14. 8. 2012 | Lenka Jonešová, Daniel Langer, Lenka Jonešová

Mladá Boleslav rozhodla o svém vítězství už v úvodních minutách hry

přát. 5, úterý 14. 8. 2012
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
P a r d u b i c e - Hodně toho o průběhu utkání napověděl začátek utkání. Bruslaři na Královské lvi vtrhli jako uragán a po pěti minutách už na světelné tabuli zářilo pro domácí tým hodně nelichotivé skóre 0:3. Poté jakoby se ale Středočeši uspokojili a postupně se do hry dostával Hradec Králové, jehož zlepšující se výkon vygradoval v závěrečném dějství, kdy zaznamenal čestný úspěch. Velmi dobře se předvedli oba brankáři, kteří zlikvidovali spoustu nadějných příležitostí svých kolegů z pole.
Hr. Králové: Čech – Čížek, Chmelíř, Karlíček, Klement, Beneš, Vágner, Roupec, Karlík – Berger, Brož, Luštinec – Kubica, Říha, Švagrovský – Volráb, Macháň, Kubeš – Szakal, Půlpán, Budínský.
Ml. Boleslav: Lakosil – Němeček, Pojkar, Šmach, Kasík, Jindra, Pavlů, Chaloupka – Mikulík, Výborný, Vrbata, Jiránek, Pešut, Kafka, Rys, Loskot, Lenc, Marek, Kupec, Demel.
Branky a nahrávky: 54. Chmelíř - 4. Vrbata (Pojkar), 4. Jiránek (Kafka, Šmach), 5. Vrbata (Němeček, Výborný). Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Od samého začátku utkání byla aktivnější Mladá Boleslav. Z prvního gólu z hole Davida Vrbaty se soupeř mohl radovat hned ve čtvrté minutě utkání. Jejich následná šance po několika vteřinách byla opět úspěšná. Tomáš Jiránek střelou pod horní tyč navýšil vedení hostů na 0:2. Když poté fauloval Kubeš, dokázali Mladoboleslavští znovu rozhodit hradeckou obranu a podruhé v zápase úspěšně zakončoval David Vrbata, který se postaral již o tříbrankové vedení hostů.

Po pasáži, ve které padlo několik dalších trestů, dobře pracovala obrana a ani jeden z týmů se tak nedostal do větší šance. Výjimkou byl ovšem Vít Budínský, který se dostal do samostatného úniku, ale brankáře Lakosila nepřekonal. Když se poté netrefil ani střílející Karlíček, vyzněla první třetina lépe pro hosty – 0:3.

V úvodu druhé třetiny se Hradečtí museli bránit ve třech proti pěti, když byl vyloučen Roupec a chvíli po něm Karlíček. Mladoboleslavští si vytvořili několik šancí. Tu největší si vytvořili Pojkar s Vrbatou, když druhý jmenovaný dorážel Pojkarovu střelu, jehož šanci ale bravurně zlikvidoval Jakub Čech. Další velkou šanci si vypracoval Jiránek, který se domácího gólmana pokusil překonat z pravého kruhu, ale ani on neuspěl. Hradečtí se úspěšně bránili, ale do velkých šancí se nedostávali. A tak i další důležitý moment patřil hostům. David Pojkar střílel od modré a trefil tyč gólmana Čecha.

Následně se po povedené akci předvedli hradečtí hokejisté. Adam Szakal vyslal na Lakosila prudkou dělovku, jeho rána ale orazítkovala jenom horní tyč soupeřovy brány. Chvíli poté přišla zatím největší šance Lvů v utkání, když střela Šimona Macháně skončila v náruči připraveného Lakosila. Mladoboleslavští byli pod tlakem, ale Vlastimil Lakosil změnu stavu nedopustil. Po druhé třetině se tak skóre neměnilo - 0:3.

V pětačtyřicáté minutě se na Čecha hnali Němeček s Výborným. První jmenovaný vyslal prudkou ránu, se kterou si Čech bez problémů poradil. Následně ale z bezprostřední blízkosti dorážel David Výborný, jehož střelu skvělým zákrokem znovu zlikvidoval Jakub Čech.

Na druhé straně střílel od modré Čížek, ale Lakosil neměl s jeho střelou problémy. Sedm minut před závěrečnou sirénou se prvního gólu v utkání dočkali i Hradečtí. Lukáš Chmelíř si vyjel před brankáře a bekhendovou střelou překonal gólmana hostí. Královští lvi se po vstřeleném gólu ještě snažili dostat do závěrečného tlaku, ale stále se jim nedařilo přidat další branku. Utkání tak skončilo za stavu 1:3.

David Pospíšil (Královští lvi Hradec Králové): Do utkání jsme vstoupili špatně. Já mám pocit, že kluci jakoby měli respekt z toho, že přijela extraligová Boleslav, respektive dnes už jen prvoligová. V kádru má ale dost hráčů, kteří tu extraligu hráli. Podle toho těch prvních pět minut vypadalo. Nedá se nám upřít snaha, kluci ale dělali věci, které vůbec nepatřily do našeho záměru jak hrát. Začátek byla těžká sprcha, teprve potom se hráči trochu srovnali a začali hrát hokej, který se učíme. Zbytek zápasu už jsme hráli se soupeřem vyrovnaněji.

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): Po zápasech s extraligovými soupeři jsme nevěděli, co od tohoto utkání čekat a na co se připravit. Vstoupili jsme do něj zodpovědně a dali tři góly, pak jsme ale malinko zvolnili a soupeř hru vyrovnal. Další dvě třetiny už byly v podstatě vyrovnané. Je to pro nás zasloužená výhra. Viděli jsme v naší hře spoustu kladných věcí, ale také těch záporných, které musíme ještě odstranit.