8. 12. 2008 | Jitka Čechová

O vítězi střelecké bitvy s Litvínovem se rozhodlo až v prodloužení

27., pondělí 8. 12. 2008
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. – Mladoboleslavští dorostenci měli v pondělí výjimečně na programu zápas a soupeřem jim nebyl nikdo jiný než Litvínov. Zpočátku vyrovnané utkání rychle nabralo rychlý spád a než se Severočeši nadáli, prohrávali 1:3. Tento stav ale nevydržel ani do konce první třetiny, kdy to bylo už 3:3. Přetahováním se o vedení se nakonec oba týmy dostaly až do prodloužení, ve kterém rozhodl o bodu navíc pro Mladou Boleslav David Koudela.
Ml. Boleslav: Will – Kuryl, Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa – Bičiště, Škorík, Lhoták, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka
Litvínov: Mahdal – Bittner, Fučík, Brettschneider, Kuriljak, Jirák, Eminger, Švarc, Smolka, Rejžek, Matai, Růžička, Písařík, Bedecs, Průša, Jurčík, Řehulka, Steklý, Račuk
Branky a nahrávky: 13. Anděl (Babický, Mozík), 15. Babický (Frolík), 18. Frolík (Babický, Hyka), 25. Jankovský (Škorík), 52. Hyka, 63. Koudela – 16. Račuk (Švarc, Kuriljak), 19. Rejžek (Průša, Smolka), 20. Eminger (Račuk, Jurčík), 34. Matai (Eminger), 37. Rejžek (Račuk, Steklý). Rozhodčí: Vütrhle - Arazímová, Špringl. Vyloučení: 10:7, + 10 minut Eminger (LIT) za nesport. chování. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 58.

Jako první si na puk sáhl brankář domácích Will, o dost podstatnější šanci ale o chvilku později zaznamenal Hyka na druhé straně kluziště. Nicméně ani jemu se po objetí brány nepodařilo efektivně zakončit. Jak první třetina běžela, začali být přeci jen o něco aktivnějšího hosté, ani Řeholkův samostatný únik ale Willa nijak zvlášť z klidu nevyvedl, bez problémů totiž zasáhl lapačkou. V polovině první dvacetiminutovky se trvaleji uchytili v útoku i domácí, čímž si vykoledovali první faul Litvínova. Boleslavští si v přesilovce dokázali vytvořit tlak, který Václav Anděl korunoval prvním gólem utkání, jenž Středočechy motivoval, ani ne o dvě minuty později navyšoval po akci dvou útočníků proti jedinému obránci Toni Babický. Ani první oslabení Boleslavi ale nezůstalo nepotrestáno a gólem Marka Račuka tak Litvínov snížil na 1:2. Neradoval se ovšem dlouho, Jakub Frolík totiž krátce nato opět navyšoval. Domácí ale zřejmě svůj gól oslavovali ještě v okamžiku, kdy se už zase hrálo, a za 14 sekund tak znovu inkasovali po střele Borise Rejžka. Těsně před závěrem první třetiny se ještě vylučovalo na obou stranách a za tohoto stavu se zřejmě lépe hrálo hostům, Vladimír Eminger totiž vyrovnal na 3:3.

Ani přestávka mezi první a druhou třetinou neudělala brankovým bodům přítrž na dlouho, zdálo se, že si oba týmy snaží udělit lekci produktivity. Další oslabení Litvínov sice ustál, Boleslavští ale svému soupeři znovu o gól uskočili ve své doznívající výhodě. O už sedmý gól utkání se postaral Václav Jankovský. V polovině zápasu sice hráli domácí přesilovou hru, trochu se ale pozapomněli s obranou a do samostatného nájezdu se tak dostal Jurčík. Dojíždějícím Vrbou byl ovšem podražen, a tak se hlavní sudí nerozpakoval nařídit trestné střílení. Jeho vykonavatel Račuk si ovšem na Willa svou kličkou nepřišel a stav tak zůstal nezměněn. Jakmile měli ale Litvínovští o jednoho hráče v poli víc, měli jasně navrch a stejně tomu tak bylo i ve 34. minutě, kdy se hosté opět dotáhli na domácí střelou Jakuba Mataie. A i když poté Mladoboleslavští ustáli dvounásobné oslabení, po vypršení jednoho z trestů nakonec Will kapituloval a Litvínov se tak poprvé v utkání ujal díky Borisu Rejžkovi vedení.

Hned na začátku třetí třetiny dostali Boleslavští možnost vyrovnat, když jim soupeř nabídl přesilovou hru. Domácí se ale ani zdaleka nejevili v početní výhodě tak aktivně jako Severočeši, kteří do toho okamžiku zužitkovali už tři. V dalším oslabení Litvínova hostující tým působil trochu drzeji, ve třech se totiž pustil do útoku. O ztrestání této troufalosti se marně pokoušel Hyka, ještě v téže přesilovce se ale domácí přeci jen dočkali díky právě Tomáši Hykovi vyrovnání a v čase 51:13 se tak rázem začínalo od začátku. Pár minut před koncem základní hrací doby padlo ještě na obou stranách několik trestů, a tak se zatajeným dechem čekalo, jestli nebude šťastnější tým znám přeci jen ještě v základních šedesáti minutách. O něco blíže vítězství byli nejspíš hosté, když necelé dvě minuty před koncem trefil Rejžek tyčku.

Utkání tedy nakonec zamířilo do prodloužení, které zpočátku působilo trochu nemastně-neslaně, jak se zřejmě oba týmy snažili neudělat chybu. Tak nakonec ale přeci jen přišla. O bodu navíc pro svůj tým rozhodl ostrou střelou mladoboleslavský David Koudela.