28. 11. 2007 | Matěj Hráček, Michal Miškovský, Michal Miškovský, Matěj Hráček

Nouza se Sedlákem řídili výhru nad Třebíčí

25., středa 28. 11. 2007
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
T ř e b í č - Boleslavští hokejisté v Třebíči nezaváhali a po vítězství 4:1 si do tabulky skupiny Západ připisují další tři body. Výhru nad Horáckou Slavií režírovali Tomáš Nouza s Přemyslem Sedlákem. Oba vstřelili dva góly. Strážci brány Bruslařského klubu Filipu Šindelářovi pošpinil čistý štít pouze domácí Přibyl, který ve 43. minutě vstřelil jedinou branku svého týmu.
Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, Sláma L., Sláma B., Bulička, Kolafa, Kaláb, Pálka, Hobza - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Šurek, Zahradník, Nahodil - Matušík, Oliverius, Obdržálek - Kubica, Krätzer, Látal
Ml. Boleslav: Šindelář - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Tondr, Jaroměřský - Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Kopecký, Kuchejda
Branky a nahrávky: 43. Přibyl (Dolníček) - 23. Nouza (Bauer), 29. Sedlák, 45. Nouza (Mikulík), 60. Sedlák (Gombár, Jindra). Rozhodčí: M.Fraňo – Bejček, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1220.

V sestavě Bruslařského klubu se objevil mimo jiné také junior Jan Jaroměřský. Do samotného utkání vstoupila Horácká Slavia bojovným stylem. Dobře napadala soupeře a komplikovala mu tak jeho rozehrávku. Přesto si první gólovou šanci vytvořili hosté, když Eiselt našel před bránou volného Sedláka. Nedvídek se však stihl přesunout a akci zneškodnil. V šesté minutě si odjel na trestnou lavici odpykat menší trest domácí Bořek Sláma a třebíčský brankář se měl během oslabení co ohánět. Nejprve se musel vypořádat s tečovaným kotoučem od brusle Richarda Krále a poté čelil střele Rumpela od modré čáry. V 11. minutě se do přečíslení dostali domácí Oliverius s Matušíkem. Druhý jmenovaný ale nastřelil puk do Šindeláře. Po úvodních dvaceti minutách svítily na časomíře dvě nuly.

To ve druhé třetině se měnilo skóre už po třech minutách. Bauer přihrával a Tomáš Nouza uklidil kotouč do odkryté klece. Horácká Slavia nechtěla zůstat pozadu a okamžitě se vrhla do útočného pásma. Velkou příležitost na vyrovnání spálil Bořek Sláma, jenž stál u okryté klece, ale nedokázal zpracovat přihrávku od Dibelky. Poté domácí podruhé úspěšně ubránili přesilovou hru Boleslavi. Ta si však neúspěch z početní výhody dokázala vynahradit. Ve 29. minutě se kotouče chopil Přemysl Sedlák, objel domácí klec a našel skulinu mezi tyčí a betony Nedvídka. O totéž se z následného útoku pokusil novic v domácím dresu Obdržálek. Avšak neúspěšně. Následně promáchl před odkrytou bránou třebíčský Šurek. Hosté se tak po druhé části mohli radovat z dvoubrankového vedení.

Ve 43. minutě promrzlí diváci na třebíčském zimním stadionu pookřáli. Kontaktní branku Třebíče totiž vstřelil Milan Přibyl. Střela vyslaná z jeho hole prošla přes chumel hráčů od modré čáry až do sítě. O dvě minuty později se k puku dostal opět Matušík. Tváří v tvář ujížděl na Šindeláře. Ten si k nelibosti domácích připsal další úspěšný zákrok. Za dalších 27 vteřin se potvrdilo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Po Matuškově tutovce nechala domácí obrana trestuhodně dorazit kotouč do odkryté branky Tomáše Nouzu. Po této brance začali hrát hosté dobře takticky. Bránili střední pásmo, tudíž se do něj domácí probojovávali s velkými obtížemi. Horáckou Slavii ještě dorazil v poslední minutě čtvrtou brankou Přemysl Sedlák, který tečoval střelu mezi betony brankáře Nedvídka.

Jan Votruba (trenér BK Mladá Boleslav): "První třetina byla vyrovnaná, ale ve druhé dvacetiminutovce, i když jsme ji vyhráli 2:0, tak si myslím, že jsme udělali několik chyb, které bohudík soupeř nedovedl využít. V poslední třetině, i když jsme inkasovali, zlepšili jsme hru v obraně. Věděli jsme, že soupeř nás bude forčekovat a myslím si, že to jsme dobře zvládli. Ze dvou protiútoků jsme dali gól. Třebíč hrála dobře, je to hodně "bruslivé" mužstvo, ale dnes se jí nedařilo v koncovce."

Josef Horešovský (trenér Horácká Slavia Třebíč): "Nám se v koncovce nedaří už delší dobu, protože jsme po mnoha minutách dnes dali gól, bohužel jenom jeden. Myslím, že to utkání z naší strany nebylo špatné. Víme, že když přijede mužstvo, které nechce jen bránit, čekat jen na chybu, ale hraje hokej, tak proti němu vždy hrajeme lépe. To utkání by určitě vypadalo jinak, kdybychom proměnili vypracované šance a kdybychom vyrovnali na 2:2. Zápas by určitě dostal daleko větší spád. Tím, že nejsme schopni vrátit se k jednoduché hře a časté střelbě na bránu a vymýšlíme střely snad až z brankoviště, tak tím se v tom ještě více patláme. Až hráči tohle pochopí, že je potřeba se vrátit k těm základním a nejjednodušším prvkům, jednoduché založení akce, jednoduchý přechod středního pásma a velmi jednoduché zakončení, tak se hra srovná a vrátí se do podoby úspěšné. Teď se hráči snaží něco vymýšlet a přidávat do hry stále něco navíc, jakousi přidanou hodnotu."