13. 11. 2009 | Jitka Čechová

Na obratu proti Vítkovicím měl lví podíl kapitán Král

23., pátek 13. 11. 2009
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Boleslavští měli aktivnější vstup do utkání, díky šťastnému gólu Kvapila z konce první dvacetiminutovky se ale vedení ujali hosté. To navíc ještě navýšili, když se ve 23. minutě trefil vítkovický útočník podruhé. Jeho dva góly ovšem představovaly všechno, co dokázaly Vítkovice ten večer nabídnout. Nejprve snižoval v přesilovce Král a o deset minut později vyrovnával po přihrávce boleslavského kapitána ve dvojnásobné početní výhodě Pabiška. Král navíc dal i třetí, rozhodující, gól, když za Šindelářova záda tečoval střelu Kasíka.
Ml. Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Jiruš, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Vrbata, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský
Vítkovice: Šindelář – Sičák, Voráček, Rehák, Jurečka, Kuboš, Trnka, Stehlík, Jurečka, Rehák – Klimek, Burger, Hubáček – Hruška, Štefenka, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina – Strapáč, Roman, Kvapil – Šedivý
Branky a nahrávky: 31. Král (Žabka), 41. Pabiška (Král), 47. Král (Kasík) – 18. Kvapil (Strapáč), 23. Kvapil (Roman). Rozhodčí: Homola, Kubeš – Kis, Prchal. Vyloučení: 5:6, Klimek (VIT) 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3635.

Mladoboleslavská první formace udeřila hned po vyhraném vhazování a už ve 40 vteřině zápasu fauloval vítkovický Burger. Středočeši ovšem v početní převaze nic světoborného nepředvedli. Po návratu vítkovického útočníka na led se do zajímavé šance dostal Ujčík, jeho nikterak tvrdou a rychlou střelu ale zastavil pohotový Vrbata. Na druhé straně hrozil okamžitě po buly Fabuš, na jeho rychlou střelu byl ale Šindelář připraven. Následovala i přesilovka hostů, hned třikrát v ní ale mohli skórovat domácí! Nejprve ujeli Pabiška se Supem oproti jednomu vítkovickému obránci, střela prvně jmenovaného zpoza hráče šla ale vedle.

Neuspěl ani o pár vteřin později Král, který se po chybě v defenzívě Vítkovic ocitl před Šindelářem dokonce úplně sám. Ostravskému brankáři puk vyklouzl a projel těsně vedle pravé tyčky. Do třetice střílel Boháč díky vracejícímu se hráči ale z příliš ostrého úhlu. Hodně šancí přineslo posledních pár minut, kdy nejprve Macho mířil příliš vysoko a Král zase nedokázal přehodit puk přes ležícího Šindeláře. O co aktivnější byla Boleslav, o to šťastnější byly v 18. minutě Vítkovice, kdy Schwarz ležel a Marek Kvapil pálil vlastně poslepu, protože puk poslal do sítě jakousi střelou dozadu. Už o pár vteřin později mohli domácí díky Královi vyrovnat. Boleslavský kapitán prohodil puk mezi Šindelářovými betony, ten se ale odrazil od tyčky.

Na začátku druhé třetiny se blýskl pohotovou střelou a poté ještě pohotovější přihrávkou Svačina. V prvním případě stihl zasáhnout Schwarz, v tom druhém to nebylo potřeba, protože na Svačinovu přihrávku nedokázal nikdo zareagovat. O pár vteřin později byl ale ten večer už podruhé úspěšný Kvapil, který sice trefil tyčku, od ní se ale kotouč odrazil do sítě. Domácí poté působili vyloženě vyhecovaným, skoro až naštvaným dojmem a pořádný kolotoč roztočila před Šindelářem jejich první formace. Ani Pabiška, který se dostal do největší šance, ale vítkovického gólmana nepřekonal.

V polovině zápasu se do dobré střelecké pozice probojoval Sup, zvolil ale ještě zpětnou přihrávku na Krále a ta už neprošla. Chvilku na to jeli dva na jednoho Sýkora s Nouzou, střelu prvně jmenovaného ale nakonec vyrazil ještě vracející se obránce. Tato situace ale Středočechům vynesla přesilovku, která poprvé vypadala skutečně jako přesilovka. Boleslavští hokejisté ty vítkovické doslova umíchali. Přehodit puk přes ležícího Šindeláře už tak pro Richarda Krále nebyl velký problém. Středočeši se dostali na koně, o chvilku později měl na holi vyrovnání Jiruš, v té rychlosti ale zamířil moc vysoko a odkrytou branku hostí netrefil. To už se ale ozvali i Vítkovičtí, Klimek si střihl na Schwarze doslova samostatný nájezd, boleslavský gólman mu puk vypíchl. Před koncem prostředního dějství měl odkrytou branku a tudíž parádní šanci Boháč, jenže minul, a domácím nepomohla k vyrovnání ani minutu dlouhá přesilovka.

Boleslav vkročila do třetí třetiny s ještě 60 vteřin dlouhou přesilovkou a tu si navíc ještě zpříjemnila, když Voráček vyhodil puk mimo hřiště. Středočechům z dvojnásobné početní výhody stačilo patnáct vteřin, nabídnuté šance se chopil Lukáš Pabiška. Vítkovičtí se pořádně zpotily, protože ještě než se stačil Voráček vrátit na led, už za ním putoval zase Stehlík. Taktéž za zdržování hry. Se čtyřiceti vteřinami dvojnásobné přesilovky ale tentokrát domácí nenaložili moc dobře a už vůbec ne produktivně. Domácí si udrželi pozici aktivnějšího týmu i po vypršení všech vítkovických trestů. V jedné z několika šancí ale nikým nehlídaný Fabuš zakončil z těsné blízkosti rovnou do Šindelářovy lapačky.

Tolik štěstí ale už hostující brankář neměl o chvilku později, kdy Richard Král tečoval střelu Kasíka rovnou za jeho záda a mladoboleslavský obrat tak byl dokonán. Vítkovičtí se trochu zmátožili až díky dvěma za sebou jdoucím průnikům Burgera, která měl ale nakonec stejně plně ve své režii Schwarz. Hosté citelně zabrali i v přesilovce, kterou dostali díky podražení Bahenského. Její první polovinu sice domácí tlačili v obranném pásmu, tu druhou se ale citelně natrápili hlavně s Boháčem a Sýkorou, kteří komplikovali vítkovickou rozehrávku. O poslední reálnou šanci na vyrovnání stavu připravil Vítkovické Klimek, který dost tvrdě srazil Supa, za což dostal 5 minut + trest do konce utkání.