3. 3. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Na Kladně se trefil dvakrát Kašpar, na body to nestačilo

51., úterý 3. 3. 2020
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o – Ne nadarmo se říká, že topící kolem sebe kope nejvíc. Bruslaři to na vlastní kůži pocítili na ledě Kladna, kde na ně domácí – vážně ohrožení sestupem – doslova vletěli. Na úvodní branku Redlicha reagoval v první třetině Lukáš Kašpar, ve druhé třetině si v podobě stejného střelce vzali vedení pro změnu Boleslavští, vyrovnával Brady Austin. Ve třetí části poslal Rytíře do vedení 3:2 opět Brady Austin. Tato branka se také ukázala být jako vítěznou. Kladno tak nadále živí naději na udržení extraligy a konečné postavení Bruslařů na vrcholu tabulky zůstává nadále neznámé.
Kladno: Brízgala – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka (A) – Zikmund, Machač, Jágr – Strnad (C), Vampola, Melka – O'Donnell, Stach, Redlich – Bláha, Kaut (A), Hajný
Ml. Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – Zohorna, Jeglič, Cienciala – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, Stránský
Branky a nahrávky: 5. Redlich (O'Donnell, Nash), 35. Austin (Zikmund, Machač), 51. Austin (Machač) – 15. Kašpar (Pláněk, Klepiš), 26. Kašpar (Lunter). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 960. Střely na branku: 26:22. Zblokované střely: 12:15. Hity: 7:15. Vhazování: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Už po dvou minutách utkání mohlo domácí Kladno vést. Bruslaři neuhlídali domácí hráče a při zmatku v brankovišti neměl Justin Peters situaci pod kontrolou. Puk už mířil za brankovou čáru, ale díky štěstí Bruslařů a také pohotovému zásahu Marka Hrbase Mladoboleslavští tuto situaci ustálo. Již v 5. minutě duelu však svěřenci trenérů Rulíka a Patery prohrávali. Boleslavští nezvládli zastavit Tomáše Redlicha, který z levého kruhu zakončil do rohu mladoboleslavské branky.

Několik šancí měli i Bruslaři. Poměrně dost aktivní byl třeba Radim Zohorna, jenž měl několik šancí, žádná z nich ale na překonání Adama Brízgaly nestačila. Naopak Kladno si po dobře odehraném střídání, jehož klíčovou postavou byl Jaromír Jágr, vynutilo přesilovou hru, když za bránou podrážel Marek Hrbas. Během této přesilovky se domácí neprosadili. Rytíři naopak faulovali, a tak si početní výhodu vyzkoušela také Mladá Boleslav. Bruslaři potvrdili, že jim přesilovky v poslední době jdou. Proti Karlovým Varům měli využití 3:0 a v Kladně se prosadili také. Hosté se usadili v útočné třetině, rychlými přihrávkami zmátli kladenskou obranu a ke vzdálenější tyči srovnal Lukáš Kašpar. Bruslaři mohli dokonce vést, když před bránou vybídl Jan Stránský k zakončení Oscara Flynna, jenž se však neprosadil. Po prvních 20 minutách tedy Mladá Boleslav s Kladnem remizovala 1:1.

Na startu druhého dějství měli domácí několik šancí, ty však hosté ustáli. Mladá Boleslav šla naopak do vedení, když znovu využila početní výhodu. V signalizované výhodě po kladenském faulu Lukáš Kašpar zachoval chladnou hlavu, s kotoučem objel branku a zakončil přímo u pravé tyče. Adam Brízgala se už nestihl přemístit.

Pět a půl minuty před koncem druhé třetiny bylo na kladenském ČEZ stadionu opět srovnáno. Domácí Bruslaře zatlačili a po vyhraném vhazování se prosadil nepokrytý Brady Austin. Kladenští po vstřeleném gólu ještě o něco ožili a vyslali na Justina Peterse další spršku střel, navíc před ním poměrně dobře stínili. Bruslaři však zvládli zavézt kotouče pryč. V poslední minutě nechali Rytíři před brankou nepokrytého Martina Ševce, ten vystřelil, trefil ale jen Brízgalův beton. I po druhé třetině svítilo na kostce tedy remízové skóre, tentokrát 2:2.

Do třetí třetiny nastoupili o něco aktivněji domácí, kteří i s ohledem na momentální výsledky ostatních zápasů ani neměli jinou možnost. Krátce po sedmé hodině večer pro Rytíře nepřicházelo v úvahu nic jiného než tři body, chtěli-li ještě stále pomýšlet na záchranu. Jejich snaze ještě přidalo Kašparovo vyloučení, v rámci kterého domácí Bruslařům hned několikrát řádně zavařili. Brankář Peters Mladoboleslavské dlouho držel, nutno ale férově uznat, že o branku Bradyho Austina si Bruslaři doslova koledovali. Puk prošel za Petersova záda až od modré čáry, brankář Mladé Boleslavi měl zakrytý výhled.

Boleslavští zabrali, od toho momentu se hra přemístila spíš před kladenského brankáře. Pomoct svěřencům trenérů Rulíka s Paterou měla i přesilovka, Cienciala v ní ovšem nastřelil pouze tyčku. Jak atmosféra gradovala, bylo čím dál patrnější napětí i na ledě. Početní převahu se Mladoboleslavským využít nepodařilo, v závěru to pak ještě zkusili na druhý pokus a to bez brankáře. Ani tady ale úspěch neslavili. Kladno zvítězilo 3:2 a stále tak živí naději na extraligové přežití.

David Čermák (Rytíři Kladno): Začátek jsme měli lepší. Jakmile pak Boleslav srovnala, zase byla lepší ona. Ve druhé třetině jsme měli trošku štěstí. Pro nás bylo strašně důležité srovnání na 2:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to chceme urvat. Myslím, že tam jsme měli víc ze hry a zaslouženě jsme vyhráli.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Kladno nás přehrávalo a zaslouženě šlo do vedení. Od desáté minuty první třetiny se hra vyrovnala, my tam dobře sehráli přesilovku. Ve druhé třetině jsme byli lepší, dali jsme na 2:1 a mohli zápas rozhodnout. Bohužel jsme nedali a pak si nechali dát gól ze signálu. Ve třetí třetině bylo lepší Kladno, myslím, že zaslouženě vyhrálo.