27. 8. 2013 | Michal Špírek, Jitka Čechová, Michal Špírek

Nového ligového souputníka Boleslav porazila 5:1

přát. 8, úterý 27. 8. 2013
Č. Budějovice - Ml. Boleslav MOT - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – 1. liga pro nadcházející ročník dozná dvou změn, co se účastníků týče. Zatímco na Havířov si budou muset Mladoboleslavští počkat až do začátku října, České Budějovice otestovali už teď. Do jaké míry se střetly kádry, které na sebe budou narážet i v sezoně, to je zatím ve hvězdách a hlavách trenérů, pro tentokrát ale platí, že Bruslařský klub porazil ten jihočeský líbivým poměrem 5:1. Trefili se Demel, Pabiška, Toman, Nouza a Klimenta.
Č. Budějovice: Kůdela – Chmelíř, Pavlíček, Novák, Jank, Jáchym, Moravec, Prokop, Semrád, Kuchejda, Kotalík, Mrázek, Třetina, Melka, Bárta, Kotrla, Vaniš, Ferebauer, Ondřej, Šachl, Šperger, Marek
Ml. Boleslav: Valent - Němeček, Toman, Bohunický, Pojkar, Protivný, van de Velden, Žabka - Nouza, Výborný, Pabiška - Rys, Kuchta, Klimenta - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, Loskot, Lenc
Branky a nahrávky: 23. Ondřej (Šachl) – 29. Demel (Klimenta), 33. Pabiška (Výborný), 40. Toman (Výborný), 41. Nouza, 54. Klimenta. Rozhodčí: Pešina, Mertl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2250.

Do utkání s Mladou Boleslaví vstoupil domácí tým aktivněji a prvním, kdo zaměstnal brankáře Valenta, byl po střele od modré Pavlíček. Valent měl více práce i nadále, po přihrávce Ferebauera na Vaniše mu přálo i štěstí, když kotouč zamířil jen těsně nad bránu. Hynek Kůdela se v bráně Motoru poprvé předvedl v akci až v 8. minutě po průniku Jiránka. Valent byl v první třetině hostům velkou oporou – svěřenci trenéra Výborného mu mohli vděčně poklepat na betony poté, co přestáli bez úhony dvě přesilovky Budějovic. Tvrdou ranou neuspěl Ondřej, Třetinovu nahrávku nezužitkoval Bárta a na Valentovi ztroskotal i Šperger. Největší šanci na skórování měl v první třetině Jan Novák, který z pozice obránce podpořil útok a po akci dvou na jednoho proti skvělému Valentovi neuspěl, i proto, že byl v zakončení přibržděn faulem. V 18. minutě tak dostal Motor možnost třetí přesilovky, ale tentokrát už ji celou nedohrál. K nelibosti domácích fanoušků ji ovšem předčasně neukončila branka, ale Šachlův faul. Za čtyřiadvacet minut měli hráči v první třetině odpracováno, s bezbrankovým stavem mohli být spokojenější hosté.

Ve druhé třetině Motor opět začal aktivně. Při vyloučení Němečka Valent nejprve odolal proti ostré palbě Janka, ale těsně po vypršení trestu už Zdeněk Ondřej využil prostoru před brankou a poslal domácí do vedení. Se stavem 1:0 ale jako kdyby se Motor uspokojil a do konce třetiny diktovala tempo hry Mladá Boleslav. A brzy se to projevilo i na skóre. Kůdela podržel Budějovické při šancích Mikulíka a Němečka, ale na dorážku Tomáše Demela už byl krátký – 1:1. Z útlumu nevyvedl domácí Kuchejda ani bekhendový pokus Špergera. A tak se v čase 33:12 hosté zaslouženě dostali do vedení. Lukáš Pabiška doklepl puk do sítě po nezištné nahrávce Výborného. Šest vteřin před sirénou Boleslav uskočila dokonce na rozdíl dvou branek. To hosté podruhé slavili úspěch v přesilovce. Milan Toman měl před sebou ideální možnost, když mu puk mířil po ledě přímo proti hokejce a zkušený bek napálil kotouč nechytatelně pod břevno – 1:3.

Už třiadvacet sekund po začátku závěrečné dvacetiminutovky vedli zelenočerní o tři góly. Tomáš Nouza posílal kotouč ostře před bránu a Kuchejda nešťastně tečoval puk za záda vlastního brankáře – 1:4. Kůdela o pár vteřin později zabránil další brance ve své síti bravurním zákrokem proti Demelovi. Motor poté odmítl snížit při přesilovkách, kdy největší příležitost měl na své holi Ondřej. V 51. minutě byl v Budvar aréně, kde se opět sešla solidní divácká návštěva, k vidění zajímavý obrázek. Domácí útočník Mrázek objal hlavního rozhodčího a nejspíše mu šeptal něco ve smyslu: „Proč mi tohle děláš?“ Sudí se totiž chvíli před tím upískl a dorážka Mrázka tak nemohla být uznána za gól. A když Valent ustál i další kritickou situaci, kdy jeho beci odklidili puk z brankové čáry, byli to opět Boleslavští, kdo rozvlnil síť za gólmanem. Tentokrát Tomáš Klimenta zamířil mezi Kůdelovy betony a bylo to 1:5. Dvě minuty před koncem se ještě Kůdela vytáhl proti přesilovkovému zakončení Loskota z bezprostřední blízkosti a Motor tak i při třetím představení před svými diváky inkasoval pět branek. Mladá Boleslav přestála tlak domácích v úvodní třetině a díky efektivitě v následujícím průběhu si vítězství zasloužila.