – 10. Okál (Zbořil, Gazda). Rozhodčí: Kika, Mejzlík – Špůr, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 972. Střely na branku: 23:26. Zblokované střely: 9:13. Hity: 2:7. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ještě před startem utkání hokejisté i fanoušci drželi minutu ticha za oběti čtvrteční střelby na Filozofické fakultě UK v Praze. Po úvodním buly se zápas rozjel ve vysokém tempu, navíc oba tábory velmi hlasitě podporovaly své celky. V prvních minutách měla více ze hry Mladá Boleslav, jejíž hráči nebezpečně kroužili kolem Lukešovy branky. Velmi slibnou akci rozjel obránce Osburn, který si ze středního pásma projel až k Lukešovi a pokusil se puk dostat přes jeho betony.

Postupem ubývajících minut se obraz hry začal srovnávat a Kometa v polovině prvního dějství otevřela stav utkání. Zbořil zpoza brány poslal přesnou přihrávku na zaparkovaného Zdeňka Okála, který z prostoru před brankou pohotově procpal kotouč za domácího Růžičku. Ten se musel činit i posléze, když na trestnou lavici usedl Järvinnen. Středočeši ale početná výhodu soupeře ustáli a svou v závěru periody zužitkovali. Matti Järvinen našel na levé straně osamoceného Róberta Lantošiho, který pokusem k bližší tyči přelstil brněnského gólmana a vyrovnal na 1:1.

Bruslařský klub po přestávce navázal na závěr třetiny a na počátku druhé části si budoval tlak. Ten pak ve 25. minutě přetavil v gólovou radost. Nováček v mladoboleslavském dresu Krivošík vyslal puk přesně na hokejku Zacha Osburna, který se objevil před Lukešem, a hokejkou nasměroval kotouč pod horní tyč. O chvíli později se z inkasování snažili hosté oklepat, Středočeši špatně rozehrávali a Kometa tak vyrazila do přečíslení tři na jednoho. Únik se jí ale vůbec nepovedl, Cingeľ vzal pokus na sebe, nepřesné zakončení vyčapal přesunující se Růžička.

Domácí si ve 32. minutě zahráli další početní výhodu, tu však tentokrát neuplatnili. Na opačné straně kluziště se pokoušel prosadit Moses, jenž dorážel kotouč, nicméně ani on nabyl úspěšný. Ve 36. minutě se dostalo ke kotouči duo Skalický – Fořt, slovenský útočník křižně přihrával, Fořt ale nedokázal poskakující puk usměrnit za záda brněnského gólmana.

Závěrečná dvacetiminutovka pokračovala v nastaveném tempu. Žádnému z týmů se ale nedařilo usadit se na delší dobu v útočném pásmu. Hra se tak přesouvala z jedné poloviny na druhou, lehce ofenzivně navrch měli ale hráči Komety.

Jenže v 50. minutě se ujal puku Róbert Lantoši, který si sjel až k vrcholku pravého kruhu a prudkou ránou na lapačku prostřelil Lukeše, čímž poslal Středočechy do vedení 3:1. Nadcházející minuty se Kometa snažila duel ještě zdramatizovat. Avšak většinu pokusů zastavila domácí obrana. Během 56. minuty se do útočného pásma dostal Lintuniemi, který se nadvakrát snažil přelstít Růžičku. Ten už ale i nadále zůstal klidný a pomohl k vítězství 3:1. Mladá Boleslav tak zaznamenala po měsíci výhru a připisuje si důležité tři body.

David Havíř: Od nás to byl slušný vstup do vánočního zápasu. Odehráli jsme slušnou první třetinu a ve druhé jsme navýšili na 2:1. Po našem gólu Kometa ožila, hrála dobře a měla šance. Pomohli jsme pak gólem na 3:1. Chtěl bych klukům do kabiny poděkovat. Výborná a ubojovaná třetí třetina, Kometa sice také byla na kotouči, ale nic vážnějšího si nevypracovala. Jsme rádi za tři body a pokračujeme dál.