11. 2. 2008 | Michal Miškovský

Na závěr základní části výhra 3:2 na samostatné nájezdy nad Vrchlabím

44., pondělí 11. 2. 2008
Vrchlabí - Ml. Boleslav VLB - MBL
V r c h l a b í - Hokejisté BK Mladá Boleslav zakončili úspěšný závod, který čítal 44 etap, ziskem dvou bodů ve Vrchlabí. V Podkrkonoší musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten první, a jak se ukázalo, zároveň rozhodující proměnil Tomáš Nouza. Středočeši tak během základní části nasbírali neuvěřitelných 114 bodů, díky čemuž půjdou do play-off z nejlepší výchozí pozice. Čtvrtfinále odstartuje v neděli 24. února. Ještě před tím je na programu předkolo, v němž se mimo jiné rozhodne o soupeři Mladé Boleslavi pro čtvrfinále.
Vrchlabí: Hylák - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek, Bendík -Pajič, Gengel, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Rapač, Vantuch, Brynecký, Jech, Kováč, Nevyhoštěný
Ml. Boleslav: Šindelář - Drábek, Kolafa, Lukáč, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný, Jaroměřský - Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Milkulík, Fiedler, Rozsíval, Sýkora
Branky a nahrávky: 5. Rapač, 57. Rýgl - 19. Mikulík (Nouza, Fiedler), 53. Nouza, rozhodující sam. nájezd Nouza. Rozhodčí: Froněk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600. Střely na branku: .

První velkou šanci si vytvořil v samém úvodu vrchlabský Pajič, jenž si najel do volného prostoru, ale jeho tvrdá střela šla pouze do tyče Šindelářovy branky. Domácí ze začátku na soupeře tlačili a z částečné převahy vytěžili i vedoucí branku. Gólmana Mladoboleslavských zblízka překonal už v páté minutě Rapač. Jen o minutu později mohli domácí zvýšit, Kováčova přízemní střela si však cestu do brány nenašla..Ve 14. minutě se postarali o vzruch opět Vrchlabští. Pajič s Beckem se dostali do přečíslení 2 na 1, ale střelu druhého jmenovaného vyrazil Šindelář. Mladoboleslavští srovnali skóre minutu a dvě vteřiny před první pauzou. Mikulík si v závaru před brankou počínal nejlépe a zasunul puk za bezmocného Hyláka.

Druhá třetina odstartovala velkou příležitostí, ale Vantuch, který dostal přihrávku před branku, nepřekonal opět skvělého Šindeláře. Ve 28. minutě pro změnu zahrozili Středočeši, ale Boháč, který jel sám na Hyláka, neuspěl. Jelikož nerozvlnil síť ve 36. minutě po velké šanci ani Palič, prostřední dějství změnu skóre nepřineslo.

Zpět do vedení se mohli vrátit domácí ve 44. minutě při dvojnásobné početní výhodě, jenže proti byl Šindelář, jenž si poradil s nebezpečnými pokusy Vály, Pajiče i Matějíčka. Boleslavští se ozvali o pět minut později, jenže Mikulík neumístil kotouč do odkryté části Hylákovy brány. Tato nevyužitá šance však lídra první ligy dlouho mrzet nemusela. Za další tři minuty se už totiž svěřenci Petra Kaňkovského ujali vedení. Nouza si vychutnal Hyláka, když si ho položil na led a bez problémů zakončil do prázdné svatyně Vrchlabí.

Domácí své úsilí směřovali pochopitelně k brance soupeře a mírnou převahu využili ke kýženému vyrovnání. Ujala se Rýglova rána od modré. Aby se šlo do prodloužení, museli Boleslavští přežít oslabení v závěrečných dvou minutách základní hrací doby. K obratu však domácí přesilovku ve výhodném čase nevyužili, a tak přišlo na řadu pětiminutové nastavení.

V něm měli rozhodnutí na hokejce při přesilovkách vrchlabští Přeučil i Rýgl, ale oba nasměrovali puk pouze do tyče. O tom, kdo si připíše druhý bod, tedy musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Zatímco mladoboleslavští Nouza i Gajovský byli neomylní, domácí Rapač ani Beck recept na Šindeláře nenašli, tudíž bylo o zisku bolusového bodu rozhodnuto už po dvou sériích.