2. 10. 2016 | Vojtěch Balon

Lukáš v závěru přišel o nulu, Bruslaři ale znovu slaví!

9., neděle 2. 10. 2016
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. - Mladoboleslavští hokejisté jsou ve formě! Tým z města automobilů díky povedenému nástupu do zápasu udolal trápící se Dynamo Pardubice těsně 2:1, Bruslaři tak vítězí už počtvrté v řadě! Jan Lukáš držel až do samotného závěru čisté konto a ačkoliv se Východočechům podařilo snížit, tři body už si svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka nenechali utéct.
Ml. Boleslav: Lukáš – Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Pastor – Hyka, Musil, Lenc – Pacovský (C), Klepiš, Pabiška – Orsava, Vampola, Žejdl – Látal, Urban, Jonák.
Pardubice: Maxwell – Ščotka, Schaus, Ovčačík, Leduc, Havlík, Bokroš, Nedbal – Klimenta, Redenbach, P. Sýkora – Rolinek (C), Tomášek, Mallet – Hubáček, Nahodil, Bárta – Rapáč, T. Kaut, M. Kaut.
Branky a nahrávky: 6. Orsava (Žejdl, Kučný), 12. Látal (TS) - 58. Redenbach. Rozhodčí: Pešina, Souček - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 887. Střely na branku: 31:19. Zblokované střely: 15:9. Hity: 14:10. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně. Už po půlminutě hry si nebezpečně najel před boleslavské brankoviště bývalý Bruslař Tomáš Klimenta, jemuž ale zakončení nevyšlo. Uplynulo sotva pár střídání a v solidní šanci se ocitl také Tomáš Urban, dvoumetrový stožár ofenzívy týmu z města automobilů ale pálil do tyče. Svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka si po pěti minutách hry vytvořili další příležitost a tu už využili. Lukáš Žejdl našel povedenou křižnou přihrávkou na pravém křídle zcela volného Jakuba Orsavu, jehož následná dělovka prosvištěla Maxwellovi pod vyrážečkou - 1:0. Těsně před polovinou první třetiny si perníkáři i Bruslaři zahráli v početní výhodě. Zatímco svěřenci Pavla Rohlíka, Michala Mikesky a Karla Berana si v přesilovce žádnou šanci nevytvořili, domácí mohli udeřit podruhé, nicméně střely Klepiše ani Pacovského se neujaly.

O chviličku později už to však Středočechům vyšlo. Martin Látal byl faulován v samostatném úniku vracejícím se Ščotkou a nařízené trestné střílení bekhendovým blafákem suverénně proměnil. Ve ŠKOENERGO Aréně mohlo být ještě veseleji. Brankář Maxwell pod tlakem rozehrál kotouč pouze na hůl Petra Vampoly, ten ale na strážce pardubické svatyně z bezprostřední blízkosti nevyzrál. Ještě před první sirénou se hosté mohli dostat na dostřel v početní výhodě, jenže proslulý ostrostřelec Petr Sýkora pálil mimo a ani Klimenta si na Lukáše z dobré pozice nepřišel. A protože se neujaly ani štiplavé rány Urbana a Musila na druhé straně, do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Boleslav.

Prostřední dvacetiminutovka začala tak, jak skončila ta první: převahou Mladoboleslavských. Ani ne dvě minuty po jejím začátku dostal kotouč za Maxwellova záda Tomáš Hyka, jeho trefa ale nebyla uznána z důvodu posunutí svatyně perníkářů. Poté se hra trochu uklidnila, bohužel byly k vidění i dva nepěkné souboje, po nichž ze zápasu pár minut od sebe odstoupili domácí Pacovský a hostující Havlík. V první polovině druhé třetiny se jen zřídkakdy hrálo v plném počtu na obou stranách, skóre se ale stále neměnilo. Východočeši se sice i nadále především bránili, do dalších šancí ovšem Bruslaře nepouštěli, a tak i po čtyřiceti minutách platil stav 2:0.

Necelé čtyři minuty po začátku třetí periody se do obrovské šance dostal v přesilové hře skvěle hrající Martin Látal, rychlonohý útočník si ale z bezprostřední blízkosti na Maxwella nepřišel. O chviličku později si tým z města automobilů zahrál další početní výhodu a po šikovné Klepišově teči už někteří diváci vyskočili ze svých sedadel, kotouč ale rozvlnil pouze boční síť pardubické branky. V polovině závěrečné dvacetiminutovky dostala parta z města koňských dostihů a perníku možnost zahrát si ve čtyřech proti třem a málem se jim podařilo snížit. Alexandre Mallet tvrdě vypálil z pravého kruhu a Lukáš s obtížemi vyrazil kotouč jen před sebe, následná dorážka Rolinka ale prosvištěla těsně vedle pravé tyče!

Hlavní rozhodčí Pešina a Souček v utkání mezi Mladou Boleslaví a Pardubicemi nastavili poměrně přísný metr, vysoký počet vyloučených neklesl ani ve třetí třetině. Pár minut po zmiňované početní výhodě Dynama si Bruslaři zahráli dokonce dvojnásobnou přesilovou hru, pokusy Klepiše, Orsavy ani Stříteského se ovšem neujaly. S blížící se třetí sirénou se už svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka soustředili především na defenzívu, zatímco hostům nezbývalo, než vložit veškeré zbývající síly do útoku. Zhruba tři minuty před koncem se brankář Brandon Maxwell odporoučel na střídačku a Dynamu se podařilo při powerplay snížit na 1:2, o což se po nepovedené Lukášově rozehrávce postaral střelou pod břevno Tyler Redenbach. Drama tak bylo rázem na světě!

K dalším šancím už se ale Pardubičtí nedostali a ačkoliv hráči v bílých dresech dvakrát minuli odkrytou klec perníkářů, těsnou výhru 2:1 si už pohlídali.

Marián Jelínek, BK Mladá Boleslav<: Podali jsme slušný výkon. Soustředili jsme se na hru čtyř proti pěti, jelikož víme, že soupeř má velice kvalitní přesilové hry. Na to jsme se hodně zaměřili. Každý trenér může být spokojen, když vidí, že hráči plní to pokyny trenérů. A to, co jsme jim řekli, to beze zbytku splnili, takže za to zaslouží absolutorium. Přežili jsme i oslabení ve třech. Z tohoto důvodu si myslím, že si naši hráči zaslouží pochvalu. Tři body nad Pardubicemi samozřejmě vždycky potěší. Konec byl trošičku komplikovanější, ale to jsme si ztížili nešťastným vyhozením našeho brankáře. Naštěstí pak už žádná gólová šance z pozice soupeře nebyla.

Pavel Rohlík, HC Dynamo Pardubice: Věděli jsme, že má Boleslav aktuálně dobrou formu, vyhráli tři utkání v řadě. Věděli jsme přesně, co nás tady čeká – že to bude těžký boj dostat se přes jejich obranu. Hrají aktivně a jsou schopní po nás jít, nastřelovat kotouče, atd. Na to jsme byli připravení. Myslím si, že utkání ovlivnilo, že jsme dostali trošku nešťastný první gól, pak přišla penalta a od té chvíle to utkání bylo trochu na vážkách. Snažili jsme se kluky trochu nabádat, aby to roztáhli, abychom se přes ten jejich vál dostali. Musím říct, že to Boleslav vydržela vlastně až do té branky, kterou jsme v závěru vstřelili při powerplay. Těžko jsme se přes ně dostávali, měli jsme hodně vyloučených a to zápas ovlivnilo, což jsme hráčům vyčetli a ještě si to v pondělí rozebereme. Pokud máme 9 vyloučených, tak se ten zápas velice těžko obrací. Nedali jsme branku při hře pět na pět, a ačkoli jsme přestáli spoustu oslabení, neměli jsme žádné přečíslení dva na jednoho po celý zápas, takže Boleslav ten zápas od stavu 2:0 byla schopná kontrolovat a těžko jsme se prosazovali. Nezbývá mi než soupeři pogratulovat. Vyhráli zaslouženě, jelikož jsme nedokázali překonat jejich dobrou obranu a dát branku.